
- Platforma merXu - ogrzewanie i hydraulika
-
Rekuperacja wody, czyli odzysk ciepła z wody szarej
- SFA - nowe modele przepompowni
- Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience
- Jak wybrać suszarkę kieszeniową?
- 3 TOPOWE rodzaje wpustów podłogowych - bestsellery KMB STELL
- Najlepsze zmiękczacze do domu dla czteroosobowej rodziny
- Opinie użytkowników o stosowaniu magnetyzerów
- Niskoszumowe systemy kanalizacji wewnętrznej
- Kanalizacja w domu jednorodzinnym
- Czy miękkość wody naprawdę ma znaczenie?
- Liniowe odwodnienia prysznicowe - przegląd

- Jak obliczyć wielkość instalacji fotowoltaicznej
- Domowa instalacja fotowoltaiczna z dofinansowaniem Mój Prąd
- Instalacja fotowoltaiczna w domu - koszty, zyski, dofinansowanie
- Montaż paneli fotowoltaicznych
- Panele fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych
- Panele fotowoltaiczne - zestawienie oferty producentów
- Dofinansowania dla domowych instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła



Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy
aktualizacja: 01-07-2020, 09:03 – artykuł promocyjny
Zmiany klimatyczne postępują coraz szybciej. Ocieplenie i związane z tym rosnące temperatury to temat, którym media bombardują nas już od dawna, ale pogarszające się warunki atmosferyczne odczuwamy już sami. Sprawy lokalne skupiają się na zagrożeniu suszą, co wzmacnia realną groźbę katastrofy ekologicznej. Jak sobie z tym poradzić, jakie działania można podjąć na własnym podwórku? Odpowiedzią może być inwestycja w dobrze zaprojektowaną i wykonaną oczyszczalnię biologiczną, na której montaż można uzyskać dofinansowanie.
Ścieki bezpiecznie oczyszczone
Biologiczne oczyszczanie ścieków to proces, który nie wymaga większego zaangażowania z naszej strony. Oczyszczalnie EKO-BIO działają praktycznie bezobsługowo. Użytkownicy muszą jedynie pamiętać, by raz na 2 tygodnie zaaplikować niewielką dawkę preparatu bakteryjnego wprost do muszli klozetowej. Dla tych, którym sen z powiek spędza konieczność regularnego i częstego opróżniania szamba, mamy dobrą wiadomość. Z biologicznych oczyszczalni nagromadzony osad wybiera się tylko raz na 9 miesięcy zwykłym wozem asenizacyjnym.
Ten nowoczesny sposób oczyszczania i odprowadzania nieczystości jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, a oczyszczone ścieki nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.
Odzysk wody z oczyszczalni ścieków szansą na problem suszy
Dzięki prostym mechanizmom działania oczyszczalni biologicznej jesteśmy w stanie odzyskiwać wodę. Urządzenie gwarantuje nam oczyszczenie ścieku do drugiej klasy czystości wody, a to pozwala na powtórne jej wykorzystanie. Takie rozwiązania rekomendują i pochwalają urzędnicy. Każdy, kto zdecyduje się na montaż oczyszczalni biologicznej, jest w stanie uzyskać dotacje z urzędu gminy lub z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Takie rozwiązanie, po wielu latach doświadczeń, jest godne polecenia. Decydując się na nie, nie tylko znacząco wspieramy ochronę środowiska naturalnego, ale przede wszystkim zyskujemy szansę na spore oszczędności.
Całkowity koszt utrzymania oczyszczalni biologicznej wynosi jedynie 330 złotych rocznie. Dodatkowo mamy szansę znacząco zaoszczędzić na rachunkach za wodę, dzięki możliwości jej ponownego wykorzystywania.
Korzystanie z oczyszczonej wody umożliwia, zamontowany za zbiornikiem oczyszczalni, zbiornik retencyjny inaczej zwany przepompownią. To w niej gromadzi się oczyszczona woda, której używać można do podlewania trawników czy roślin ozdobnych. Najlepiej podlewać drogą kropelkową, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać, podlewając roślinność wodą z sieci.
Warto podkreślić, że taka woda jest dla roślin zdrowsza niż ta z wodociągu. Zawarte w niej azotany i fosforany działają jak nawóz. Nim się obejrzymy, będziemy cieszyć się piękniejszym ogrodem i nie poniesiemy w związku z tym większych kosztów. Pompka pływakowa automatycznie załącza system podlewania, gdy tylko poziom wody w zbiorniku się podniesie. Natomiast zimą, gdy podlewanie nie jest konieczne, wystarczy przełączyć opcję na odprowadzanie wody do drenażu, studni chłonnej, poletka drenażowego lub tuneli rozsączających.
Zbiorniki EKO-BIO wykonane z żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym są bardzo wytrzymałe i nie wymagają przy tym żadnych dodatkowych zabezpieczeń podczas montażu do 1,5 metra pod gruntem.
Przewidziana jest również możliwość montażu pod ciągami komunikacyjnymi. Wtedy należy zastosować dodatkowe wzmocnienia w postaci płyty betonowej, której zadaniem jest odebranie ciężaru ze zbiornika. Dzięki temu zapewnione jest bezpieczeństwo użytkowników, a produkty służą przez wiele lat.
|

![]() | Jak zabezpieczyć przydomową oczyszczalnię przed zimą?Zima to okres próby dla każdej instalacji. Zwłaszcza jeśli aura jest sroga... ¬ więcej... |
![]() | Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ściekówDuża część z nas boi się zmian. Wybieramy stare, dobrze nam znane metody i podążamy... ¬ więcej... |
![]() | Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszyZmiany klimatyczne postępują coraz szybciej. Ocieplenie i związane z tym rosnące... ¬ więcej... |

![]() Rekuperator wody ZYPHO |
![]() Ecomess |
Urządzenia sanitarne IBO |
![]() Oczyszczalnie ścieków HABA |
![]() KMB Steel Product - kratki ściekowe, odwodnienia liniowe |