
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
- Wielopalnikowe kotły kondensacyjne o konstrukcji modułowej
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
-
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu

- Fotowoltaika i pompa ciepła
-
Ile prądu zużywa pompa ciepła?
- Instalacja pompy ciepła - jak poprawić przepływ wody w instalacji c.o.
- Wycena pompy ciepła - bezpłatny kalkulator kosztów
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła - idealne do współpracy z grzejnikami
- Grzejniki do pomp ciepła - przegląd rozwiązań
- Porównanie pomp ciepła
- Praca pompy ciepła w okresie zimowym
- Pompy ciepła - przegląd oferty producentów
- Dom ogrzewany pompą ciepła - zasada działania pompy ciepła



MODULEX EXT - Wielopalnikowe kotły kondensacyjne o konstrukcji modułowej
artykuł promocyjny
Niewątpliwie najważniejszym urządzeniem grzewczym w ofercie marki UNICAL, stanowiącym swoistą „perłę w koronie” jest kocioł MODULEX EXT. Gama kotłów MODULEX EXT obejmuje aktualnie 16 urządzeń w zakresie mocy od 100 do 1200 kW. Są to stojące, gazowe kotły kondensacyjne, wyposażone w wymiennik wykonany ze stopu Al/Mg/Si.
Cechą wyróżniającą kotły MODULEX EXT spośród innych urządzeń kotłowych dostępnych na rynku jest na pewno konstrukcja wielopalnikowa. Kocioł składa się z połączonych ze sobą modułów grzewczych, wyposażonych we własne, niezależne od siebie, niskoemisyjne palniki gazowe typu PREMIX. Logika zarządzania pracą modułów przez automatykę kotła jest identyczna jak przy sterowaniu kaskadą kotłów. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest niesamowity zakres modulacji mocy – w przypadku największego dostępnego w typoszeregu urządzenia (MODULEX EXT 1200), które składa się z 11 modułów, zakres ten wynosi dla pracy kondensacyjnej od 23,8 kW do 1237 kW. Możliwe jest zatem precyzyjne dopasowanie mocy kotła do zmiennych warunków obciążenia, przy jednoczesnym wydłużeniu czasu pracy modułów w zakresie najwyższej możliwej do uzyskania w danych warunkach sprawności. Oznacza to, że obciążana jest zawsze jak największa liczba modułów kotła, aby mogły one pracować z jak najniższą mocą.
Kolejną zaletą konstrukcji wielopalnikowej kotłów MODULEX EXT jest zwiększona dyspozycyjność i niezawodność pracy. Dzięki zastosowaniu niezależnych palników, nawet awaria kilku z nich nie uniemożliwia funkcjonowania kotła, co jest szczególnie istotne w przypadku produkcji ciepła na potrzeby ogrzewania budynków mieszkalnych, hoteli, szkół itd. Kotły MODULEX EXT są urządzeniami o bardzo kompaktowej i zwartej budowie w stosunku do mocy jaką dysponują, co w połączeniu z opcjonalnymi zestawami do poboru powietrza do spalania z zewnątrz, umożliwia ich instalację w bardzo małych pomieszczeniach kotłowni lub kontenerach.
Adaptację do warunków przestrzennych w kotłowni ułatwia możliwość podłączenia przewodu odprowadzającego spaliny z trzech stron kotła (z lewej, z prawej oraz z tyłu), a w przypadku modeli do mocy 350 kW, pojawia się jeszcze opcja przełożenia króćców przyłączeniowych zasilania, powrotu oraz gazu z prawej na lewą stronę kotła. W sytuacji w której nie ma możliwości wykonania kotłowni w budynku na przykład ze względu na brak odpowiedniej wielkości pomieszczenia lub brak możliwości zapewnienia wymaganych warunków wentylacji, istnieje jeszcze opcja instalacji kotła MODULEX EXT na zewnątrz (obok budynku lub na dachu), przy czym ze względu na stopień ochrony obudowy kotła IP X5D, nie jest wymagana dodatkowa zabudowa urządzenia lub instalacja w kontenerze, co pozwala znacząco obniżyć koszty takiego rozwiązania. Nie należy się przy tym martwić o nadmierny hałas, ponieważ poziom ciśnienia akustycznego mierzony w odległości 1 m od urządzenia nie przekracza wartości 56 dB (A).
Sterowanie kotłem odbywa się poprzez bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny regulator UFLY P, wyposażony w ekran dotykowy. Regulator ten poprzez magistralę komunikacyjną eBUS łączy się nie tylko ze sterownikiem kaskady modułów kotła (BCM 2.0), dzięki któremu kocioł już w standardzie ma możliwość obsługi 1 obiegu grzewczego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w zasobniku, ale również z opcjonalnymi modułami rozszerzającymi SHC, które ze względu na rozbudowane możliwości konfiguracji są w stanie obsługiwać różne rodzaje obiegów grzewczych, wody użytkowej czy też instalacje solarne. Automatykę kotła można ponadto podłączyć do systemu zarządzania budynkiem BMS wykorzystując protokół komunikacyjny Modbus RTU. Dostępna jest również opcjonalna bramka internetowa LAN/WiFi, dzięki której zyskujemy możliwość zdalnego nadzoru nad pracą kotła poprzez specjalną aplikację.
Opracowanie: Redakcja
Źródło: Unical |

![]() | Zestawy mieszające BPS z nową pompą AFRISO APHPlanując dużą, rozbudowaną instalację grzewczą, np. taką, która ma połączyć... ¬ więcej... |
![]() | Pierwszy na świecie kocioł zasilany w 100% wodorem przeszedł trzy lata testów w warunkach rzeczywistychPierwszy na świecie domowy kocioł zasilany 100% wodorem początek swoich testów... ¬ więcej... |
![]() | Nowość od BDR Thermea Group. Wodorowe ogrzewanie budynków.Grupa BDR Thermea rozpoczęła pierwszy na świecie program pilotażowy dotyczący... ¬ więcej... |

![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |
![]() Urządzenia grzewcze Galmet |