gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Bosch Condens 2300i - prosto i bezprzewodowo

aktualizacja: 13-11-2019, 13:36 – artykuł promocyjny


Kotły Bosch Condens 2300i bazują na dobrze sprawdzonej już technologii pozwalającej oszczędnie gospodarować energią, a do tego wprowadzono w nich szereg udogodnień, dzięki którym są jeszcze bardziej wygodne w obsłudze. Wśród nich znalazła się opcjonalna możliwość bezprzewodowej komunikacji z systemem sterowania mobilnego Bosch EasyControl CT200.

 

Typy urządzeń dla różnych zastosowań

 

W typoszeregu kotłów Bosch Condens 2300i znajdziemy dwa modele jednofunkcyjne - GC2300iW 15P i GC2300iW 20P o mocach znamionowych odpowiednio 15 kW i 20 kW oraz jeden model dwufunkcyjny Bosch Condens 2300i - prosto i bezprzewodowoGC2300iW 24C o mocy znamionowej 24 kW i maksymalnej mocy dla c.w.u. 25 kW.


Modele jednofunkcyjne przeznaczone są do ogrzewania i fabrycznie wyposażone zostały w zawór przełączający do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej. Model dwufunkcyjny do ogrzewania i ciepłej wody posiada wymiennik płytowy o dużej powierzchni wymiany ciepła i wydajności ciepłej wody użytkowej.


Ze względu na wyjątkowo niewielkie wymiary oraz szeroki zakres modulacji mocy Bosch Condens 2300i jest dedykowany zarówno do niewielkich mieszkań, jak i większych apartamentów, domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej lub wolnostojących, zarówno nowych, jak i modernizowanych.

 

Lepsza sprawność dla mniejszych kosztów eksploatacji

 

Wybierając kocioł Bosch Condens 2300i możemy liczyć na mniejsze zużycie gazu i energii elektrycznej. Znakomite parametry pracy, maksymalną sprawność powyżej 109%, efektywność energetyczną w zależności od modelu 93% lub 94% i klasę ErP A dla celów ogrzewania zawdzięczają zastosowanym rozwiązaniom technologicznym. Przy współpracy z regulatorem CW400 (modele o mocach znamionowych 20 kW i 24 kW) lub poprzez dodanie zestawu regulatora EasyControl CT200 z minimum trzema elektronicznymi głowicami termostatycznymi Bosch (wszystkie kotły o mocach 15 kW, 20 kW i 24 kW) system grzewczy jest w stanie osiągnąć jeszcze wyższą klasę ErP A+.

 

Komfort ciepłej wody

 

W przypadku modelu dwufunkcyjnego znakomite parametry osiągane są z zachowaniem bardzo wysokiego komfortu użytkowania ciepłej wody (maks. wg EN 13203-1) i wydajności do 12,2 l/min (wg EN 13203-1, dla ΔT=30K).


Duża powierzchnia wbudowanego wymiennika płytowego oraz szerokiej modulacji mocy zaczynającej się w tym przypadku od 3 kW w kotle dwufunkcyjnym zapewnia stabilną temperaturę wody dostarczanej do instalacji c.w.u. i to zarówno przy niewielkich przepływach, jak i przy jego maksymalnych osiągach. 

 

Automatyka dla efektywnego zarządzania ciepłem

 

Nowoczesna automatyka z nowym panelem sterowania zarządza bezpieczną, ekonomiczną i zapewniającą Bosch Condens 2300i - prosto i bezprzewodowoodpowiedni komfort użytkowania pracą kotłów Bosch Condens 2300i. Wyjątkową cechą kotłów Bosch Condens 2300i, jest opcjonalna możliwość bezprzewodowej komunikacji z systemem regulacji Bosch EasyControl CT200. Dzięki wbudowanemu, specjalnemu portowi, kocioł można doposażyć w opcjonalny moduł Control-Key K20RF. Bezprzewodowa wymiana danych między kotłem z modułem K20RF a regulatorem CT200 odbywa się radiowo, natomiast bezprzewodowa komunikacja CT200 z routerem i zarządzanie z poziomu mobilnej aplikacji EasyControl poprzez WLAN, czyli „Po prostu. Bezprzewodowo.


Kotły Bosch Condens 2300i mają również możliwość pełnej współpracy z regulatorami pokojowymi i pogodowymi w komunikacji EMS2. Chodzi oczywiście o systemy dobrze już znane i sprawdzone na naszym rynku, czyli o regulatory serii Cx oraz moduły wykonawcze np. MM100, MS100, MB-LAN2 itd.

 

Bogate wyposażenie w standardzie

 

W przypadku modeli Bosch Condens 2300i można mówić o bogatym wyposażeniu standardowym, które potwierdza wyjątkowść tych kotłów. Zostały wyposażone one w podwójną kontrolę ciśnienia w instalacji tj. manometr analogowy oraz czujnik z elektronicznym pomiarem ciśnienia wody grzewczej z jego odczytem na wyświetlaczu kotła. Dodatkowo model dwufunkcyjny dostarczany jest z wbudowanym antyskażeniowym dopustem wody zgodnie z normą EN1717.

 

Mały rozmiar - wielkie możliwości

 

Pomimo niewielkich gabarytów możliwości nowych kotłów Bosch Condens 2300i są zadziwiająco duże. Dotyczy to również współpracy z systemami powietrzno-spalinowymi. W przypadku systemów koncentrycznych maksymalna długość przewodów może wynosić nawet 23 metry (dla Ø 80/125 mm), a dla systemu rozdzielczego nawet do 50 metrów (dla Ø 80/80 mm). Oczywiście w dokumentacji kotła znajdują się informacje pozwalające w niezwykle łatwy sposób sprawdzić dopuszczalną długość systemu, w zależności od potrzebnej konfiguracji i średnic przewodów.


WAŻNE! W standardzie z kotłem dostarczany jest adapter powietrzno-spalinowy z króćcami pomiarowymi Ø 80/125 mm. Natomiast adaptery Ø 60/100 mm, Ø 80/80 mm stanowią wyposażenie dodatkowe.

 

Fabrycznie nowe kotły marki Bosch są dostarczane jako gotowe do zasilania najbardziej popularnym w Polsce gazem ziemnym typu E (GZ50). Niemniej jednak zgodnie z Certyfikatem Badania Typu wydanym przez unijną Jednostkę Notyfikowaną urządzenie po zastosowaniu dedykowanego zestawu przezbrojeniowego i wykonaniu odpowiednich regulacji może być zasilane gazem ziemnym LW lub LS lub gazem płynnym.
 

Bosch Condens 2300i to wysokiej klasy urządzenia z bogatym wyposażeniem standardowym i opcjonalnymi możliwościami ponadstandardowymi, oferującymi niezwykle wysoki standard bezprzewodowej komunikacji i mobilnego zarządzania instalacją grzewczą.

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
Junkers

tel. 801 600 801
www: www.junkers.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet