NTS Energy


System ogrzewania z pompą ciepła HPM2 od KOSPEL

artykuł promocyjny


Zwykle zakup pompy ciepła wiąże się z koniecznością dodatkowego nabycia różnych urządzeń, tworzących cały system ogrzewania, jednak dzięki systemowi ogrzewania z pompą ciepła HPM2 firmy KOSPEL, wszystkie potrzebne urządzenia znajdują się w jednym miejscu! W skład tego kompletnego zestawu wchodzą optymalnie dobrane rozwiązania, które zapewnią najwyższą wydajność pracy systemu.

System grzewczy z pompą ciepła HPM2

System grzewczy z pompą ciepła oferuje rozbudowaną jednostkę wewnętrzną z grupą hydrauliczną, zespołem grzejnym i automatyczną modulacją mocy. Ważne jet odpowiednie dobranie tych elementów, jednak zazwyczaj wymagają one oddzielnego montażu i konfiguracji, co generuje dodatkowe koszty.


Elementy te zostały już jednak zawarte w systemie ogrzewania z pompą ciepła HPM2 firmy KOSPEL. Mowa o zintegrowanym zestawie składającym się z wymiennika c.w.u. z buforem c.o., jednostki zewnętrznej HPMO2 oraz jednostki wewnętrznej HPMI2 z grupą hydrauliczną pod postacią zaworu dzielącego trójdrogowego, który współpracuje z wymiennikiem c.w.u., oraz grupą bezpieczeństwa.

 

Dobierz jednostkę zewnętrzną!

 

Pierwszym elementem pakietu jest jednostka zewnętrzna HPMO2, która pobiera ciepło z otoczenia i przekazuje je do obiegu grzewczego w budynku. Dostępne są różne moce, od 8 do 23 kW, co umożliwia ogrzewanie zarówno małych domów, jak i dużych budynków mieszkalnych. Wszystkie pompy ciepła HPMO2 zaprojektowano tak, aby sprostały budynkom o maksymalnym zapotrzebowaniu energetycznym.


Pompa ciepła HPMO2-8 kW o klasie energetycznej A+++ (35 °C)/A++ (55 °C) charakteryzuje się niskim poziomem hałasu o współczynniku 52 dB(A) na odległość 1 m. Urządzenie posiada szeroki zakres pracy w temperaturach zewnętrznych od -25°C do +43°C, a także ekologiczny czynnik chłodniczy R32, elektryczny zespół grzejny z automatyczną modulacją mocy 3/6 kW oraz wysoki współczynnik efektywności energetycznej COP 4,6 (A7/W35), określający wydajność pompy ciepła. HPMO2-8 kW wykorzystuje technologię wtrysku EVI, co przekłada się na wysoką wydajność pracy oraz możliwość podgrzewania wody do temperatury 60°C. Posiada również sterowanie pogodowe z funkcjami grzania i chłodzenia, dobowy i tygodniowy cykl regulacji pompy cyrkulacyjnej c.w.u., a także system zarządzania dwoma obiegami grzewczymi (grzejniki + podłogówka) i obiegiem c.w.u. Urządzenie zostało wyposażone w technologię zabezpieczającą przed zamarzaniem skroplin, a zastosowany moduł C.MI2 umożliwia sterowanie jego pracą zdalnie, przy pomocy smartfona.

Czarna pompa ciepła Kospel

Pompę ciepła HPMO2-12 kW cechuje natomiast współczynnik odpowiadający za cichą pracę na poziomie 55 dB(A) oraz wysoki współczynnik efektywności energetycznej COP 4,75 (A7/W35). Wyróżnikami wersji HPMO2 - 16/23 kW są: współczynnik cichej pracy na poziomie 56 dB(A) i efektywność energetyczna COP na poziomie 4,76 (A7/W35).

 

Kompletna jednostka wewnętrzna HPMI2

 

Moduł wewnętrzny hydrauliczny HPMI2 wraz ze sterownikiem stanowi nowoczesną centralę grzewczą ze sterowaniem pogodowym, wyposażoną w grupę hydrauliczną i elektryczny zespół grzejny. HPMI2 odznacza się szybką instalacją i zaawansowanymi możliwościami sterowania - sterowanie pogodowe z funkcjami grzania i chłodzenia, dobowy oraz tygodniowy cykl regulacji temperatur pomieszczeń i c.w.u, a także sterowanie 2 obiegami grzewczymi + obiegiem c.w.u. Jej elektryczny zespół grzejny z automatyczną modulacją mocy wynosi 3/6 kW dla pomp HPM2-8 i HPM2-12 oraz 3/6/9 kW dla pompy HPM2-16/23.

Pompa ciepła HPMO2

Jednostka wewnętrzna HPMI2 firmy KOSPEL wyposażona jest w grupę hydrauliczną, która zawiera trójdrogowy zawór dzielący pozwalający na podgrzewanie wody przy współpracy z wymiennikiem c.w.u. oraz grupę bezpieczeństwa, która obejmuje naczynie przeponowe, zawór bezpieczeństwa, elektroniczny manometr i automatyczny odpowietrznik. Centrala umożliwia również zdalne sterowanie przy pomocy smartfona.

 

SWVPC - zbiornik kombinowany ”all in one”

 

SWVPC to kompaktowy zbiornik buforowy i wymiennik c.w.u. o pojemności 250/60l, który zapewnia dostęp do wody dla 4 osób i oszczędność miejsca w kotłowni. Urządzenie daje możliwość optymalizacji współpracy z pompą ciepła poprzez wykorzystanie zespołu wężownic połączonych równolegle w jeden wymiennik ciepła. Przegroda w skuteczny sposób przeciwdziała mieszaniu się ciepłej wody zasilającej instalację c.o. z wodą chłodną powracającą z instalacji, a trwała obudowa z tworzywa ABS chroni zbiornik przed uszkodzeniami mechanicznymi.

SWVPC - zbiornik kombinowany ?all in one?

Nowoczesny i kompleksowy system ogrzewania z pompą ciepła HPM2 firmy KOSPEL to idealne rozwiązanie zarówno do nowych, jak i modernizowanych instalacji. Jeżeli jesteś nim zainteresowany – wypełnij formularz zamieszczony na stronie www.pompycieplakospel.pl, by poznać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego domu oraz uzyskać kontakt z autoryzowanym instalatorem.

Kontakt w sprawie produktów:

KOSPEL Sp. z o.o.
tel. 94 346 38 08
www: kospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
IGLOO MultiTherma na Targach ENEX

IGLOO MultiTherma na Targach ENEX

W dniach 7-8 lutego 2024, na targach ENEX firma IGLOO zaprezentowała rewolucyjną pompę... ¬ więcej...
 
LG prezentuje nową energooszczędną pompę ciepła Therma V R290 Monobloc o minimalistycznym designie

LG prezentuje nową energooszczędną pompę ciepła Therma V R290 Monobloc o minimalistycznym designie

LG Electronics prezentuje nową pompę ciepła typu powietrze-woda - Therma V™ R290... ¬ więcej...
 
Panasonic zapewni ciepło nawet podczas mroźniej zimy

Panasonic zapewni ciepło nawet podczas mroźniej zimy

Rozwiązania Panasonic Heating & Cooling Solutions, dzięki zaangażowaniu firmy w... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook