gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Wyspa kuchenna Ewy Minge

aktualizacja: 23-02-2016, 07:58 – artykuł promocyjny


Wyprowadzając się z domu zabierz za sobą... jedną walizkę. To nie scenariusz filmowego romansu, ale pomysł na stanowiące światowy ewenement wnętrze kuchenne. Zawartość tajemniczego bagażu stanowi bowiem design najwyższej próby.

Odwiedzający mogą już podziwiać dom pokazowy Villa Natura – propozycję wnętrza pomysłu Ewy Minge. W zaprojektowanej na kształt otwartej walizki ascetycznej  kuchni  króluje niepowtarzalna i ultranowoczesna wyspa, utrzymana w klasycznych kolorach czerni i jasnej szarości. Niecodzienny mebel, zaprojektowany przez Ewę Minge dla Marmorinu, od progu przykuwa wzrok wszystkich odwiedzających dom urządzony ręką słynnej projektantki. Imponujący jest zarówno sam pomysł, jak i wykonanie tego niecodziennego mebla, którym zajęli się eksperci z zakładów producenta  wyspecjalizowanego w wytwarzaniu zlewów i umywalek. To druga – po wykonaniu designerskiego baru dla jednego z londyńskich lokali – tego typu produkcja Marmorinu.
 

 Marmorin - Ewa Minge dla Villa Natura

 

 Marmorin - Ewa Minge dla Villa Natura


Wyspa kuchenna Ewy Minge ma wymiary: 3900x1050x930 cm. Składa się z sześciu modułów i waży około 500 kg. Jej formy zaprojektowano i wykonano tak, by przyszli użytkownicy  mieli możliwość dodawania, bądź odejmowania płaskich elementów blatu, dzięki czemu bryła zmieni swoje gabaryty, dostosowując je do konkretnego wnętrza. 
 

 Marmorin - Ewa Minge dla Villa Natura


Oglądając wyspę wiele osób zapewne zada sobie pytanie: czy na tym można przygotowywać „prawdziwe posiłki”? Autorzy projektu zadbali o to by wyjątkowy mebel był równie efektowny, co praktyczny. Tu kluczową rolę odegrał odpowiedni dobór materiałów i liczące sobie blisko ćwierć wieku produkcyjne doświadczenie Marmorinu. Po wielu testach i analizach  wyspę  wykonano  z powłoki żelkotowej wypełnionej lanym marmurem. To gwarancja, że oryginalny mebel będzie odporny na starzenie, działanie wysokich i niskich temperatur oraz ultrafiolet. Dzięki powłoce wyspa zyskała również przykuwający uwagę „wysoki połysk”.  Z kolei wypełnienie formy – lany marmur – nadało odpowiedniej trwałości i  wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Tak przygotowany mebel ma szansę sprawdzić się nie tylko w domu pokazowym, ale i podczas zwykłych prac kuchennych, stanowiąc doskonały przykład designu o walorach użytkowych.

Futurystyczna wyspa to dopiero początek współpracy. Teraz nasza rodzima projektantka i współpracujący z nią architekci zajmą się przygotowaniem kolekcji dla Marmorinu.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Marmorin Sp. z o.o.


Zobacz także
Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

Czy zlewozmywak jednokomorowy jest praktyczny?

Zlewozmywaki jednokomorowe należą do najbardziej popularnych modeli na rynku. Mają... ¬ więcej...

 
Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - czy warto zainstalować ją w kuchni?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - czy warto zainstalować ją w kuchni?

Jeśli wydaje się nam, że wyciągana wylewka oznacza luksus i duży wydatek, to zachęcamy... ¬ więcej...

 
Baterie kuchenne - przegląd

Baterie kuchenne - przegląd

Naścienne, stojące, jedno i dwuuchwytowe, z wyciąganą wylewką a może termostatyczne... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet