zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Jak zabezpieczyć kocioł na paliwo stałe

aktualizacja: 05-11-2015, 08:21 – artykuł promocyjny


Decydując się na kocioł na paliwo stałe należy pamiętać o zastosowaniu dodatkowej armatury, która zadba o bezpieczną i poprawną pracę źródła ciepła. Firma ESBE posiada w swojej ofercie armaturę dedykowaną do urządzeń grzewczych opalanych paliwem stałym. By zapewnić bezpieczną pracę kotła w układzie zamkniętym (z ciśnieniowym naczyniem wzbiorczym) firma ESBE wprowadziła do sprzedaży, specjalnie do tego celu skonstruowany, termiczny zawór bezpieczeństwa VST100. Termiczny zawór bezpieczeństwa VST100 przeznaczony jest do ochrony kotłów na paliwo stałe przed przegrzaniem w instalacjach ogrzewczych zgodnych z normą EN12828. Maksymalna moc źródła ciepła dla zastosowania zaworu VST100 wynosi 100 kW. Zawór posiada kapilarę o długości 1,3 m do montażu w kotle, a jego temperatura otwarcia wynosi 95 oC.

 

Esbe - Termiczny zawór bezpieczeństwa VST112
fot.: termiczny zawór bezpieczeństwa VST112Termiczny zawór bezpieczeństwa VST100 montowany jest na dopływie wody zimnej do wężownicy schładzającej kotła. Czujnik kapilarowy montowany jest w kotle na paliwo stałe. W momencie przekroczenia na kotle temperatury 95 oC, zawór otwiera się i następuje przepływ wody zimnej przez wężownicę kotła, co prowadzi do schłodzenia źródła ciepła. Stosując termiczny zawór bezpieczeństwa firmy ESBE chronimy urządzenie grzewcze jak i dbamy o bezpieczeństwo użytkownika instalacji ogrzewczej.

 

 

Termostatyczne zawory chroniące kocioł grzewczy przed zbyt niską temperaturą powrotu

 

Firma ESBE posiada również w swojej ofercie termostatyczne zawory chroniące kocioł grzewczy przed zbyt niską temperaturą powrotu (czynnika grzewczego powracającego z instalacji). Seria zaworów VTC300 oraz VTC500 jak i LTC100, to urządzenia stworzone z myślą o zabezpieczeniu źródeł ciepła przed niską temperaturą powrotu. Seria VTC300/500 to termostatyczne zawory trójdrogowe dostępne w zakresie temperatur otwarcia od 45 oC do 80 oC. Zawory wykonane są z żeliwa (VTC500) oraz z mosiądzu (VTC300). Termostatyczne zawory trójdrogowe serii VTC300 znajdą zastosowanie w instalacjach ogrzewczych z kotłami o mocy do 30 kW, natomiast zawory serii VTC500 do 150 kW. Dla osób oczekujących kompletnych rozwiązań firma ESBE posiada w ofercie urządzenie LTC100. Jest to grupa urządzeń stanowiąca jeden produkt, w skład której wchodzą zawory odcinające, zawór zwrotny, termometry oraz trójdrogowy zawór termostatyczny jak i trójstopniowa pompą obiegowa. Urządzenie LTC100 dostępne jest w zakresie temperatur otwarcia od 50 oC do 75 oC. LTC100 można zastosowanie w instalacjach ogrzewczych z kotłami o mocy do 140 kW. Urządzenia posiadają trójstopniowe pompy obiegowe o ciśnieniu tłoczenia 5 i 6 mH2O (50 i 60 kPa – w zależności od wersji). Firma ESBE dopuszcza stosowanie zaworów w instalacjach ogrzewczych z czynnikiem grzewczym z maksymalną dozwoloną zawartością glikolu zapobiegającego zamarzaniu jak i środków pochłaniających tlen wynoszącą 50%.

 

 

Zasada działania zaworów VTC300, VTC500 i LTC100

 

Reguła działania zaworów VTC300, VTC500 i LTC100 opiera się na tej samej zasadzie. Każde z urządzeń posiada termoelement odpowiedzialny za temperaturę otwarcia zaworu. Jeżeli temperatura otwarcia (np. 50 oC) nie została osiągnięta zawór pozostaje zamknięty a czynnik krąży w krótkim obiegu kocioł -> bypass -> zawór -> kocioł… Jeżeli temperatura otwarcia jest osiągnięta zawór zaczyna się otwierać, przymykając jednocześnie bypass. Po przekroczeniu +10 oC od temperatury otwarcia (tu 60 oC) zawór jest całkowicie otwarty (bypass całkowicie zamknięty), a czynnik grzewczy płynie w dużym obiegu: kocioł -> obieg grzewczy -> zawór -> kocioł.


Stosując urządzenia serii VTC300/500 oraz LTC100 dbamy o poprawną pracę źródła ciepła jednocześnie gwarantując jego długotrwałą i niezawodną eksploatację.

Firma ESBE dostarcza urządzenia gwarantujące ekonomiczną, poprawną i bezpieczną pracę instalacji ogrzewczych.

 


 

Kontakt w sprawie produktów:

Esbe Hydronic Systems Sp. z o.o.
tel. (48 61) 851 07 28
www: www.esbe.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 
Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Condens to kocioł o wyjątkowym designie i dużej kompaktowości, dzięki zintegrowaniu... ¬ więcej...

 
Kup elektroniczną pompę Evosta2 lub Evosta3 i odbierz bon Sodexo o wartości 10 PLN*!

Kup elektroniczną pompę Evosta2 lub Evosta3 i odbierz bon Sodexo o wartości 10 PLN*!

Kupując nowy typoszereg bezdławnicowych pomp obiegowych Evosta mamy szansę zdobyć... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet