zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Wodne ogrzewanie podłogowe w systemie PEX-A

aktualizacja: 14-06-2018, 12:28 – artykuł promocyjny


Firma Uponor Sp. z o.o. jest dystrybutorem nowoczesnych systemów z tworzyw sztucznych, w tym nowoczesnych systemów wodnego ogrzewania płaszczyznowego opartego na rurze wielowarstwowej oraz na rurze z polietylenu sieciowanego PEX-a. Są to jedne z najnowocześniejszych wodnych systemów ogrzewania płaszczyznowego dostępnych obecnie na rynku.
 

wodne ogrzewanie podłogowe Uponorwodne ogrzewanie podłogowe Uponor


Ogrzewanie podłogowe Uponor będzie składało się z kilku systemów. Pierwszy z nich to system Standard oparty na rurach Uponor pePEX-a 17x2,0 i 20x2,0 mm oraz Uponor PE-RT/Al/PE-RT 16x2,0 i 20x2,25 mm. W przygotowaniu na drugą połowę 2006 r. znajduje się system Mini przeznaczony do stosowania w remontowanych obiektach oparty na rurze Uponor evalPEX-a 9,9x1,1 mm. System ten również można stosować dla ogrzewań ściennych. Następny przygotowywany nowy system ogrzewania podłogowego, to system Sport i Przemysłowy dla ogrzewania hal sportowych oraz hal przemysłowych. System ten oparty jest na rurze Uponor evalPEX-a 25x2,3 mm oraz Uponor PE- RT / A l / P E - RT 25x2,5 mm łączonych w układzie Tichelmanna. System będzie posiadał w swojej ofercie komplet akcesoriów oraz specjalnych mocowań również dla podłóg sportowych drewnianych podpartych tzw. pływających.

Drugim rodzajem ogrzewania płaszczyznowego jest ogrzewanie ścienne. System evalPEX-a 12x2,0 mm oraz Uponor PE-RT/Al/PE-RT 14x2,0 i 16x2,0 mm.

Ponadto rury Uponor pePEX-a oraz evalPEX-a są zaopatrzone w osłonę antydyfuzyjną (PVAL lub EVAL). Warstwa ta zapobiega przenikaniu tlenu. Dodatkowo rura Uponor pePEX-a jest wyposażona w warstwę ochronną PEX zabezpieczającą przed uszkodzeniami mechanicznymi w czasie układania. Rura Uponor PE-RT/Al/PE-RT jest w 100% zabezpieczona przed dyfuzją tlenu dzięki warstwie aluminium. Wszystkie te systemy będą oparte na dwóch typach uniwersalnych kompletnych rozdzielaczy z 2-12 wyjęć z gwintami 3/4" GZ w wersji ze śrubami regulacyjnymi oraz przepływomierzami dla wykonania regulacji hydraulicznej poszczególnych pętli grzewczych. Pierwszy typ, to rozdzielacz wykonany z mosiądzu poniklowanego, drugi natomiast to rozdzielacz wykonany z poliamidu (PA-GF) wyposażony w gwinty 3/4" GZ na wyjęciach.

Poszczególne rury pętli grzewczych ze wszystkich dostępnych systemów (z wyjątkiem systemu Sport i Przemysłowy) będą podłączane do rozdzielaczy za pomocą odpowiednich złączek typu Eurokonus z gwintem 3/4" GW. Dla rur Uponor PE-RT/Al/PE-RT zosta∏a wprowadzona złączka Eurokonus nowego typu z wkładką wykonaną z PPSU.

 

 

System ogrzewania płaszczyznowego

 

Uponor posiada kompletną automatykę regulacyjną. Są to systemy regulacji zasilane prądem 230 V wraz systemem Uponor Radio oraz system zasilany prądem 24 V. Systemy te składają się z regulatorów, termostatów, skrzynek połączeniowych, transformatorów. Jeden termostat pokojowy może obsłużyć do pięciu regulatorów, dzięki temu w dużych pomieszczeniach wydatnie ograniczamy ilość niezbędnych termostatów.
 


Prawidłowo wykonana instalacja ogrzewania płaszczyznowego Uponor nie wymaga praktycznie żadnej obsługi czy konserwacji. System pozwala na indywidualną regulację temperatury w poszczególnych pomieszczeniach we wszelkiego typu budownictwie. Systemy ogrzewania płaszczyznowego Uponor posiadają w swojej ofercie systemowe układy obniżające parametry wody grzewczej począwszy od układów dla jednej pętli grzewczej poprzez układy montowane na rozdzielaczach lub bezpośrednio przed rozdzielaczami, aż po układy wykorzystujące zawory trójdrogowe.

Systemy ogrzewania płaszczyznowego Uponor nie narzucają żadnego konkretnego systemu konstrukcji podłogi oraz sposobu montażu ogrzewania podłogowego. Może to być zarówno rozwiązanie polegające na ułożeniu wężownicy na styropianie pokrytym siatką stalową, jak również na układaniu na styropianie z ekranem i mocowanie pętli grzejnych za pomocą klipsów lub szyn mocujących, a następnie zalanych betonem montaż „na mokro”.
 

wodne ogrzewanie podłogowe Uponor System ogrzewania płaszczyznowego Uponor jako jeden z nielicznych ma w swojej ofercie możliwość zamontowania przy użyciu aluminiowych płyt promieniujących, przeznaczonych do montażu w podłogach drewnianych lub ścianach wykańczanych płytami gipsowo-kartonowymi, wszędzie tam gdzie nie ma możliwości wykonania wylewki betonowej lub tynku – montaż „na sucho”. Doskonałym uzupełnieniem systemów ogrzewania płaszczyznowego Uponor jest system ogrzewania otwartych powierzchni Uponor Meltaway, który stosowany jest do ogrzewania boisk piłkarskich, ciągów pieszych, ulic parkingów, a także do chłodzenia płyt lodowisk.Opracowanie: Redakcja
Źródło: Uponor

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet