gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Rewolucja w branży grzewczej

aktualizacja: 10-05-2017, 09:10 – artykuł promocyjny


W dzisiejszych czasach dbałość o środowisko naturalne i oszczędność energii to już nie chwilowy trend, ale przede wszystkim konieczność. Podobnie jak w przypadku branży AGD, również urządzenia grzewcze zostaną poddane rewolucji energetycznej. Dzięki etykiecie, która pojawi się przy produktach, konsumenci będą mogli w prosty sposób porównać i ocenić jakość i efektywność energetyczną urządzeń.

 

 

ErP

 

Dwie ważne zmiany

 

Od 26 września 2015 roku urządzenia wprowadzane na rynek europejski i wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej będą musiały spełniać określone wymogi w zakresie efektywności energetycznej. Co więcej, uzyskanie informacji o klasie efektywności energetycznej produktu lub zestawu ułatwi etykieta energetyczna, która będzie musiała znaleźć się przy każdym urządzeniu. Taką znamy już choćby z branży AGD, gdzie oznaczane są nią lodówki, zmywarki, czy pralki.

 

 

Oznakowanie energetyczne produktów

 

Nowe prawo zdecydowanie działa na korzyść klienta - umożliwi łatwiejszy dobór urządzenia pod kątem jego efektywności i energooszczędności. Produkty Immergas spełniające wymagania określone w Dyrektywie ErP będą oznaczone symbolem oraz nazwą ErP i oznakowane etykietą efektywności energetycznej.

 

ErP

 

 

Jesteśmy gotowi

 

Oferta kotłów kondensacyjnych Immergas obejmuje zarówno nowe modele zgodne z wymaganiami Dyrektyw, jak i ich dotychczasowe wersje, które będą dostępne w punktach handlowych na terenie całego kraju do wyczerpania zapasów.

 

ErP

 

 

Doradztwo w punktach sprzedaży

 

ErP

Sprawne wdrożenie nowych wymagań to przede wszystkim czytelna informacja, jak również kompetentny personel, gotowy do odpowiedzi na wszelkie pojawiające się pytania. W ramach przygotowań do wprowadzenia zmian Immergas już dziś zapewnia szeroki dostęp do informacji i szkoleń dla sprzedawców i instalatorów, gdzie wyjaśniamy szczegółowo jak spełnić wymogi dyrektyw dotyczących ErP i znakowania.

 

 

Urządzenia w zestawach

 

W kontekście nowych przepisów nadrzędnym celem tworzenia zestawów jest poprawa efektywności wykorzystywania energii potrzebnej w budynku oraz pozyskiwanie energii odnawialnej, co skutkuje podniesieniem klasy efektywności energetycznej z A+, dla samego kotła, do np. A+++ dla zestawu z kolektorami słonecznymi i pompą ciepła. Tworząc kompletny system grzewczy w oparciu o produkty Immergas otrzymujemy rozwiązanie zapewniające jeszcze większą oszczędność!

Niezwykle istotne i przydatne informacje odczytamy na podstawie etykiety energetycznej zestawu. Będzie określała klasę energetyczną całego systemu, jednocześnie podając informacje o jego elementach składowych, które mają bezpośredni wpływ na poprawę efektywności energetycznej zestawu.


Więcej na temat ErP na stronie www.immergas.pl

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet