Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Werit


Wybór dozownika do dezynfekcji rąk

artykuł promocyjny


Mycie i dezynfekcja rąk to temat numer jeden od dłuższego czasu. Pandemia koronawirusa 2019-nCoV pokazała, jak wiele w tym zakresie trzeba poprawić. Ten podstawowy zabieg ćwiczą dzieci i dorośli, by nasze działania stały się lekcją na długie lata. O higienę rąk należy bowiem dbać zawsze i wszędzie, a światowa epidemia utwierdza nas jedynie w przekonaniu, jak ważne jest to dla naszego zdrowia. Dotyczy to szczególnie przestrzeni publicznej, gdzie mycie rąk to podstawa. Stąd też konieczność wyboru odpowiedniego dozownika płynu do dezynfekcji.

 

Wybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagę

 

Niezależnie od tego, z jakiego materiału dozownik jest wykonany czy ze stali, czy z tworzywa powinien być przeznaczony do dozowania środków dezynfekujących tj. zawierających w składzie co najmniej 60% alkoholu etylowego lub izopropylowego. Nie wszystkie materiały jak uszczelki pompki czy sprężyny stosowane w dyspenserach do mydła w płynie będą nadawały się do płynów odkażających. Ponadto należy zwrócić uwagę czy dozownik posiada odpowiednie atesty higieniczne np. atest PZH.


Dla właściwego dozowania zaleca się wykorzystywanie dozowników z przyciskiem łokciowym, tak aby doza płynu była uwalniana poprzez naciśnięcie spustu łokciem. Dzięki temu nie przenosi się wirusów i bakterii drogą kontaktową na dozownik. Tego typu dozowniki są najczęściej stosowane w jednostkach służby zdrowia, szpitalach, gabinetach medycznych etc. Są sprawdzonym, praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy można je uzupełniać z kanistra. Warto zwrócić uwagę, aby dozownik łokciowy posiadał również tackę na nadmiar płynu. Ciekawą propozycją jest model MED500AT marki Faneco. Wspomniany model to lekka aluminiowa konstrukcja z krótkim stalowym ramieniem z dyfuzorem rozpylającym płyn w formie mgiełki.

Wybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagę

Rozwiązaniem bardzie wyszukanym i mający zastosowanie w przestrzeniach komercyjnych są dozowniki automatyczne uruchamiane poprzez fotokomórkę. Aktywacja dozowania jest bezdotykowa, wymaga jedynie podłożenia dłoni pod czujnik, który uwalnia dozę płynu. Zadecydowaną zaleta takich dyspenserów jest brak konieczności kontaktu z urządzeniem. Podajniki tego typu wymagają jednak zasilania. Większość modeli jest zasilana bateriami, dzięki temu nie trzeba ich montować w pobliżu gniazda zasilania, wiąże się to oczywiście z cyklicznym serwisem, polegającym na wyminie akumulatorów. Przykładem takiego dozownika jest model SA1100PDW marki Faneco.

Wybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagę

Można oczywiście zdecydować się na model z możliwością zasilania z sieci. W takim przypadku dozownik może być zasilany zarówno przez baterie, jak i odpowiednio dobrany zasilacz 6 V lub 12 V. Dozowniki tego typu są bardzo popularne w miejscach, gdzie montowana jest ich duża ilość, a wymiana baterii angażowałby dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby kwestię zasilania rozważyć już na etapie wyboru dozownika. Modelem, który posiada wymienną opcję zasilania, jest np. SA1000PUWG wykonany z tworzywa ABS.

Wybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagę

W przypadku modelu SA1000PUWG warto zwrócić uwagę na jego uniwersalność. Po wymianie końcówki dyszy może być stosowany jednakowo do żelów dezynfekujących, mydła płynie czy mydła w pianie. Dodatkowo model informuje o stanie zużycia baterii w przypadku wybrana tej opcji zasilania.


Innym modelem z wyborem opcji zasilania jest SA1000ASPB. Warto podkreślić, że jest to model w obudowie ze stali nierdzewnej. Ta szczególna cecha daje mu większy stopień wandaloodporności. W związku, z czym jest to właściwy wybór do miejsc o szczególnym natężeniu ruchu, z podwyższonym ryzykiem aktów wandalizmu jak dworce kolejowe, stadiony piłkarskie, czy nocne kluby.

Wybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagę

Niezależnie od wyboru dozownika należy bezwzględnie pamiętać o tym, żeby stosowane płyny były wysokiej jakości i posiadały odpowiednie atesty.

Kontakt w sprawie produktów:

Faneco Sp. z o.o. Sp. k.
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Baterie do łazienek - jedna kolekcja, spójna stylistyka

Baterie do łazienek - jedna kolekcja, spójna stylistyka

Każda łazienka, bez względu na styl, jaki wybierzemy, musi być urządzona konsekwentnie,... ¬ więcej...
 
Wyposażenie toalet publicznych z Sanjo

Wyposażenie toalet publicznych z Sanjo

Nowoczesna toaleta publiczna powinna być czysta, wygodna i estetyczna. Korzystanie z... ¬ więcej...
 
Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Ceniony producent mis ceramicznych WC wprowadza do swoje oferty nowe modele - oto misy... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook