SAS - ekologiczne urządzenia grzewcze

artykuł promocyjny


SAS ma ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych do polskich domów. Tak duże doświadczenie, a także ciągłe dążenie do zachowania najwyższej jakości i udoskonalania produkcji, pozwalają przedstawić wyjątkowo bogatą ofertę produktów.

Ekologiczne urządzenia grzewcze

 

Zbiorniki buforowe SAS BST

 

W ostatnim czasie do oferty SAS wprowadzono zbiorniki buforowe.Buforowe zbiorniki ciepła, albo inaczej zbiorniki akumulacyjne, są przeznaczone do kumulowania energii cieplnej pochodzącej z urządzeń grzewczych - produkowanej przez pompy ciepła, kotły na stałe paliwo czy kotły gazowe. Zbiorników buforowych nie należy mylić ze zbiornikami ciepłej wody użytkowej, które mają inne zadanie - gromadzą wodę na użytek domowników. W zbiornikach buforowych gromadzona jest woda cieplna - wykorzystywana przez układ centralnego ogrzewania. Bufory stanowią niezbędny element instalacji z nowoczesnym kotłem zasypowym, w tym z kotłami VARMO marki SAS. Kotły te muszą spełniać surowe normy niskoemisyjności, co oznacza pracę z mocą nominalną. Zbiorniki akumulacyjne w sytuacji zmiennego zapotrzebowania na ciepło przechowują tymczasowo nadmiar energii, do późniejszego wykorzystania. Dzięki zastosowaniu zbiornika możliwe jest pełne wykorzystanie ciepła produkowanego w procesie spalania, a kocioł pracujący z mocą nominalną osiąga najwyższą sprawność przy emisji zanieczyszczeń na niskim, zgodnym z normami poziomie. Energia wyprodukowana w kotle w czasie spalania energia jest stopniowo przekazywana poprzez czynnik grzewczy do zbiornika akumulacyjnego.

 

Zbiorniki buforowe świetnie sprawdzają się i są rekomendowane do instalacji z pompami ciepła, w których umożliwiają zwiększenie zładu wody. Inaczej mówiąc powiększają pojemność wodną instalacji. Dzięki temu pompa załącza się rzadziej, a to pozytywnie wpływa na żywotność sprężarki i ogólnie pompy ciepła. Zmagazynowana energia może posłużyć do odraszania parownika w pompach ciepła typu powietrze-woda. To możliwe poprzez odwrócenie cyklu pracy pompy ciepła - czynnik o wysokiej temperaturze jest wtłaczany na parownik wykorzystując energię zgromadzoną w zbiorniku buforowym.

 

Zbiorniki buforowe SAS BST mają kroćce przyłączeniowe, które pozwalają podłączyć je do kilku różnych źródeł ciepła. W ofercie można znaleźć pojemności: 100 l, 200 l, 300 l, 400 l, 500 l, 600 l, 800 l i 1000 l. Dzięki różnym pojemnościom łatwo jest dobrać zbiornik akumulacyjny dopasowany do potrzeb danej instalacji. Zbiornik pojemności 1000 L dostępny jest w dwóch wariantach - w wersji standardowej oraz niskiej, co pozwala jeszcze lepiej dopasować zbiornik do indywidualnych warunków w kotłowni.

 

Więcej o ekologicznych urządzeniach grzewczych na: www.sas.busko.pl

 

Gazowe kotły kondensacyjne

 

W ofercie SAS można znaleźć również kotły gazowe. Kocioł CONDENS w wersji jednofunkcyjnej, w wariantach 19, 24, 30, 42 kW. został zaprojektowany na potrzeby centralnego ogrzewania. Można podłączyć do niego zasobnik CWU, co da możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Kocioł jednofunkcyjny SAS

fot.: Kocioł jednofunkcyjny SAS CONDENS – montaż i uruchomienie firma Em Koncept Instalacje grzewcze https://www.facebook.com/em.koncept

 

Z kolei kocioł dwufunkcyjny CONDENS PLUS (19, 24, 30 kW) umożliwia zarówno produkcje CWU, jak i centralne ogrzewanie przepływowe z użyciem płytowego wymiennika ciepła. Kotły gazowe SAS charakteryzuje wysoki współczynnik sprawności cieplnej, co pozwala na niższe zużycie gazu. Mają intuicyjny panel operatorski, który zapewnia komfortową obsługę urządzenia oraz zaawansowany moduł sterujący.

Moduł SAS

fot: Moduł 959ZH zapewnia sprawne zarządzanie strefą grzewczą zasilaną przez kocioł gazowy.


Dla SAS jednym z priorytetów jest możliwość komfortowego sterowania urządzeniami. Regulatory pokojowe OpenTherm umożliwiają uzyskanie optimum komfortu cieplnego. Urządzenie w inteligentny i intuicyjny sposób utrzymuje komfortowe warunki w pomieszczeniu, zgodnie z harmonogramem użytkownika czy nastawioną stałą temperaturą. Do kotłów gazowych SAS warto zastosować regulator pokojowy OpenTherm ST-2801 WiFi, wyposażony z duży i czytelny kolorowy wyświetlacz, który zapewnia wygodną obsługę regulatora i modulację ustawień. Z kolei strefą grzewczą ogrzewana przez kocioł gazowy CONDENS lub CONDENS PLUS można zarządzać za pomocą modułu 959ZH.

 

Pompy ciepła na naturalnym czynniku roboczym

 

W dziedzinie pomp ciepła, SAS od razu postawił na naturalny czynnik chłodniczy - propan R290 - trafnie odgadując, że to przyszłość branży pomp ciepła. Już wtedy oczywiste było, że czynniki fluorowane będą musiały ustąpić czynnikom naturalnym, które nie obciążają środowiska. Dzięki temu pomp ciepła SAS to urządzenia, które mogą służyć przez wiele lat, bo spełniają wszelkie normy i wymogi, a więc nie trzeba obawiać się, że zostaną wycofane czy pozbawione możliwości serwisowania.

Pompa ciepła SAS

fot.: Pokazana inwestycja obejmuje dwie jednostki pompy ciepła VESTA 16. Pozwalają one na spełnienie zapotrzebowania projektowego na ciepłą wodę użytkową w tym budynku wynoszące 19.4 kW przy -22 st.C.

 

Pompa ciepła SAS VESTA dostępna jest w systemie CTI (Complete To Install), co oznacza, że użytkownik dostaje w pełni gotowe do montażu, kompletne urządzenie z podzespołami. Przekłada się to na oszczędności, dzięki zakupowi jednego zestawu przygotowanego od razu do pracy.

Kontakt w sprawie produktów:

ZMK SAS Spółka z o. o.
tel. 041 378 46 19
www: www.sas.busko.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
SAS - ekologiczne urządzenia grzewcze

SAS - ekologiczne urządzenia grzewcze

SAS ma ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych do polskich domów.... ¬ więcej...
 
Zbiorniki i bufory do pomp ciepła

Zbiorniki i bufory do pomp ciepła

Zbiorniki i bufory do pomp ciepła to dwa typy zasobników, które stanowią... ¬ więcej...
 
Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich

Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich

Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej AQUAvie można wykorzystać jako samodzielny elektryczny... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetFacebook