Zmywarka wolnostojąca - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

artykuł promocyjny


Planujesz zakup nowej zmywarki? Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukasz modelu wolnostojącego, czy do zabudowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety, które mogą zdecydować, że zakup będziesz oceniać bardzo dobrze także wiele miesięcy później.

Zmywarka wolnostojąca

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy - która lepsza?

Szukając odpowiedniego sprzętu do kuchni, będziesz wybierać spośród wielu sprzętów wolnostojących i do zabudowy. Pierwsze sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach - taki sprzęt daje dużo możliwości aranżacji nawet kompaktowego wnętrza! Co więcej, modele uznanych producentów, na przykład marki Bosch, odznaczają się świetnym designem, stając się prawdziwą ozdobą kuchni. Koniec z nieestetycznymi klockiem, który odznacza się na tle atrakcyjnych wizualnie mebli. Wiele sprzętów wolnostojących ma zdejmowany blat - tak, by móc precyzyjnie umieścić zmywarkę w linii szafek. Zaletą urządzenia wolnostojącego jest również niższy koszt montażu i łatwiejszy dostęp do sprzętu w przypadku awarii. Nie musisz też planować zaawansowanego remontu kuchni!

 

Zmywarki do zabudowy cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich, którzy na pierwszym miejscu stawiają estetykę. Jeśli więc dopiero urządzasz całą kuchnię, a nie chcesz wymienić tylko jeden sprzęt, warto rozważyć model do zabudowy. Wybór dobrze ocenianych sprzętów jest spory - porównując szczegółowo parametry, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

 

Zmywarka wolnostojąca: 45 czy 60 cm?

Gdy wiesz już, jaką zmywarkę kupić, pozostaje wybrać rodzaj sprzętu. Urządzenia sprzedawane są w dwóch szerokościach - 60 i 45 cm. Te pierwsze mają szerokość klasycznych szafek kuchennych - sprawdzą się w większych pomieszczeniach, u dużych rodzin, a także - amatorów gotowania i pieczenia. Z kolei wąskie, 45-centymetrowe urządzenia to najlepsza propozycja do kompaktowych kuchni i aneksów. Będą też dobrym zakupem dla singli i par a także wszystkich, którzy preferują stołowanie się na mieście zamiast gotowania w domu!

 

Zmywarki o szerokości 60 cm zwykle są droższe niż 45-centymetrowe. Warto jednak porównać ceny poszczególnych producentów, np. marki Bosch.

 

Najlepsza zmywarka do twojej kuchni - czym się kierować przy wyborze?

Jeśli najważniejsze decyzje odnośnie wyboru sprzętu już za tobą, czas przyjrzeć się całej liście parametrów. Dzięki temu łatwiej będzie ci porównać poszczególne modele, by zdecydować, który będzie najlepszą opcją. Przyjrzyj się:

 • szczegółowym wymiarom urządzenia;
 • pojemności - wyrażanej jako liczba kompletów naczyń, które możesz zmywać jednocześnie;
 • klasie energetycznej;
 • zużyciu wody;
 • generowanemu hałasowi;
 • zastosowanym technologiom;
 • łatwej obsłudze;
 • dodatkowym funkcjom;
 • zabezpieczeniom;
 • walorom estetycznym;
 • możliwościom dostosowania kosza do mycia większych naczyń.

 

Najlepiej oceniane sprzęty najpopularniejszych marek proponują szereg rozwiązań, które przydają się na co dzień i sprawiają, że zmywanie staje się łatwe. W niektórych zmywarkach Bosch możesz zmieniać ustawienia, używając do tego aplikacji mobilnej Home Connect. Spodoba ci się także ActiveWater, czyli oszczędność wody dzięki precyzyjnemu jej rozprowadzaniu wewnątrz urządzenia - to także mniejsze zużycie energii! Pod koniec cyklu drzwi w wielu sprzętach są uchylane, by dopływ świeżego powietrza przyspieszył suszenie naczyń. To tylko niektóre z wartych uwagi technologii i funkcji, jakie znajdziesz w innowacyjnych sprzętach omawianego producenta.
Chcesz porównać wszystkie dostępne możliwości? Sprawdź zmywarki Bosch w sklepie MediaMarkt i wybierz urządzenie, które najbardziej przypadnie ci do gustu!
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Mediamarkt.pl


Zobacz także
Zmywarka wolnostojąca - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zmywarka wolnostojąca - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Planujesz zakup nowej zmywarki? Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukasz modelu... ¬ więcej...
 
Jak wybrać baterię kuchenną? Co musisz wiedzieć przed zakupem

Jak wybrać baterię kuchenną? Co musisz wiedzieć przed zakupem

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej jest równie ważny co wybór... ¬ więcej...
 
Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać? Praktyczny poradnik

Zlewozmywak jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Wydaje się,... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook