Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

artykuł promocyjny


Historia toalet publicznych sięga ponad 4500 lat, to właśnie wtedy powstały pierwsze toalety w dolinie Indusu. Były to prowizoryczne otwory wydrążone w skale, z których nieczystości można było spłukać przy pomocy wody. Także z toalet publicznych korzystano przed naszą erą w Chinach, Babilonie czy Egipcie. Nie było wówczas podziału na pomieszczenia dla kobiet i mężczyzn. Od tamtych czasów wraz z rozwojem cywilizacji i technologii również ta sfera uległa znacznej transformacji i postępowi. Obecnie toaleta publiczna to wydzielone pomieszczenie na dworcu,  lotnisku, szkole, w szpitalu, w więzieniu, areszcie czy jakimkolwiek urzędzie dostępna dla ogółu społeczeństwa z przeznaczeniem dla kobiet, mężczyzn, czy osób niepełnosprawnych. Zdarza się coraz częściej, że następuje powrót do korzeni i można spotkać toalety unisex, dostępne dla wszystkich. Poza wydzielonymi pomieszczeniami w budynkach do celów sanitarnych coraz częściej toalety budowane są w centrach miast jako wolnostojące budynki dla celów społecznych. W wielu przypadkach za skorzystanie  z tego typu toalety należy uiścić opłatę w automacie lub osobie nadzorującej dane pomieszczenie.

Wyposażenie sanitarne do toalet publicznych

Wyposażenie sanitarne do toalet publicznych bywa naprawdę różne w zależności od miejsca przeznaczenia i jego użytkowników można zainstalować sanitariaty ceramiczne lub wyposażenie sanitarne ze stali nierdzewnej w przypadku, gdy pomieszczenie sanitarne jest narażone na wandalizm.

W zależności od pomieszczenia sanitarnego przeznaczonego dla mężczyzn czy kobiet lub niepełnosprawnych możemy spotkać różne urządzenia sanitarne.

 

Na wyposażenie pomieszczeń sanitarnych damsko+męskich lub dla osoby niepełnosprawnej składają się następujące elementy:

 • Toaleta ceramiczna, przy toalecie powinien znajdować się w zasięgu ręki pojemnik lub uchwyt na papier, kosz sanitarny, pojemnik na serwetki, szczotka WC, dozownik płynu do dezynfekcji deski sedesowej.
 • W celu zapewnienia higieny rąk przy umywalce powinien znajdować się dozownik mydła, dozownik płynu do dezynfekcji, pojemnik na ręczniki papierowe. W trosce o ochronę środowiska oraz ochronę zdrowia należy zainstalować armaturę bezdotykową obsługiwaną przy pomocy fotokomórki.

System 3w1

 • W pomieszczeniach przewidzianych dla pań możemy spotkać dodatkowo przewijaki dla dzieci, w łazienkach o wyższym standardzie są to przewijaki z regulacją wysokości.
 • W łazience dla mężczyzn dodatkowym elementem wyposażenia będzie pisuar.


W przypadku pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych wszystkie urządzenia sanitarne powinny spełniać wymogi i standardy przewidziane dla osób niepełnosprawnych. Także powinny zostać zainstalowane na odpowiednich wysokościach z uwzględnieniem wszystkich wytycznych. Każdy sedes czy umywalka powinny być dostępne i bezpieczne, to znaczy wyposażone w odpowiednie uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych.

Jak wybrać odpowiednie uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych?

 

Łazienki publiczne wandaloodporne – wyposażenie sanitarne

 

Wyposażenie sanitarne wandaloodporne obejmuje produkty do łazienek i urządzenia sanitarne, takie jak umywalki, brodziki, pisuary i toalety. Urządzenia sanitarne wandaloodporne to urządzenia zaprojektowane tak, aby były odporne na uszkodzenia i akty wandalizmu co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wielu komercyjnych łazienek.
 

 • Jakie są zalety wandaloodpornych wyrobów sanitarnych ?


Wandaloodporne wyroby sanitarne są idealnym rozwiązaniem w wielu sektorach dla wielu komercyjnych łazienek, w tym więzień, szkół i szpitali. Oto dlaczego mogą być świetnym dodatkiem do Twojej łazienki:
 

 • Są trwałe – odporne na akty wandalizmu, wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, dzięki czemu są solidne i odporne na uszkodzenia.
 • Są ekonomiczne – ponieważ wandaloodporne urządzenia sanitarne są wykonane z solidnych materiałów zaprojektowanych tak, aby były odporne na uszkodzenia, nie będą wymagały wymiany tak często, jak inne urządzenia sanitarne, tym samym oszczędzamy czas i pieniądze w dłuższym czasie.
 • Są bezpieczniejszą opcją – wandaloodporne wyroby sanitarne uniemożliwiają użytkownikom wyrządzenie krzywdy sobie lub innym, ponieważ są mniej podatne na pękanie
 • Są łatwe w utrzymaniu – wandaloodporne wyroby sanitarne są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu czystości, co czyni je znacznie przyjaźniejszym rozwiązaniem dla toalet o dużym natężeniu ruchu.

Łazienki publiczne wandaloodporne

Miejsca użyteczności publicznej, gdzie muszą być zastosowane produkty sanitarne w pełni bezpieczne i w pełni odporne na akty wandalizmu. Tego typu rozwiązania odgrywają kluczową rolę w więzieniach, aresztach śledczych, komisariatach policji, wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wandalizmu. Umywalki ze stali nierdzewnej, umywalki wielostanowiskowe ze stali nierdzewnej, miski WC ze stali nierdzewnej, pisuary ze stali nierdzewnej oraz akcesoria łazienkowe posiadające funkcję wzmocnionego mocowania to niezawodne produkty, które pomagają zachować optymalną higienę.

 

Systemy sanitarne w łazienkach ogólnodostępnych – higiena rąk skoncentrowana nad umywalką

 

W łazienkach o dużym natężeniu ruchu bardzo ważne jest, aby w maksymalnie krótkim czasie wiele osób  skorzystało z urządzeń sanitarnych i opuściło pomieszczenie, umożliwiając tym samym skorzystanie pozostałym użytkownikom. Skrócenie czasu obsługi urządzeń sanitarnych możliwe jest dzięki umieszczeniu ich blisko siebie w jednym miejscu nad umywalką w zasięgu dłoni. Pozwala to wówczas na szybką aplikację mydła poprzez przybliżenie rąk do detektora dozownika mydła, szybkie umycie dłoni poprzez przystawienie rąk do detektora fotokomórki armatury i uruchomienie strumienia wody, pobranie ręcznika papierowego lub osuszenie rąk przy pomocy suszarki znajdującej się w zasięgu dłoni.

Łazienki publiczne - wymogi i standardy przewidziane dla osób niepełnosprawnych

Takie rozwiązania higieny rąk w łazience, gdzie jednocześnie musi skorzystać wiele osób, pozwala na znaczną redukcję czasu potrzebną do wykonania czynności, zbędnych przemieszczeń w przypadku usytuowania urządzeń w różnych miejscach w łazience, pozwala na znacznie sprawniejszą logistykę podczas przemieszczania się wielu osób w tym samym czasie, urządzenia nie odstają ze ściany.

 

Higiena rąk – bezdotykowe systemy

 

 • Systemy sanitarne zalustrowe, na które składa się bezdotykowy dozownik mydła, armatura bezdotykowa zalustrowa, suszarka elektryczna bezdotykowa lub dozownik ręczników papierowych.
 • Systemy sanitarne do instalacji na umywalce, na który składa się bezdotykowy dozownik mydła, bezdotykowa armatura, bezdotykowa suszarka.
 • Systemy sanitarne ścienne, na które się składa bezdotykowy dozownik mydła, bezdotykowa armatura, bezdotykowa suszarka.

System 3w1 - higiena rąk z bezdotykowym systemem


Wybierz wygodny dla Ciebie sposób higieny rąk w łazience a Akcjum skonfiguruje dla Ciebie urządzenia.

 

Ekologia i higiena w łazience ogólnodostępnej – rozwiązania 

 

Żyjemy w czasach ocieplenia klimatycznego i kurczących się zasobów wody słodkiej, dlatego należy szukać rozwiązań pozwalających uniknąć marnowania zasobów wody oraz umożliwiających oszczędne gospodarowanie nimi. Dotyczy to miejsc, gdzie zasoby wody są szczególnie eksploatowane, w tym sfery sanitarnej w łazienkach publicznych, w której w ciągu doby tysiące osób korzysta z sanitariatów pobierających wodę. Począwszy od ergonomicznego zaprojektowani urządzeń sanitarnych w łazience, poprzez dobór urządzeń o wysokich parametrach technicznym, możemy znacznie ograniczyć zużycie wody czy energii nie tracąc przy tym właściwości higienicznych.

Ekologia i higiena w łazience ogólnodostępnej ? rozwiązania

 

Urządzenia sanitarne ECO w łazienkach ogólnodostępnych

 

 • Armatura umywalkowa bezdotykowa hybrydowa EXPERT jest przykładem, jak można połączyć  innowacyjną technologię z dbałością o higienę dla ekologicznego gospodarowania wodą w łazience. 
 • Armatura to nic innego jak moduł elektroniczny: EXPERT, który posiada zintegrowany wyświetlacz LCD do wyświetlania temperatury i czasu działania
 • Armatura uruchamiana jest czujnikiem podczerwieni, wyzwalanie bezdotykowe
 • Mieszanie wody ciepłej z zimną przy pomocy dźwigni mieszacza do regulacji temperatury
 • Zasilanie: ogniwo słoneczne, ogniwo fotowoltaiczne w połączeniu z 4 bateriami alkalicznymi 1,5 V AA
 • Żywotność baterii do 8 lat
 • Przepływ: ok. 5,7 l/min (3 bary), opcja ECO zużycie wody 2 l/min
 • Temperatura wody (maks.): 80 °C
 • Toaleta inteligentna samoczyszcząca HYGISEAT
 • Automatycznie myje, dezynfekuje i suszy siedzisko po każdym użyciu – wyzwalanie spłukiwania po każdym użyciu = czas cyklu 12 sekund
 • Zalety systemu bezdotykowej toalety
 • Eliminuje wszelki kontakt z brudnym siedziskiem
 • Eliminuje wszelki kontakt z przyciskiem spłukiwania toalety
 • Redukuje zapachy i zapewnia higieniczne warunki sanitarne toalet publicznych
 • Skraca czas konserwacji i skraca wszystkie koszty czyszczenia.

Toaleta inteligentna samoczyszcząca HYGISEAT

Kontakt w sprawie produktów:

Akcjum
tel. +48 22 840 49 61
www: akcjum.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Baterie do łazienek - jedna kolekcja, spójna stylistyka

Baterie do łazienek - jedna kolekcja, spójna stylistyka

Każda łazienka, bez względu na styl, jaki wybierzemy, musi być urządzona konsekwentnie,... ¬ więcej...
 
Wyposażenie toalet publicznych z Sanjo

Wyposażenie toalet publicznych z Sanjo

Nowoczesna toaleta publiczna powinna być czysta, wygodna i estetyczna. Korzystanie z... ¬ więcej...
 
Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Ceniony producent mis ceramicznych WC wprowadza do swoje oferty nowe modele - oto misy... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook