gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

nVent     Galmet

Beretta   Dragon Kotły

  Esbe

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli  Roth Polska

Brötje Heizung   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft

    Grupa Armatura

Immergas

Akra   Lindab

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotły i pompy ciepła De Dietrich do programu Czyste Powietrze

aktualizacja: 01-04-2019, 08:11 – artykuł promocyjny


Wymiana źródeł ciepła i termomodernizacja to główne założenia rządowego programu wsparcia osób fizycznych o nazwie "Czyste Powietrze". Ma on na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem w naszym kraju. Jego budżet opiewa na 103 mld zł – 63,3 mld zł w formie dotacji oraz 39,7 mld zł w formie pożyczek zwrotnych. Od 19 września 2018 roku można starać się o dofinansowanie. Wśród urządzeń spełniających wymaganiom programu są również te marki De Dietrich.


Słaba jakość powietrza w Polsce jest na tyle dokuczliwa i niebezpieczna, że konieczne było przedsięwzięcie poważnych kroków, aby zmienić zaistniałą sytuację. Stąd pomysł na program “Czyste Powietrze”. Projekt ma na celu wymianę źródeł ciepła i termomodernizację. Swoim zasięgiem obejmuje obecnych właścicieli domów oraz osoby budujące dom.

 

Program “Czyste Powietrze”

 

Na co dofinansowanie?

 

W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych:

  • wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła oraz systemy ogrzewania elektrycznego.
  • docieplenie budynków oraz wymiana stolarki okiennej i drzwi
  • zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

 

W nowo budowanych budynkach mieszkalnych:

  • zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych i pompy ciepła.

Program ?Czyste Powietrze? - na co dofinansowanie

 

 

Na jakie wsparcie można liczyć?

 

Wysokość przyznawanych dotacji zależy od dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym -    od ok. 30 do nawet 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, których minimalna wartość wynosi 7 tys. zł. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.


W przypadku odnawialnych źródeł energii dofinansowane zostaną mikroinstalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne – tylko w formie pożyczki, ale nawet do 100 proc. kosztów. Tutaj także pomoc będzie stopniowana w odniesieniu do dochodu. Dla osób o dochodach powyżej 1600 zł najniższa dotacja po wejściu w życie znowelizowanej ustawy podatkowej zostanie zmieniona na ulgę podatkową 23%. Pozostałą część – 7% będzie stanowić dotacja.


Ekologiczne urządzenia grzewcze biorące udział w Programie

 

Do grupy nowoczesnych urządzeń grzewczych zalicza się kondensacyjne kotły gazowe i pompy ciepła. Są oszczędne, ekologiczne i wydajne. Nie emitują szkodliwych Ekologiczne urządzenia grzewcze - wymagania do progamu Czyste Powietrzesubstancji do atmosfery, które zanieczyszczają powietrze i powodują powstawanie szkodliwego dla życia smogu. Doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów może być, np. kondensacyjny kocioł gazowy Evodens AMC. Urządzenie dostępne jest w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. Wyróżnia się niską emisją zanieczyszczeń, roczną sprawnością eksploatacyjną wynoszącą aż do 109% oraz średnioroczną efektywnością energetyczną aż do 97%. Dodatkowo kocioł został wyposażony w konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution, charakteryzująca się intuicyjnym dostępem do wszystkich ustawień urządzenia oraz czujnik zewnętrzny.


Składając wniosek w programie “Czyste Powietrze” dobrym krokiem będzie pozyskanie funduszy na zdobywające coraz większą popularność pompy ciepła. Urządzenia te są ekologiczne i co istotne, ich działanie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Mogą wykorzystywać energię odnawialną z powietrza – w przypadku powietrznych pomp ciepła lub z gruntu, jak gruntowe pompy ciepła. Zaletą tych pierwszych jest to, że mogą być instalowane w dowolnej lokalizacji, w każdym typie zabudowy oraz w budynkach, w których istnieje już system grzewczy. Spiszą się więc zarówno w modernizacji, jak i domach nowobudowanych. Urządzenia, takie jak powietrzna pompa Alezio S V200 są wydajne przez cały rok, a ich dodatkową zaletą jest możliwość chłodzenia latem. Zaletą wspomnianego urządzenia jest możliwość ustawienia jednostki wewnętrznej bezpośrednio przy ścianie lub w narożniku. Takie rozwiązanie docenią z pewnością inwestorzy, którzy dysponują niewielką ilością wolnego miejsca.Wnioski w programie “Czyste Powietrze” można już składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), właściwym terytorialnie dla miejsca położenia nieruchomości objętej wnioskiem o dofinansowanie. Wnioski przyjmowane będą do 30 czerwca 2027 r.Kontakt w sprawie produktów:

De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czym się kierować przy wyborze kotła na paliwo stałe?

Czym się kierować przy wyborze kotła na paliwo stałe?

Wybór kotła do ogrzewania domu to zagadnienie, które wielu inwestorom... ¬ więcej...

 
Bosch D3 - urządzenia do ochrony instalacji grzewczej

Bosch D3 - urządzenia do ochrony instalacji grzewczej

Żywotność ogrzewania można wydłużyć. To dobra wiadomość dla każdego, kto... ¬ więcej...

 
Nowa seria Watermax - pompy czyszczące do instalacji

Nowa seria Watermax - pompy czyszczące do instalacji

Seria WATERMAX to 5 modeli wydajnych pompy do czyszczenia, odkamieniania oraz usuwania... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet