

- Platforma merXu - ogrzewanie i hydraulika
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
- Wielopalnikowe kotły kondensacyjne o konstrukcji modułowej
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
-
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu




WT 2021 - sprawdź, jakie warunki muszą spełniać urządzenia grzewcze od 2021 roku
aktualizacja: 04-10-2021, 06:13 – artykuł promocyjny
Warunki Techniczne dla urządzeń grzewczych mają za zadanie ograniczyć wytwarzanie szkodliwych substancji oraz być tanie w eksploatacji. Wybierając nowy system do domu, warto już teraz zdecydować się na rozwiązania spełniające wymagania WT 2021 i przeciwdziałać zmianom klimatycznym, które dotykają nas coraz bardziej.
Kierunki polityki klimatycznej Unii Europejskiej
Główne działania UE na rzecz walki ze smogiem i stopowania zmian klimatycznych opierają się na efektywnej elektryfikacji ogrzewania. Ma to znacznie ograniczyć wysoki poziom CO2 w powietrzu. W związku z tym w 2021 roku zostaną wprowadzone nowe warunki techniczne WT 2021 dla urządzeń grzewczych, co oznacza stopniowy wzrost znaczenia budynków zeroemisyjnych.
Osiągnięcie neutralności klimatycznej UE ma się odbyć do 2050 roku. Dotyczy to redukcji gazów cieplarnianych do takiego poziomu, z którym będą mogły sobie radzić lasy znajdujące się na terenie krajów wspólnoty. W Polsce powstał Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK), który umożliwi realizację ambitnych celów klimatycznych do 2030. Jego główne założenia to:
-
systemem Europejskiego Systemu Handlu Emisjami w porównaniu do poziomu w roku 2005,
- 21-23% udziału OZE w finalnym zużyciu energii brutto uwzględniając: 14% udziału OZE w transporcie oraz roczny wzrost udziału OZE w ciepłownictwie i chłodnictwie o 1,1 pkt. proc. średniorocznie (cel 23% będzie możliwy do osiągnięcia w sytuacji przyznania Polsce dodatkowych środków unijnych, w tym przeznaczonych na sprawiedliwą transformację),
- wzrost efektywności energetycznej o 23% w porównaniu z prognozami PRIMES2007,
- redukcję do 56-60% udziału węgla w produkcji energii elektrycznej.
Rozwiązanie idealne, czyli energooszczędna pompa ciepła
Wyeliminowanie pyłów zawieszonych i poprawa jakości powietrza wymaga zastosowania odnawialnych źródeł energii. Takie warunki spełnia pompa ciepła, która przetwarza energię skumulowaną w powietrzu lub gruncie na ciepło do ogrzania naszych domów oraz wody użytkowej. Użytkownik musi zapewnić jedynie 20% energii elektrycznej na rzecz transportu wytworzonego ciepła, natomiast pozostała część ciepła dostarczanego do obiektu czerpana jest ze źródeł odnawialnych, czyli jest darmowa. Cały proces odbywa się bez spalania, zatem nie produkujemy spalin i nie wypuszczamy zanieczyszczeń do środowiska. Ma to korzystny wpływ na przyrodę i na zdrowie mieszkańców.
Darmowa energia elektryczna, czyli dodatkowy moduł fotowoltaiczny
Jeśli chcemy ograniczyć pobór energii elektrycznej z sieci i stać się całkowicie niezależnym od zewnętrznych dostawców, możemy instalację pompy ciepła rozbudować o panele fotowoltaiczne. Wówczas energia potrzebna do pracy pompy ciepła będzie wyprodukowana przez słońce, czyli darmowa.
Nowoczesne pompy ciepła nie wymagają specjalistycznej kotłowni, ponieważ system gwarantuje oszczędność miejsca, co pozwala na dowolną aranżację pomieszczenia technicznego. Te standardy spełnia pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M czy Alezio M V200 od marki De Dietrich. Prosta obsługa i energooszczędna konstrukcja gwarantuje 100% satysfakcji. Nowa formuła Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy.
Fot. De Dietrich - pompa ciepła Alezio M V200
To zupełna nowość, gdyż pompa ciepła Alezio M V200 posiada jednostki zewnętrzną i wewnętrzną połączone ze sobą instalacją hydrauliczną, które do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych. To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody.
Pompa ciepła dostosowana jest do programów dotacyjnych: PROSUMENT i Czyste Powietrze.
|

![]() | Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomościZ pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej... |
![]() | Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzeniaPompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej... |
![]() | Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De DietrichAplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej... |

![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |
![]() Urządzenia grzewcze Galmet |