
- Podatek od deszczu 2023 - kto zapłaci?
- Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy
-
Komfort filtrowanej wody prosto z kranu
- Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych
- Technologia podnoszenia ciśnienia - pompa DAB Esybox Diver
- SFA - nowe modele przepompowni
-
Kiedy zanieczyszczona woda wymaga dezynfekcji?
- Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych
- Jak wybrać suszarkę kieszeniową?
- Kanały nierdzewne - 3 główne modele produktów KMB Steel Product
- Niskoszumowe systemy kanalizacji wewnętrznej
- Czy miękkość wody naprawdę ma znaczenie?

- Dotacja Moje Ciepło - zmiany w 2023 roku
-
Mój prąd 5.0 - jak otrzymać dofinansowanie?
-
Montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie w bloku
-
Magazyn energii - koszt, opłacalność
-
Jak obliczyć wielkość instalacji fotowoltaicznej
-
Ogrzewanie współpracujące z instalacją fotowoltaiczną
-
Instalacja fotowoltaiczna w domu - koszty, zyski, dofinansowanie
-
Żywotność paneli fotowoltaicznych
-
Panele fotowoltaiczne - zestawienie oferty producentów



Wybór dozownika do dezynfekcji rąk
artykuł promocyjny
Mycie i dezynfekcja rąk to temat numer jeden od dłuższego czasu. Pandemia koronawirusa 2019-nCoV pokazała, jak wiele w tym zakresie trzeba poprawić. Ten podstawowy zabieg ćwiczą dzieci i dorośli, by nasze działania stały się lekcją na długie lata. O higienę rąk należy bowiem dbać zawsze i wszędzie, a światowa epidemia utwierdza nas jedynie w przekonaniu, jak ważne jest to dla naszego zdrowia. Dotyczy to szczególnie przestrzeni publicznej, gdzie mycie rąk to podstawa. Stąd też konieczność wyboru odpowiedniego dozownika płynu do dezynfekcji.
Wybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagę
Niezależnie od tego, z jakiego materiału dozownik jest wykonany czy ze stali, czy z tworzywa powinien być przeznaczony do dozowania środków dezynfekujących tj. zawierających w składzie co najmniej 60% alkoholu etylowego lub izopropylowego. Nie wszystkie materiały jak uszczelki pompki czy sprężyny stosowane w dyspenserach do mydła w płynie będą nadawały się do płynów odkażających. Ponadto należy zwrócić uwagę czy dozownik posiada odpowiednie atesty higieniczne np. atest PZH.
Dla właściwego dozowania zaleca się wykorzystywanie dozowników z przyciskiem łokciowym, tak aby doza płynu była uwalniana poprzez naciśnięcie spustu łokciem. Dzięki temu nie przenosi się wirusów i bakterii drogą kontaktową na dozownik. Tego typu dozowniki są najczęściej stosowane w jednostkach służby zdrowia, szpitalach, gabinetach medycznych etc. Są sprawdzonym, praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy można je uzupełniać z kanistra. Warto zwrócić uwagę, aby dozownik łokciowy posiadał również tackę na nadmiar płynu. Ciekawą propozycją jest model MED500AT marki Faneco. Wspomniany model to lekka aluminiowa konstrukcja z krótkim stalowym ramieniem z dyfuzorem rozpylającym płyn w formie mgiełki.
Rozwiązaniem bardzie wyszukanym i mający zastosowanie w przestrzeniach komercyjnych są dozowniki automatyczne uruchamiane poprzez fotokomórkę. Aktywacja dozowania jest bezdotykowa, wymaga jedynie podłożenia dłoni pod czujnik, który uwalnia dozę płynu. Zadecydowaną zaleta takich dyspenserów jest brak konieczności kontaktu z urządzeniem. Podajniki tego typu wymagają jednak zasilania. Większość modeli jest zasilana bateriami, dzięki temu nie trzeba ich montować w pobliżu gniazda zasilania, wiąże się to oczywiście z cyklicznym serwisem, polegającym na wyminie akumulatorów. Przykładem takiego dozownika jest model SA1100PDW marki Faneco.
Można oczywiście zdecydować się na model z możliwością zasilania z sieci. W takim przypadku dozownik może być zasilany zarówno przez baterie, jak i odpowiednio dobrany zasilacz 6 V lub 12 V. Dozowniki tego typu są bardzo popularne w miejscach, gdzie montowana jest ich duża ilość, a wymiana baterii angażowałby dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby kwestię zasilania rozważyć już na etapie wyboru dozownika. Modelem, który posiada wymienną opcję zasilania, jest np. SA1000PUWG wykonany z tworzywa ABS.
W przypadku modelu SA1000PUWG warto zwrócić uwagę na jego uniwersalność. Po wymianie końcówki dyszy może być stosowany jednakowo do żelów dezynfekujących, mydła płynie czy mydła w pianie. Dodatkowo model informuje o stanie zużycia baterii w przypadku wybrana tej opcji zasilania.
Innym modelem z wyborem opcji zasilania jest SA1000ASPB. Warto podkreślić, że jest to model w obudowie ze stali nierdzewnej. Ta szczególna cecha daje mu większy stopień wandaloodporności. W związku, z czym jest to właściwy wybór do miejsc o szczególnym natężeniu ruchu, z podwyższonym ryzykiem aktów wandalizmu jak dworce kolejowe, stadiony piłkarskie, czy nocne kluby.
Niezależnie od wyboru dozownika należy bezwzględnie pamiętać o tym, żeby stosowane płyny były wysokiej jakości i posiadały odpowiednie atesty.
|

![]() | Instalacje sanitarne w łazience a montaż mebli łazienkowychDecydując się na remont łazienki, musimy podjąć szereg ważnych decyzji, które... ¬ więcej... |
![]() | Wyposażenie publicznej toalety. Baterie i akcesoria od FERRO
|
![]() | Deska z funkcją bidetu - toaleta i bidet w jednym od Akcjum.plNa przestrzeni lat rozwiązania urządzeń sanitarnych były cały czas udoskonalane... ¬ więcej... |
