gorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Ścienne panele grzewcze Soffio - alternatywa dla grzejników i ogrzewania podłogowego

artykuł promocyjny


Wydajne, oszczędne i zdrowe ogrzewanie z możliwością podłączenia do dowolnego źródła ciepła i nieskomplikowanym montażem - taki pakiet korzyści można uzyskać z panelami grzewczymi Soffio przeznaczonymi do montowania na ścianach w wersji podtynkowej lub w formie płyt GK. To nowoczesne źródło dystrybucji ciepła poprzez promieniowanie a nie konwekcję, które pozwala zachować komfort cieplny przy niższym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Panele ścienne Soffio

 

Ścienne panele grzewcze promieniują ciepłem - sposób dystrybucji ciepła ma znaczenie

 

Jak to jest, że jeśli w mroźny dzień wyjdzie Słońce poczujesz na skórze przyjemne ciepło, mimo niskiej temperatury powietrza? To zasługa promieniowania cieplnego. Na analogicznej zasadzie działają ścienne panele grzewcze Soffio. Ciepło trafia do nich z obiegu wodnego i następnie promieniuje ze ściany. Promieniowanie to jest przyjemnie odczuwane przez domowników. W ten sposób komfort cieplny uzyskuje się przy nieco niższej temperaturze powietrza niż w przypadku innych metod dystrybucji ciepła - przez tradycyjne grzejniki czy popularne ogrzewanie podłogowe. Temperaturę pomieszczenia można obniżyć z 21 do 17 stopni, co da spore oszczędności (jak podaje firma 24%). To niesie za sobą szereg korzyści.

Wersja podtynkowa panelu grzewczego

 

Zalety stosowania ściennych paneli grzewczych

 

  • Oszczędność - dystrybucja ciepła poprzez promieniowanie pozwala obniżyć temperaturę pomieszczeń, co w bezpośredni sposób wpływa na mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, a co za tym idzie na niższe koszty ogrzewania. Tym bardziej, że ścienne panele grzewcze mogą być podłączone do dowolnego źródła ciepła - niskotemperaturowego (pompy ciepła, moduły solarne, piece elektryczne, piece gazowe) lub wysokotemperaturowego ( węgiel, drewno, opał ekologiczny). A więc wydajną dystrybucję ciepła można połączyć z wydajnym, energooszczędnym źródłem ciepła albo jeśli wolimy pozostawić stare źródło, bo dzięki swej uniwersalności panele nie wymagają wymiany urządzenia. Co więcej montaż ściennych paneli grzewczych nie jest skomplikowany i nie wymaga pracy wyspecjalizowanego fachowca. Można przeprowadzić go nawet samodzielnie w kilku krokach. Na stronie Soffio w zakładce montaż dostępna jest krótka instrukcja w formie wideo.

Ścienne panele grzewcze oszczędności

  • Zdrowy sposób ogrzewania i komfort domowników - ogrzewanie Soffio jest bezpieczne dla ludzi i dla środowiska naturalnego. Dzięki temu, że ciepło jest dystrybuowane przez promieniowanie, a nie konwekcję, powietrze ma lepszą jakość. Konwekcja wykorzystuje bowiem różnicę temperatur, co wywołuje ruch powietrza, a wraz z nim unosi kurz, zarazki czy alergeny - w przypadku paneli takie zjawisko nie występuje. Do tego stosowanie paneli pozwala na utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza, nie wysusza go. Ciepło emitowane ze ścian eliminuje ryzyko powstawania pleśni. Ponieważ panele zapewniają komfort cieplny przy niższej temperaturze, ma to bardzo korzystny wpływ na zdrowie domowników - przebywanie w wyższej temperaturze nie jest korzystne.

panele ścienne różne warianty

 

  • Swoboda montażu - panele można zastosować w każdym wnętrzu nowo budowanym czy modernizowanym, na każdym etapie prac wykończeniowych - zarówno przed, jak i po wylewkach. Można je montować na ścianach nośnych, działowych i na skosach poddaszy. Montowane mogą być zarówno na stelażach, jak i bezpośrednio na murze.

Panele ścienne SoffioMontaż paneli grzewczych

  • Swoboda w aranżacji wnętrza - panele grzewcze Soffio występują w wersji podtynkowej lub w formie płyt GK. Nie widać ich w pomieszczeniu i umożliwiają ładne wykończenie ścian dowolną metodą - farba, tapera, tynk dekoracyjny. Pozwalają na dowolne ustawianie mebli i zastosowanie suchej zabudowy w każdym miejscu. To przewaga tych paneli nad tradycyjnymi grzejnikami. Do tego wygrywają z ogrzewaniem podłogowym, bo można zupełnie dowolnie wybrać okładziny podłogowe - dywany, panele, parkiety, posadzki, podłogi z żywicy epoksydowej lub poliuretanowe.
Kontakt w sprawie produktów:

Soffio
tel. 787 274 300
www: www.soffio.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Wytrzymałe rury Diamond do ogrzewania podłogowego i niskotemperaturowych grzejników

Wytrzymałe rury Diamond do ogrzewania podłogowego i niskotemperaturowych grzejników

Rury DIAMOND MAGENTA zapewniają najwyższy poziom trwałości i łatwe użytkowanie.... ¬ więcej...

 
Ścienne panele grzewcze Soffio - alternatywa dla grzejników i ogrzewania podłogowego

Ścienne panele grzewcze Soffio - alternatywa dla grzejników i ogrzewania podłogowego

Wydajne, oszczędne i zdrowe ogrzewanie z możliwością podłączenia do dowolnego... ¬ więcej...

 
Koszt montażu ogrzewania podłogowego

Koszt montażu ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe cieszy się niesłabnącą popularnością. To wygodne rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet