gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejnik do małej łazienki

aktualizacja: 09-11-2015, 12:55 – artykuł promocyjny


Kiedy urządzamy łazienkę, najpierw skupiamy się na wyborze wanny, umywalki oraz mebli łazienkowych, a dopiero potem myślimy o grzejniku. Posiadacze małych łazienek stoją przed dużym wyzwaniem: jak ją zaaranżować, aby było przestronnie i wygodnie. Wszystkie niezbędne elementy wyposażenia łazienki: sprzęty, ceramika i instalacje, zajmują sporo miejsca. Jak dobrać odpowiedni grzejnik, radzi ekspert Instal-Projekt.

 

Instal-Projekt - grzejnik Stick

fot.: grzejnik Stick

 

Aranżując łazienkę, zazwyczaj sprawę wyboru grzejnika zostawiając doświadczonemu specjaliście. To dobre rozwiązanie, ponieważ komfort cieplny w łazience to jeden z ważniejszych aspektów jej użytkowania. Mimo wszystko warto uprzednio zapoznać się z tematem i wyrobić sobie własne zdanie.

 

 

Jakie są konsekwencje niewłaściwego doboru grzejnika do łazienki

 

Konsekwencje niepoprawnego wyboru możemy odczuć na dwa sposoby. W przypadku zbyt niskiej wydajności grzejnika w porównaniu z zapotrzebowaniem na ciepło, szczególnie przy niskich temperaturach zewnętrznych, nie będzie możliwości uzyskania optymalnej temperatury wnętrza. Drugi przypadek to sytuacja odwrotna, czyli dobrany grzejnik jest zbyt „mocny”. Rozwiązaniem jest ograniczenie mocy grzewczej poprzez regulację przy pomocy armatury termostatycznej.

Małe pomieszczenia to wyzwanie dla projektantów, a także wykonawców i instalatorów. W łazience, ze względu na jej specyficzną funkcję, obok zabudowy ceramicznej, która zajmuje dużo miejsca, bardzo często ustawione są jeszcze wielkogabarytowe urządzenia AGD takie jak pralka, czy suszarka.

Obecnie, ze względu na funkcjonalność użytkową, najpopularniejszym rozwiązaniem grzewczym w łazienkach są modele drabinkowe. Niewielka i ograniczona przestrzeń, wcześniej już zabudowana „białym montażem”, nie pozwala na zbyt szeroki wybór grzejników. Podobne sytuacje występują przy wymianie grzejnika żeliwnego o znacznej mocy i stosunkowo niewielkich gabarytach, w miejsce którego inwestorzy chcieliby zainstalować nieco większy grzejnik drabinkowy.

 

Instal-Projekt - grzejnik Omega-R chromInstal-Projekt - grzejnik Stick chrom

fot.: grzejnik Omega R Chrom                                 fot.: grzejnik Stick chrom

 

 

Jaki grzejnik do małej łazienki

 

W zależności od dostępnej przestrzeni, w małych łazienkach najczęściej znajdują zastosowanie grzejniki o niewielkich szerokościach (ok. 300 mm). Popularne są także wersje niskie, o wysokości nie przekraczającej ok. 400 mm. Wynika to z rozplanowania i zabudowy pomieszczenia, rozmieszczenia przyłączy instalacyjnych oraz dostępności wolnej przestrzeni na jednej ze ścian. Idealne do małej łazienki będą grzejniki z grupy LIGHT marki Instal-Projekt. Ambra R i Bolero mają wszystko, czego potrzebuje grzejnik łazienkowy - są funkcjonalne, a dzięki prostej formie i dostępności w małych rozmiarach idealnie wpasują się w każdą przestrzeń. Pomysłem prostym w formie, a przy tym bardzo interesującym w wyrazie są również modele Omega R Chrom. Chromowane drabinki, dzięki swojemu metalicznemu wyglądowi „znikają” w łazience, nie zajmując optycznie dużo przestrzeni. Mała łazienka nie musi jednak być nudna - dla tych, którzy szukają ciekawych rozwiązań, świetnie sprawdzą się designerskie modele Retto i Stick, które są dostępne w małych rozmiarach, a swoją niebanalną formą i dużą gamą kolorystyczną ożywią każdą, nawet niedużą przestrzeń.

Aranżując małą łazienkę, musimy być elastyczni. W sprawie ogrzewania powinniśmy być jednak stanowczy i rozsądni: w końcu każdy z nas wie, że ciepłe i przytulne wnętrze to w tym przypadku podstawa.
 

Kontakt w sprawie produktów:

INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.
tel. 054 235 59 05
www: www.instalprojekt.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 pokazała, jak ważne jest wprowadzenie... ¬ więcej...

 
REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

REGULUS-system - grzejniki ścienne i kanałowe do ogrzewania i chłodzenia - TOP 2020

Chłodzenie pomieszczenia za pomocą pompy ciepła jest możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy... ¬ więcej...

 
Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Ociepl wnętrze za pomocą kolorystyki

Największą popularnością cieszą się wnętrza ciepłe i przytulne. Niemal każdy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus