System Rosenberg ECFanGrid

Bosch - patron


Bosch Condens GC9000i - nowa linia kotłów kondensacyjnych

artykuł promocyjny


Bosch Condens GC9000i to prawdziwa rewolucja w dziedzinie urządzeń grzewczych dedykowanych do mieszkań, apartamentów oraz domów. Absolutnie nowatorski design, front kotła wykonany ze specjalnie wzmacnianego szkła w kolorze białym lub czarnym, zintegrowany z nim podświetlany dotykowy panel sterowania oraz kształt obudowy z charakterystycznie zaokrąglonymi narożnikami, to elementy sprawiające, że Bosch Condens GC9000i to pierwsze tego typu urządzenie grzewcze, które nie wygląda jak blaszana skrzynka, ale jak nowoczesny produkt na miarę XXI w. To rewolucyjne otwarcie zupełnie nowej epoki we wzornictwie w technice grzewczej.

 

Bosch Condens GC9000i

 

Nowością w tym segmencie rynku jest również sama marka Bosch. Dotychczas bardzo dobrze znana jako producent części samochodowych, akumulatorów, wiertarek, szlifierek, młotów udarowych, wierteł, systemów alarmowych i zabezpieczeń budynków oraz różnorakich artykułów gospodarstwa domowego m.in. pralek, lodówek, kuchenek, piekarników, odkurzaczy, mikserów itp. Oczywiście marka Bosch jako producent gazowych wiszących kotłów kondensacyjnych to nowość tylko w Polsce, ponieważ na świecie, w tym również w Europie Zachodniej kotły marki Bosch są sprzedawane od lat w kilkunastu krajach.

 

Bosch Condens GC9000iBosch Condens GC9000i

 

Bosch Condens GC9000i to dwa typoszeregi urządzeń. Pierwszy, składa się z sześciu modeli wiszących, gazowych kotłów kondensacyjnych o mocach nominalnych 20 kW, 30 kW, 40 kW i prawie 50 kW, przy czym modele 20 kW i 30 kW to wersje typu System, wyposażone w zawór trójdrogowy i naczynie wzbiorcze (modele Bosch Condens GC9000iW). Drugi to siedem modeli o mocach 20 kW lub 30 kW, o budowie modułowej, czyli ze zintegrowanymi zasobnikami warstwowymi o pojemnościach nominalnych 100 l lub 150 l lub z zasobnikiem z wężownicą grzewczą o pojemności 150 l lub z zasobnikiem warstwowym z wężownicą solarną o pojemności nominalnej 210 l (modele Bosch Condens GC9000iWM). Wersje solarne wyposażone są w solarne grupy pompowe oraz moduły MS100 i komplet czujników temperatury wody w zasobnikach. Wszystkie kotły wyposażone są w elektroniczne, modulowane pompy obiegowe. Większość, bo aż dziewięć z wyżej wymienionych kotłów Bosch Condens GC9000i jest dostępna z przednią obudową w kolorze białym, natomiast cztery w kolorze czarnym.

Jeśli chodzi o wymiary urządzeń, to już na pierwszy rzut oka widać, że projektanci kotłów Bosch Condens GC9000iW znaleźli złoty środek między oczekiwaniami klientów, aby kocioł zajmował możliwie najmniejszą powierzchnię pomieszczenia oraz oczekiwaniami instalatorów i serwisantów, żeby wewnątrz urządzenia było wystarczająco dużo miejsca potrzebnego do jego podłączenia i konserwacji. Efektowny wygląd to oczywiście tylko jedna z zalet nowych kotłów marki Bosch. Wewnątrz kotłów znajduje się szereg rozwiązań technicznych umożliwiających ich pracę ze sprawnością niezwykle bliską teoretycznej oraz ułatwiających montaż urządzenia.

 

Bosch Condens GC9000iBosch Condens GC9000i

 

Zarówno wersje wiszące jak i modułowe, ze zintegrowanymi zasobnikami c.w.u., zostały wyposażone w nierdzewne aluminiowo-krzemowe wymienniki ciepła o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła. Wszystkie kotły mają zwężkę Venturiego umożliwiającą precyzyjną regulację spalanej mieszanki paliwo-powietrze, w razie potrzeby zmiany rodzaju gazu ułatwiającą łatwe dostosowanie tej nastawy oraz pracę w zakresie modulacji nawet 1:10 tj. z mocą minimalną już od 2 kW. Wszystkie modele Bosch Condens GC9000i mają zarówno wcześniej wspomniany dotykowy i intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem LCD i komunikatami wyświetlanymi w języku polskim, jak i możliwość zabudowy w kotle dodatkowego regulatora umożliwiającego obsługę bardziej rozbudowanych funkcji oraz kilku obiegów grzewczych. Dodatkowy regulator może być zamontowany w zależności od wersji urządzenia, w uchylnej lub wysuwanej kieszeni dostępnej od frontu kotła. Oprócz dodatkowego regulatora w kotle można zamontować wiele innych elementów dodatkowych. Moduł MB LANi do komunikacji internetowej i sterowania za pomocą smartfona lub tabletu może być zamontowany w specjalnie przeznaczonym do tego porcie. W modelach wiszących 40 kW i 50 kW oraz wersjach modułowych może być zamontowane naczynie wzbiorcze o pojemności 15 l. Dodatkowo w wersjach modułowych mogą być zamontowane dodatkowe elementy instalacji grzewczej, jak sprzęgło hydrauliczne, pompy obiegów grzewczych za sprzęgłem, dodatkowy zawór trójdrogowy mieszający, podłączenia poziome i pionowe do instalacji ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, podłączenia do instalacji solarnych lub tworzenia hybrydowych, solarnych instalacji do wspomagania centralnego ogrzewania i ciepłej wody przy współpracy z zasobnikiem buforowym. Dodatkowo na zasobnikach wody znajdują się specjalnie wyprofilowane miejsca do montażu modułów obiegów grzewczych MM100 i modułu solarnego MS100, a podłączenia dodatkowych elementów elektryki, automatyki i sterowania dostępne są oczywiście od frontu kotła poprzez czytelnie oznakowany i pokolorowany system kostek podłączeniowych.

 

Bosch Condens GC9000iBosch Condens GC9000i

 

Gazowe kotły kondensacyjne Bosch Condens GC9000iW oraz Bosch Condens GC9000iWM to rozwiązania na miarę XXI wieku zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym. Dopasowane do potrzeb zarówno użytkowników, jak i wymagań specjalistów. Po prostu. Rewolucyjne.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o. o. Bosch Home Comfort
tel. 801 600 801
www: bosch-homecomfort.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Efektywne ogrzewanie domów stanowi wyzwanie dla każdego inwestora. Priorytetem... ¬ więcej...
 
Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE jest dostępny w wersji bateryjnej oraz zasilanej napięciowo... ¬ więcej...
 
Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Palenie paliwami stałymi to gorący temat, a wybór kotła jeszcze nigdy nie był... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook