gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

   Werit

  Schell

Ferdom

logotyp Faneco
PipelifeEko-Bio

logo sfa

logo armacell


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

polecamy

Nowoczesna technologia podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych - pompa DAB Esybox Diver

artykuł promocyjny


Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które zmienia nasz sposób myślenia o technologii podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych. Pierwsza elektronicznie regulowana pompa zatapialna łączy niezawodność i wydajność typoszeregu Dtron z rewolucyjną konstrukcją i komfortem użytkowania elektronicznych zestawów hydroforowych Esybox. Esybox Diver to gwarancja bezpieczeństwa i wydajności, a zarazem niespotykana wszechstronność zastosowań, dzięki której urządzenie jeszcze lepiej odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.


Pompa DAB Esybox Diver dla najbardziej wymagającychJeśli szukasz niezawodnej pompy zatapialnej, urządzenia przeznaczonego do montażu na powierzchni lub nowoczesnej pompy do studni, to Esybox Diver sprosta Twoim oczekiwaniom. Jedną z zalet oferowanej technologii jest dostęp do pełnej gamy akcesoriów, dzięki którym ten sam model urządzenia może pracować w skrajnie różnych warunkach, zapewniając identyczną wydajność i niezawodność. W wersji standardowej Esybox Diver jest pompą zatapialną przystosowaną do pracy w zanurzeniu oraz częściowym wynurzeniu. Akcesorium DOC68 pozwala na jej montaż na zewnątrz i korzystanie z Esybox Diver jako pompy powierzchniowej o stopniu ochrony IP68, natomiast zestaw X zastosowany wraz z pompą w wersji X (wersja specjalna urządzenia dostępna na zamówienie) umożliwia zasysanie wody i jednoczesne unikanie dostawania się do pompy osadów oraz zanieczyszczeń zalegających na dnie zbiornika. Zestaw X doskonale sprawdza się w przypadku montażu pomy w studni. Dzięki technologii NFC możemy zastosować wyłącznik pływakowy lub czujnik poziomu wody bez potrzeby połączeń kablowych. Czujnik kontroluje poziom cieczy w zbiorniku, podczas gdy włącznik dodatkowo zapobiega całkowitemu opróżnieniu zbiornika lub pracy urządzenia przy zbyt niskim poziomie pompowanego medium. Niezależnie od tego skąd czerpiesz wodę użytkową, pompa Esybox Diver zapewni optymalną pracę instalacji przy zachowaniu wysokiej wydajności urządzenia. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w warunkach małych, średnich i dużych lokali mieszkalnych o zróżnicowanych potrzebach i architekturze obiektu. To także niezawodny system w przypadku działek rekreacyjnych oraz obiektów mieszkalnych użytkowanych sezonowo.

 

Przemyślana w każdym aspekcie

 

Esybox Diver to jedno z najbardziej drobiazgowo przemyślanych urządzeń na rynku, co przekłada się na wysoką sprawność, łatwą konserwację oraz liczne aplikacje pompy w wielu obszarach zastosowania. Na uwagę zasługuje m.in. modułowa konstrukcja, która znacząco upraszcza serwis i konserwację urządzenia. Poszczególne podzespoły mogą być wymontowywane niezależnie od pozostałych, naprawiane i wymieniane w zaskakująco krótkim czasie i przy znacznym ograniczeniu kosztów. Jednocześnie urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić maksymalną niezawodność i bezawaryjną pracę. Korpus pompy wykonano z odpornego na korozję i oksydację technopolimeru. Urządzenie wyposażono w zintegrowany zawór zwrotny oraz zintegrowany filtr cząstek stałych, a także zawór nadmiarowo-upustowy. Ten ostatni w przypadku pracy w pełnym zanurzeniu chroni pompę przed uszkodzeniami spowodowanymi tworzeniem się kryształów zamarzniętej wody w rurociągach.

Pompa DAB Esybox Diver dla najbardziej wymagających

Na komfort użytkowania pompy Esybox Diver wpływa również konstrukcja zintegrowanego i bezobsługowego naczynia przeponowego. Naczynie o pojemności 0,04l zostało zwymiarowane w taki sposób, żeby zapobiegać cyklicznym załączeniom pompy w przypadku niewielkich wycieków i zabezpieczać urządzenie przed uderzeniami hydraulicznymi.

Pompa DAB Esybox Diver dla najbardziej wymagających

Wymieniając zalety pompy zatapialnej Esybox Diver nie można zapomnieć o innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu komunikacji, dzięki którym zarządzanie i monitorowanie pracy pompy jest dziecinie proste. Przy zastosowanie DConnect Box 2 podłączonego do sieci WiFi jest możliwe zarządzanie pracą nawet do 4 pomp. W ten sposób możemy spersonalizować ustawienia pompy, jednocześnie monitorując poziom zużycia energii elektrycznej, konfigurację alarmów oraz ustawienia żądanego ciśnienia. Wszystkie te opcje dostępne są z poziomu urządzenia mobilnego – smartfonu, tabletu, laptopa – dzięki aplikacji DConnect.


DANE TECHNICZNE:

 • Pompa DAB Esybox Diver dla najbardziej wymagającychMaks. przepływ: 7,2 m3/h
 • Maks. wysokość podnoszenia: 55 m
 • Maks. głębokość zanurzenia: 12 m (wersja standardowa)
 • Przetłaczane medium: woda, medium wolne od cząstek stałych lub abrazyjnych, nielepkie, nieagresywne, nieskrystalizowane i neutralne chemicznie
 • Swobodny przelot: light
 • Minimalna głębokość zasysania: 110 mm
 • Minimalny poziom wody: 35 mm
 • Zakres temperatury medium: od 0°C do +55°C
 • Min. i maks. temperatura otoczenia: <0°C / +50°C
 • Maks. głębokość zanurzenia: 15 m
 • Regulowane ciśnienie stałe: wstępna nastawa 3 bar, możliwość regulacji od 1 do 5,5 bar
 • Przyłącze tłoczne: gwintowane 1” 1/4
 • Maks. średnica pompy: 185 mm
 • Materiał wirnika (wirników): wirnik z technopolimeru z pierścieniem
 • ze stali nierdzewnej AISI 304
 • Maks. liczba załączeń: 60/h
 • Stopień ochrony: IP 68
 • Praca ciągła: tak
 • Klasa izolacji silnika: F
 • Przewód zasilający: 15 m z wtyczką
 • Zasilanie jednofazowe: 230 V 50 Hz / 60 Hz
 • Montaż: stacjonarny poziomy lub pionowy. Praca w zanurzeniu lub częściowym wynurzeniu. Możliwość montażu na powierzchni, z napływem po stronie ssącej, w pozycji pionowej po zastosowaniu akcesorium DOC68 (dostarczane oddzielnie).
 • Wersje specjalne na zapytanie: wersja X z zestawem ssawnym umożliwiającym zasysanie z wyższego poziomu. Wersja do wody pitnej z atestem WRAS, ACS, NSF. Wersja do pracy na powierzchni (wymagane akcesorium DOC68)
 • Atesty: WRAS, ACS, NSF (tylko wersja przeznaczona do wody pitnej) w toku

 

Dołącz do klubu Profesjonalistów DAB CLUB!

 

DAB Club to program dla Instalatora, dający ogromny pakiet korzyści!

 • Premia punktowa → 50 pkt na start to wykorzystania w dowolnym momencie!
 • Przejrzyste zasady uczestnictwa → Wystarczy się zarejestrować i wpisać pierwszy zakup aby sprawdzić, jakie to proste.
 • Atrakcyjne nagrody → W katalogu DAB Club czekają atrakcyjne nagrody, które można wykorzystać w swojej pracy lub w wolnym czasie, albo podarować swoim bliskim.
 • Łatwa rejestracja zakupów! → Czas to pieniądz i my o tym wiemy! Dlatego rejestracja zakupionych i zainstalowanych pomp DAB odbywa się w prosty i szybki sposób.
 • Promocje i akcje specjalne → Klubowicze jako pierwsi dowiedzą się o naszych akcjach specjalnych, premiach punktowych oraz innych, ciekawych wydarzeniach.
 • Wiedza i Doświadczenie → W DAB Club jesteś bliżej nas, dzięki udostępnianym na portalu materiałom technicznym.

 

Nie zwlekaj! Zarejestruj się i dołącz do klubu DAB już dziś!

Kontakt w sprawie produktów:

DAB Pumps Poland Sp. z o.o
tel.
www: www.dabpumps.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
GEBO - pionier w dziedzinie złączek zaciskowych

GEBO - pionier w dziedzinie złączek zaciskowych

Historia marki GEBO sięga aż do roku 1936. W tym właśnie czasie GEBO uzyskało... ¬ więcej...

 
Armatura gazowa marki Diamond

Armatura gazowa marki Diamond

Armaturę gazową firmy Diamond wykonuje się w nowoczesnych fabrykach pod szczególnym... ¬ więcej...

 
Zawór czerpalny w Twoim ogrodzie

Zawór czerpalny w Twoim ogrodzie

Ogród to miejsce, w którym możemy zarówno pracować, jak i odpoczywać.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook