Kiedy najlepiej montować klimatyzację?

artykuł promocyjny


Jeszcze nie tak dawno można było spotkać się z klimatyzacją w mieszkaniach jedynie sporadycznie. Takie rozwiązanie staje się jednak coraz częściej spotykane, szczególnie że upały bywają teraz naprawdę dokuczliwe. Gdy myślimy o klimatyzacji we własnym domu, od razu nasuwa nam się pytanie: kiedy najlepiej zamontować klimatyzację? W poniższym artykule dowiesz się, jaki jest najlepszy czas na montaż klimatyzatora.
 

Klimatyzator ścienny KAISAI ONE+

fot.: KAISAI - Klimatyzator ścienny KAISAI ONE+

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale z klimatyzatora można korzystać nie tylko w lecie, lecz w ciągu prawie całego roku. Większość klimatyzatorów wyposaża się teraz w funkcję grzania pomieszczeń. Jasne jest, że urządzenie to nie ogrzeje samodzielnie całego mieszkania, zwłaszcza podczas największych mrozów, jednak będzie mogło wspomóc nasz główny system ogrzewania. W trakcie chłodnych dni jesiennych zaś, kiedy nie czas jeszcze na centralne ogrzewanie, klimatyzator z łatwością dogrzeje nasze wnętrze, co pozytywnie wpłynie na komfort życia domowników.
 

Klimatyzacja CLIM?UP SMART

fot.: De Dietrich - Klimatyzator ścienny z funkcją grzania

 

 

Czy pogoda i niska temperatura wpływają na montaż klimatyzacji?

 

Montażu klimatyzatora można dokonać w zasadzie w dowolnym miesiącu roku, nawet przy najniższych temperaturach na zewnątrz. Czas instalacji może się jednak wydłużyć podczas słabych warunków na dworze w przypadku prac remontowo-budowlanych na elewacji budynku. Podobny problem zaistnieje w trakcie opadów deszczu np. kiedy będziemy musieli podpiąć agregat do instalacji elektrycznej.
 

Jednostka naścienna Stylish

fot.: Daikin - Jednostka naścienna Stylish

 

Jaki jest najlepszy czas na montaż klimatyzacji?

 

Będą to miesiące między styczniem a początkiem kwietnia, a to ze względu na fakt, że podczas cieplejszych dni powszechne staje się przeprowadzanie remontów, zatem specjaliści mają wtedy długą listę oczekujących i znalezienie w niedługim czasie wolnego terminu będzie graniczyć z niemożliwością. Pomijając to wielu ludzi myśli o montażu klimatyzatora, dopiero kiedy zaczną im doskwierać pierwsze upały. Łatwo się zatem domyślić, że czas oczekiwania na fachowca nie będzie krótki – być może będziemy zmuszeni czekać ok. trzy tygodnie lub dłużej. Napięty grafik specjalisty może też przeważyć nad koniecznością przedłużenia jego pracy, w przypadku niespodziewanych trudności.
 

Klimatyzator U-Crown Champagne / Silver

fot.: Alfaco - Klimatyzator U-Crown Champagne / Silver

W trakcie zimy eksperci w montażu klimatyzacji przyjmują najmniej zleceń, a co za tym idzie, możemy mieć pewność, że termin dostaniemy niemal od ręki. Zima jest w tej branży także okresem zniżek zarówno przy instalacji, jak i zakupie urządzenia. Stanowi to niewątpliwie kuszące rozwiązanie, jeżeli zależy nam na szybkim i tanim załatwieniu sprawy. Co więcej, jeżeli fachowiec będzie dysponował nadwyżką czasu na wykonanie zlecenia, nie będziemy musieli się martwić, że wykona swoją pracę niestarannie.
 

Rotenso Luve Warm

fot.: Thermosilesia - Rotenso Luve Warm

Inną dobrą porą na montaż klimatyzacji okażą się miesiące przejściowe – jesień/wiosna. Dzięki stabilności temperatur, o wiele prostsze będzie wykonanie prac remontowo-budowlanych. Nie będzie wtedy takich zniżek jak w zimie, ale i nie tak drogo, jak w okresie letnim. Co do okresu oczekiwania – tu nie można być niczego pewnym.

Rekuperator Logavent HRV

fot.: Buderus

 

Osobom zdecydowanym na przeprowadzenie generalnego remontu i wpuszczenie przewodów w ściany zaleca się montaż klimatyzacji podczas cieplejszych miesięcy takich jak lato czy wiosna. Zima pozwoli jedynie na umieszczenie przewodów w specjalnych korytkach montażowych, co w gruncie rzeczy także nie jest złą opcją.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Buderus, KAISAI, De Dietrich, Alfaco, Thermosilesia, Daikin


Zobacz także
Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

W ofercie marki De Dietrich pojawił się nowy zestaw. W jego skład wchodzi klimatyzator... ¬ więcej...
 
Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Climate 5000 M to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie Multi Split. Dostępne 7 wariantów... ¬ więcej...
 
Inteligentne systemy HVAC: innowacyjny sposób na oszczędzanie energii

Inteligentne systemy HVAC: innowacyjny sposób na oszczędzanie energii

W związku ze zwiększonym popytem i wyczerpywaniem się surowców, pogłębiający... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji     ebm Papst       VBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook