Instal-Projekt - grzejniki


Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

artykuł promocyjny


Kiedy przychodzi ten moment, gdy wybieramy rodzaj ogrzewania do swojego domu, poruszamy się po kilku znanych rozwiązaniach: tradycyjne grzejniki jakie znamy - najczęściej umieszczone pod oknami, potem rozważamy ogrzewanie podłogowe i na końcu ogrzewanie kanałowe. To ostatnie coraz częściej pojawia się nie tylko w nowoczesnych biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach prywatnych. Zwłaszcza w domach z dużymi przeszkleniami. W Internecie znajdziemy mnóstwo zdjęć z aranżacjami pomieszczeń z ogrzewaniem kanałowym VERANO. Wiele realizacji zobaczyć można na stronie www.v-k.pl.

Ogrzewanie kanałowe VERANO

Grzejniki kanałowe VERANO zostały stworzone z myślą o przestronnych wnętrzach z dużą ilością przeszkleń. Doskonale sprawdzą się w budynkach mieszkalnych, lokalach użytkowych, biurach a także w budownictwie zabytkowym. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie zależy nam na zapewnieniu optymalnej temperatury, zachowaniu charakteru oraz estetyki wnętrza i jego funkcjonalności.

Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowychOgrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

Ogrzewanie kanałowe jest nowoczesną formą systemu grzewczego. Grzejnik zamontowany w kanale podłogowym i przykryty elegancką kratką wykonaną z drewna, aluminium lub stali nierdzewnej komponuje się z pomieszczeniem i nie zaburza jego charakteru, gdyż pozostaje praktycznie niezauważalny. Konwektorowe grzejniki kanałowe zaleca się umieszczać wzdłuż zewnętrznych przegród przeszklonych (tzn. drzwi tarasowe, szerokie okna itp.).

Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowychOgrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

Takie usytuowanie pozwoli na stworzenie swoistej kurtyny powietrznej, separującej ciepłe i zimne powietrze oraz niedopuszczającej do „wlewania się” chłodu przy podłodze, czego efektem jest minimalizacja strat ciepła oraz zwiększenie efektywności pracy całej instalacji. Systemy ogrzewania konwekcyjnego wykorzystują zjawisko pobierania ciepła przez cząstki powietrza podczas przepływu przez wymiennik ciepła. Zimne powietrze przenikające przez przegrody zewnętrzne, a w szczególności okna dopływa do dolnej części konwektora. Różnica gęstości powietrza chłodnego i ogrzanego przez konwektor wywołuje delikatny ciąg powodujący przepływ powietrza przez wymiennik. W pomieszczeniu tworzy się naturalna cyrkulacja powietrza dzięki czemu możliwe jest równomierne ogrzanie pomieszczenia.

Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

Właściwa cyrkulacja powietrza w przypadku grzejników z naturalną konwekcją ma miejsce, gdy powietrze napływa do konwektora od dołu, ogrzewa się, a następnie unosi do góry, dlatego też należy zachować minimalne odległości przegród oraz innych elementów otaczających grzejnik. Na tej zasadzie opiera się działanie grzejników konwektorowych, które charakteryzują się małą masą własną grzejnika, niewielką pojemnością wodną oraz niską bezwładnością cieplną. Dzięki temu grzejniki pozwalają na odpowiednio szybką reakcję na zmianę zapotrzebowania na ciepło w pomieszczeniu w porównaniu do tradycyjnych grzejników.

 

Jak sterować grzejnikami kanałowymi?

 

Z niezwykłą łatwością możemy precyzyjnie sterować grzejnikami za pomocą regulatora naściennego, który wyposażony jest np. w regulację temperatury w pomieszczeniu, program ręczny, dzień/noc, tygodniowy czy też wbudowany czujnik temperatury.

Jak sterować grzejnikami kanałowymi?

Ogrzewaniem kanałowym możemy sterować także z poziomu telefonu lub tabletu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją. Tym samym z każdego miejsca na ziemi możemy skontrolować i regulować temperaturę w naszym domu.

Jak sterować grzejnikami kanałowymi?Jak sterować grzejnikami kanałowymi?

Z poziomu aplikacji na smartfony (do pobrania ze sklepu Google Play) możliwa jest zdalna obsługa sterowników w tym: podgląd aktualnych parametrów sterownika, edycję parametrów dostępnych z poziomu sterownika czy dostęp do historii temperatur.

Kontakt w sprawie produktów:

VERANO GLOBAL Sp. z o.o.
tel. +48 81 44-08-330 +48 81 44-08-333
www: v-k.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
Jak zoptymalizować instalację hydrauliczną i oszczędzić  - poznaj HyPerformance od IMI Hydronic

Jak zoptymalizować instalację hydrauliczną i oszczędzić - poznaj HyPerformance od IMI Hydronic

Budynki pochłaniają 40% energii na świecie, a systemy HVAC odpowiadają za 50% tego... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

regulus

regulusFacebook