gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Logamax plus GB122K - mały kocioł z wielkimi możliwościami

aktualizacja: 30-10-2018, 10:10 – artykuł promocyjny


Logamax plus GB122K to wiszący, dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny marki Buderus, który dzięki swoim niewielkim wymiarom, małej masie oraz szerokiemu zakresowi modulacji mocy - od 3 do ponad 25 kW, doskonale sprawdza się zarówno w nowych, jak i w modernizowanych instalacjach grzewczych w różnych typach obiektów - począwszy od małych mieszkań po spore segmenty i domy. Urządzenie to z powodzeniem można zainstalować poza kotłownią, również w pomieszczeniach sanitarnych tj. łazienka czy kuchnia.

 

wiszący dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny Logamax plus GB122K - BuderusLogamax plus GB122K

 

W kotle Logamax plus GB122K zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają im niezwykle wysoką sprawność, sięgającą nawet 109,5%. Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń wynosi 94% (klasa efektywności energetycznej A), a efektywność energetyczna podgrzewania wody wynosi 85%, co również odpowiada klasie efektywności A (przy profilu obciążeń XL).

Kocioł Logamax plus GB122K jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących ekologicznego urządzenia grzewczego. Cechuje go bowiem niezwykle niska emisja tlenków azotu (6 klasa NOx).

 


Intuicyjna obsługa

 

Logamax plus GB122K - BuderusKocioł Logamax plus GB122K, jak również jego automatyka, zaprojektowany został w oparciu o opinie użytkowników, instalatorów i serwisantów. Jego wygodny panel sterowania z siedmioma przyciskami oraz czytelnym podświetlanym wyświetlaczem LCD znakomicie komponuje się z nowym wzornictwem marki Buderus. Klarowne oznakowanie przycisków oraz komunikaty w postaci ikon i liczb, pozwalają na intuicyjne wprowadzanie i odczyt ustawień oraz kodów serwisowych kotła. Logamax plus GB122K ma wbudowaną automatykę pogodową z możliwością dostosowania krzywej grzewczej do charakterystyki cieplnej budynku poprzez zmianę jej dwóch punktów. Czujnik temperatury zewnętrznej jest dostępny jako wyposażenie dodatkowe. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów ogrzewania np. z więcej niż jednym obiegiem grzewczym, do automatyki kotła można podłączyć odpowiednie elementy systemu EMS Plus - regulatory pokojowe lub pogodowe i moduły wykonawcze.   Przy współpracy z regulatorem RC310 i modułem KM200 nowy Logamax plus GB122K może być sterowany z poziomu smartfona lub tabletu za pomocą aplikacji MyDevice, którą można bezpłatnie pobrać i zainstalować na urządzeniu mobilnym z App Store lub Google Play. Użytkowanie aplikacji jest oczywiście również bezpłatne.  

 


Szybka instalacja dzięki optymalnej konstrukcji

 

Montaż kotła Logamax plus GB122K jest nieskomplikowany i szybki. Wtyczki i podłączenia znajdujące się wewnątrz urządzenia są czytelnie oznakowane. Dodatkowo do wszystkich elementów zapewniony jest dostęp od frontu. Znacznym ułatwieniem jest również możliwość zdemontowania bocznych obudów. Kocioł Logamax plus GB122K jest dostarczany jako kompletnie zmontowane urządzenie. W wyposażeniu podstawowym znajdują się między innymi: naczynie wzbiorcze o pojemności 6 litrów i ciśnieniu wstępnym 0,75 bara oraz nowy, łatwy do demontażu podczas konserwacji syfon.

 

Możliwość zastosowania długich przewodów

 

Jako wyposażenie opcjonalne dostępne są zestawy montażowe ułatwiające instalację kotła na ścianie i podłączenie do instalacji hydraulicznych oraz adaptery powietrzno-spalinowe Ø 60/100 mm lub Ø 80/125 mm z króćcami pomiarowymi powietrza i spalin. Nowy kocioł ma jeszcze jedną zaletę: można go połączyć z długimi przewodami doprowadzania powietrza i odprowadzania spalin. Maksymalny spręż dyspozycyjny 125 Pa, powoduje, że w przypadku poziomych przewodów koncentrycznych Ø 60/100 mm ich maksymalna długość to aż 12 metrów, a przewodów Ø 80/125 mm to aż 28 metrów. Podobnie w przypadku układu z zasysem powietrza do spalania z szachtu kominowego np. 140x140 mm z przewodem spalinowym Ø 80 mm prowadzonym wewnątrz tego szachtu i przewodem koncentrycznym między kotłem a szachtem Ø 80/125 mm, maksymalna łączna długość tych przewodów to 28 metrów. Absolutnym rekordem jest natomiast maksymalna łączna długość przewodów powietrznego i spalinowego przy zastosowaniu systemu rozdzielczego Ø 80/80 mm, wynosząca aż 50 metrów.

 

Cicha praca

 

Kocioł Logamax plus GB122K posiada dodatkową izolację termiczno-akustyczną, która wraz z obudową gwarantują mu niezwykle cichą pracę. Poziom mocy akustycznej w pomieszczeniach określony zgodnie z wymogami dyrektywy ErP wynosi zaledwie 44 dB(A).  

Logamax plus GB122K marki Buderus to kocioł o szerokim zakresie działania, dużej wydajności i wysokim sprężu wentylatora. Stanowi on idealne rozwiązanie dla osób poszukujących urządzenia grzewczego, zapewniającego komfort ogrzewania na najwyższym pozomie, którego praca będzie ekonomiczna i ekologiczna a koszty inwestycyjne związane z jego zakupem niewielkie.  

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
tel. Infolinia 801 777 801
www: www.buderus.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet