Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy ogrzewania podłogowego kanałowego REGULUS-SYSTEM

artykuł promocyjny


Zestawy REGULUS-system do ogrzewania podłogowego kanałowego znajdują zastosowanie w nowoczesnych, energooszczędnych budynkach. Umożliwiają zmianę strategii ogrzewania, dopasowaną do potrzeb - trybu życia, czasu pracy itp. Dynamicznie reagują na zmiany dzięki łatwemu sterowaniu - gwarantują zachowanie komfortowej temperatury i niskich kosztów ogrzewania. Systemy ogrzewania kanałowego z wymiennikami miedziano-aluminiowymi i z mała pojemnością wodną są w stanie sprostać obecnym wymaganiom w zakresie efektywności i komfortu cieplnego.

Ogrzewanie kanałowe Regulus

Ogrzewanie kanałowe jest montowane liniowo wzdłuż przeszkleń, poniżej poziomu podłogi. Miedziano-aluminiowy wymiennik znajduje się wewnątrz wanny w kanale grzewczym, opcjonalnie również wentylator. wanna i grzejnik są pomalowane czarną matową farbą RAL 9005. Dzięki temu grzejnik w wannie jest właściwie niewidoczny. Wanna jest przesłonięta ażurowym podestem, który jest jedynym widocznym elementem systemu. Może być wykonany z aluminium w dowolnym kolorze z palety RAK K7 albo anodowanego aluminium na jeden z czterech kolorów. W ofercie Regulus są również podesty z drewna dębowego i bukowego w dwóch wzorach szczebli.

Kanał Regulus

Grzejniki kanałowe oddają ciepło poprzez naturalną konwekcję - modele SOLO, DUO, QUATTRO - albo poprzez konwekcję wspomaganą wentylatorem - TRIOVENT, QUATTROVENT. To sprawia, że ciepło rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu. Pracujący z niewielką głośnością wentylator w zauważalny sposób zwiększa moc grzejnika, czyniąc system grzewczy bardziej dynamicznym, co wpływa na większe możliwości sterowania ogrzewaniem. Do wyboru modele z wentylatorem 230 V lub 24 V. Trzeba pamiętać, by dla niezakłóconej cyrkulacji powietrza w okresie grzewczym, nie zasłaniać podestów meblami czy dywanami. Bezpośrednio nad kanałem grzewczym nie powinno się wieszać firan ani zasłon.

Kanał grzewczy

Wymiennik kanałowy - grzejnik - wykonany jest z miedzi i aluminium, czyli metali o kilkukrotnie lepszej przewodności ciepła niż stal czy żeliwo. Konstrukcja cechuje się wyjątkowo małą pojemnością wodną i małą masą całkowitą, czyli masą grzejnika i wody w nim zawartej. Taka budowa pozwala grzejnikom szybko reagować na sygnały ze sterownika i szybko się nagrzewać oraz szybko stygnąć. To oznacza mniejszy początkowy wydatek energii potrzebny do osiągnięcia zadanej temperatury. Dzięki temu nie tylko niższe są koszty eksploatacji w okresie grzewczym - również koszty chwilowego uruchomienia grzejnika poza sezonem w celu korekty temperatury są całkiem niskie.

 

Sterowanie temperaturą wnętrza

 

Ogrzewanie kanałowe wykorzystujące naturalną konwekcję bardzo szybko reaguje na każdy impuls cieplny i w krótkim czasie grzeje, co sprawia że dobrze sprawdza się w układach z programatorem pokojowym z bezpośrednim pomiarem temperatury w pomieszczeniu albo z głowicą termostatyczną montowaną na zasilaniu grzejnika z kapilarną sondą temperatury na ścianie. Po ustawieniu temperatury na sterowniku, układ c.o. szybko podejmuje pracę na każdy impuls ze sterownika. Jeszcze dynamiczniej działa czujnik temperatury(termostat) sprzężony z siłownikiem termicznym umieszczonym na zaworze termostatycznym instalowanym przed wymiennikiem. Ogrzewanie tego typu jest w szczególnym stopniu ekonomiczne i komfortowe.

Kanał grzewczy Regulus

System kanałów grzewczych z wentylatorem może być stosowany jako ogrzewanie samodzielne lub stanowić ogrzewanie wspomagające. Stosowane jest w instalacjach z hybrydową dystrybucją ciepła, współpracując z fragmentarycznie usytuowanym ogrzewaniem podłogowym (ścieżki komunikacji), pracując w tej samej temperaturze zasilania, podłączone do wspólnego rozdzielacza. Rotametry pozwalają na łatwą zmianę proporcji grzania – poprzez zmianę ilości przepływającego przez „podłogówkę” i „kanałówkę” czynnika grzewczego. Korzystnym sposobem sterowania ogrzewaniem z wentylatorem są pokojowe termostaty, dzięki którym można kontrolować pracę grzejnika w zależności od temperatury w pomieszczeniu. Elektroniczny termostat umożliwia wprowadzenie harmonogramu ogrzewania – np. dziennego, tygodniowego, czy trybu urlopowego, a po rozbudowaniu o bramkę internetową możliwe jest zdalne sterowanie. Możliwości jest naprawdę wiele, w zależności od zastosowanego wariantu sterowania.

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Najlepsza listwa centralna do podłogówki

Najlepsza listwa centralna do podłogówki

Ogrzewanie podłogowe wymaga automatyki sterującej. Wie o tym każdy instalator i każdy... ¬ więcej...
 
Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy ogrzewania podłogowego kanałowego REGULUS-SYSTEM

Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy ogrzewania podłogowego kanałowego REGULUS-SYSTEM

Zestawy REGULUS-system do ogrzewania podłogowego kanałowego znajdują zastosowanie w... ¬ więcej...
 
Niezawodne i efektywne ogrzewanie podłogowe

Niezawodne i efektywne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe, obok tradycyjnych grzejników, jest coraz częściej wybieranym... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetFacebook