gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Rewolucja w branży grzewczej

aktualizacja: 10-05-2017, 09:10 – artykuł promocyjny


W dzisiejszych czasach dbałość o środowisko naturalne i oszczędność energii to już nie chwilowy trend, ale przede wszystkim konieczność. Podobnie jak w przypadku branży AGD, również urządzenia grzewcze zostaną poddane rewolucji energetycznej. Dzięki etykiecie, która pojawi się przy produktach, konsumenci będą mogli w prosty sposób porównać i ocenić jakość i efektywność energetyczną urządzeń.

 

 

ErP

 

Dwie ważne zmiany

 

Od 26 września 2015 roku urządzenia wprowadzane na rynek europejski i wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej będą musiały spełniać określone wymogi w zakresie efektywności energetycznej. Co więcej, uzyskanie informacji o klasie efektywności energetycznej produktu lub zestawu ułatwi etykieta energetyczna, która będzie musiała znaleźć się przy każdym urządzeniu. Taką znamy już choćby z branży AGD, gdzie oznaczane są nią lodówki, zmywarki, czy pralki.

 

 

Oznakowanie energetyczne produktów

 

Nowe prawo zdecydowanie działa na korzyść klienta - umożliwi łatwiejszy dobór urządzenia pod kątem jego efektywności i energooszczędności. Produkty Immergas spełniające wymagania określone w Dyrektywie ErP będą oznaczone symbolem oraz nazwą ErP i oznakowane etykietą efektywności energetycznej.

 

ErP

 

 

Jesteśmy gotowi

 

Oferta kotłów kondensacyjnych Immergas obejmuje zarówno nowe modele zgodne z wymaganiami Dyrektyw, jak i ich dotychczasowe wersje, które będą dostępne w punktach handlowych na terenie całego kraju do wyczerpania zapasów.

 

ErP

 

 

Doradztwo w punktach sprzedaży

 

ErP

Sprawne wdrożenie nowych wymagań to przede wszystkim czytelna informacja, jak również kompetentny personel, gotowy do odpowiedzi na wszelkie pojawiające się pytania. W ramach przygotowań do wprowadzenia zmian Immergas już dziś zapewnia szeroki dostęp do informacji i szkoleń dla sprzedawców i instalatorów, gdzie wyjaśniamy szczegółowo jak spełnić wymogi dyrektyw dotyczących ErP i znakowania.

 

 

Urządzenia w zestawach

 

W kontekście nowych przepisów nadrzędnym celem tworzenia zestawów jest poprawa efektywności wykorzystywania energii potrzebnej w budynku oraz pozyskiwanie energii odnawialnej, co skutkuje podniesieniem klasy efektywności energetycznej z A+, dla samego kotła, do np. A+++ dla zestawu z kolektorami słonecznymi i pompą ciepła. Tworząc kompletny system grzewczy w oparciu o produkty Immergas otrzymujemy rozwiązanie zapewniające jeszcze większą oszczędność!

Niezwykle istotne i przydatne informacje odczytamy na podstawie etykiety energetycznej zestawu. Będzie określała klasę energetyczną całego systemu, jednocześnie podając informacje o jego elementach składowych, które mają bezpośredni wpływ na poprawę efektywności energetycznej zestawu.


Więcej na temat ErP na stronie www.immergas.pl

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kolektor 50 kW z wbudowanym sprzęgłem z płynną regulacją przepływu

Kolektor 50 kW z wbudowanym sprzęgłem z płynną regulacją przepływu

Dwukomorowy rozdzielacz z płynnie regulowaną, wbudowaną komorą zwrotnicy hydraulicznej... ¬ więcej...

 
Czy możliwe jest ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń?

Czy możliwe jest ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń?

Należąca do spółki BDR Thermea marka Baxi Heating w Wielkiej Brytanii i Irlandii... ¬ więcej...

 
Kotły na pellet typu Bio-Max

Kotły na pellet typu Bio-Max

Od wielu lat w sezonie grzewczym zauważalne jest drastyczne pogorszenie jakości powietrza,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet