
- Polska pompa ciepła IGLOO MultiTherma
- Nowa pompa ciepła od KOSPEL
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu

-
Czy pompa ciepła ogrzeje dom?
- Pompy ciepła powietrze-woda - dlaczego cieszą się największym zainteresowaniem?
- Czy pompa ciepła wytwarza hałas?
- Jaka jest żywotność pompy ciepła?
- Pompa ciepła a brak prądu
- Pompy ciepła - przegląd oferty producentów
- Praca pompy ciepła w okresie zimowym
-
Porównanie pomp ciepła powietrze/woda i powietrze/powietrze
- Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła?



Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 o mocy znamionowej do 150 kW
artykuł promocyjny
Buderus wprowadza do sprzedaży gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272. Cechuje go łatwy montaż i można go znaleźć w kategoriach mocy: 50, 70, 85 100,125 i 150 kW. Maksymalna temperatura zasilania osiągana przez Logamax plus GB272 to 85°C i można go stosować zarówno jako rozwiązanie samodzielne, jak i kaskadę stojących kotłów kondensacyjnych w większych nieruchomościach. W tym przypadku można połączyć do 6 kotłów Logamax plus GB272 w jeden system o łącznej mocy 900 kW. Dużą zaletą jest to, że kaskadę instaluje się naprawdę szybko za sprawą innowacyjnej koncepcji montażu. Aby zamontować modułową ramę kaskady nie potrzeba niemal żadnych narzędzi.
Zawsze wydajny
Dzięki zastosowaniu technologii ALU plus, wymiennik ciepła sprzyja wydajnej i ekonomicznej pracy kotła Logamax plus GB272, co razem z opakowaniem ochronnym z kartonu w całości nadającym się do recyklingu dodatkowo przyczynia się do ochrony środowiska. Struktura plastra miodu gwarantuje, że urządzenie dotrze na miejsce instalacji bezpiecznie zapakowane.
Inteligentne rozwiązanie kaskadowe
Za sprawą praktycznej ramy montażowej, można będzie zainstalować urządzenie szybko i właściwie bez wykorzystania narzędzi. Jeżeli chodzi o kaskadę – trzeba tylko umieścić poszczególne kotły kondensacyjne na ramie i wetknąć w zintegrowany wspornik, gdzie zostaną bezpiecznie zamocowane.
W ramie znajduje się funkcja regulacji, która pozwala instalatorowi na łatwe dostosowanie wysokości i nachylenia urządzeń przy pomocy klucza imbusowego. Każda z nóżek jest regulowana indywidualnie, dzięki czemu można elastycznie dopasować urządzenia do warunków panujących w pomieszczeniu instalacyjnym. Ponadto, zapewniona została konieczna izolacja.
Aby dodatkowo ułatwić konserwację, można uzyskać łatwy dostęp do przycisku włącz/wyłącz i gniazda podłączenia klucza serwisowego na regulatorze Logamatic BC30.2. Ułatwiony jest także dostęp do przyłączy elektrycznych. Na dole obudowy ulokowane są oddzielne przyłącza elektryczne dla zespołów pomp. Przednią osłonę można zdjąć za sprawą jednego kliknięcia. Łatwo dostępne są także elementy ważne dla serwisowania, podobnie syfon, do którego można się dostać bez potrzeby uprzedniego demontażu pozostałych elementów. Kolorowy wyświetlacz został umieszczony na wysokości oczu, a dzięki przyciskom dotykowym instalatorzy będą mogli sprawnie poruszać się po menu i ustawiać parametry w trakcie uruchamiania i konserwacji.
Elastyczny element systemu
Buderus, który jest ekspertem w kategorii systemów grzewczych, dopilnował tego, aby gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 można było zastosować na wielu obszarach. Wykorzystano tu system sterowania Logamatic EMS plus z jednostką sterującą RC310, której miejsce montażu można bez problemu wybrać zależnie od warunków montażu, co pozwoli na prostą obsługę urządzenia. Zamiennikiem systemu sterowania Logamatic EMS plus będzie modułowa cyfrowa jednostka sterująca Logamatic 5313. Dzięki modułom funkcyjnym system grzewczy może być łatwo rozbudowywany, np. o odnawialne źródła energii, dodatkowe obiegi grzewcze lub kaskadę generatorów ciepła. Standardowy interfejs IP i Modbus daje niemal nieograniczone możliwości podłączenia. Istnieje możliwość koordynowania różnych urządzeń lub wykorzystania jednej jednostki sterującej do obsługi i monitorowania całego systemu.
|

![]() | Powietrze - podstępny wróg sprawnej instalacji grzewczejObecność powietrza w instalacji grzewczej grozi kilkoma komplikacjami. Powietrze może... ¬ więcej... |
![]() | Kotły Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych - od De DietrichMarka De Dietrich poszerza ofertę kotłów z zakresu Techniki Komercyjnej... ¬ więcej... |
![]() | Obniż opłaty za ogrzewanie nawet o 55% z TECH Sterowniki!Pogoda w Polsce często bywa nieprzewidywalna. I chociaż upływające lato pozwoliło... ¬ więcej... |

![]() Pompy ciepła IGLOO |
![]() Castrads |
![]() KAISAI EUROPE |
![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |