Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy

aktualizacja: 01-07-2020, 09:03 – artykuł promocyjny


Zmiany klimatyczne postępują coraz szybciej. Ocieplenie i związane z tym rosnące temperatury to temat, którym media bombardują nas już od dawna, ale pogarszające się warunki atmosferyczne odczuwamy już sami. Sprawy lokalne skupiają się na zagrożeniu suszą, co wzmacnia realną groźbę katastrofy ekologicznej. Jak sobie z tym poradzić, jakie działania można podjąć na własnym podwórku? Odpowiedzią może być inwestycja w dobrze zaprojektowaną i wykonaną oczyszczalnię biologiczną, na której montaż można uzyskać dofinansowanie.

 

Ścieki bezpiecznie oczyszczone

 

Biologiczne oczyszczanie ścieków to proces, który nie wymaga większego zaangażowania z naszej strony. Oczyszczalnie EKO-BIO działają praktycznie bezobsługowo. Użytkownicy muszą jedynie pamiętać, by raz na 2 tygodnie zaaplikować niewielką dawkę preparatu bakteryjnego wprost do muszli klozetowej. Dla tych, którym sen z powiek spędza konieczność regularnego i częstego opróżniania szamba, mamy dobrą wiadomość. Z biologicznych oczyszczalni nagromadzony osad wybiera się tylko raz na 9 miesięcy zwykłym wozem asenizacyjnym.

 

Ten nowoczesny sposób oczyszczania i odprowadzania nieczystości jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, a oczyszczone ścieki nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

 

Odzysk wody z oczyszczalni ścieków szansą na problem suszy

 

Dzięki prostym mechanizmom działania oczyszczalni biologicznej jesteśmy w stanie odzyskiwać wodę. Urządzenie gwarantuje nam oczyszczenie ścieku do drugiej klasy czystości wody, a to pozwala na powtórne jej wykorzystanie. Takie rozwiązania rekomendują i pochwalają urzędnicy. Każdy, kto zdecyduje się na montaż oczyszczalni biologicznej, jest w stanie uzyskać dotacje z urzędu gminy lub z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Takie rozwiązanie, po wielu latach doświadczeń, jest godne polecenia. Decydując się na nie, nie tylko znacząco wspieramy ochronę środowiska naturalnego, ale przede wszystkim zyskujemy szansę na spore oszczędności.

 

Całkowity koszt utrzymania oczyszczalni biologicznej wynosi jedynie 330 złotych rocznie. Dodatkowo mamy szansę znacząco zaoszczędzić na rachunkach za wodę, dzięki możliwości jej ponownego wykorzystywania.

 

Korzystanie z oczyszczonej wody umożliwia, zamontowany za zbiornikiem oczyszczalni, zbiornik retencyjny inaczej zwany przepompownią. To w niej gromadzi się oczyszczona woda, której używać można do podlewania trawników czy roślin ozdobnych. Najlepiej podlewać drogą kropelkową, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać, podlewając roślinność wodą z sieci.
 


Warto podkreślić, że taka woda jest dla roślin zdrowsza niż ta z wodociągu. Zawarte w niej azotany i fosforany działają jak nawóz. Nim się obejrzymy, będziemy cieszyć się piękniejszym ogrodem i nie poniesiemy w związku z tym większych kosztów. Pompka pływakowa automatycznie załącza system podlewania, gdy tylko poziom wody w zbiorniku się podniesie. Natomiast zimą, gdy podlewanie nie jest konieczne, wystarczy przełączyć opcję na odprowadzanie wody do drenażu, studni chłonnej, poletka drenażowego lub tuneli rozsączających.

Zbiorniki EKO-BIO wykonane z żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym są bardzo wytrzymałe i nie wymagają przy tym żadnych dodatkowych zabezpieczeń podczas montażu do 1,5 metra pod gruntem.

Przewidziana jest również możliwość montażu pod ciągami komunikacyjnymi. Wtedy należy zastosować dodatkowe wzmocnienia w postaci płyty betonowej, której zadaniem jest odebranie ciężaru ze zbiornika. Dzięki temu zapewnione jest  bezpieczeństwo użytkowników, a produkty służą przez wiele lat.

Kontakt w sprawie produktów:

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Przydomowa oczyszczalnia z montażem - darmowa wizja lokalna, dobór oczyszczalni, rozsączenia, finansowanie na raty, na co zwracać uwagę przed zakupem
 
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, zwłaszcza biologiczne, szturmują rynek... ¬ więcej...

 
Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

W jakich sytuacjach powinniśmy przeprowadzić modernizację naszej instalacji oczyszczana... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet