gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Instal-Projekt - grzejniki


Klasyczny i sprawdzony przez miliony. Czy grzejnik aluminiowy pasuje do każdego wnętrza?

artykuł promocyjny


Nie od dziś wiemy, że najczęściej wybierane produkty to te, które łączą w sobie nowoczesność, innowacyjność oraz element zaskoczenia. Jednocześnie cenimy sobie produkty wysokiej jakości, sprawdzone w klasycznej oprawie. W ten nurt wpisują się grzejniki aluminiowe, łącząc w sobie nowoczesną funkcjonalność i ponadczasowy design. Dzięki prostej i estetycznej formie oraz wysokiej efektywności ogrzewania – stały się częstym wyborem wielu właścicieli domów oraz projektantów wnętrz. Dlaczego zaufały im miliony użytkowników? Sprawdź!

 

Grzejnik KFA ADR Czarny

Grzejnik aluminiowy ADR 500 KFA Armatura w kolorze czarnym

Klasyczny wzór w nowym wydaniu


Jeśli chodzi o wzornictwo, aluminiowy grzejnik oferuje elegancki, nowoczesny wygląd, który doskonale komponuje się z każdym wnętrzem. Dzięki wielu rozmiarom i kolorom do wyboru łatwo jest znaleźć idealny grzejnik do różnych stylów wnętrz, od bardzo klasycznego, przez skandynawską prostotę, aż po wyraziste projekty loftowe.


Projektanci wnętrz przykładają dużą uwagę na formę przedmiotów użytkowych. Od dłuższego czasu na rynku dominują unikatowe formy modułów z kierownicą powietrza umieszczoną na froncie grzejnika, jak w przypadku grzejnika G500F marki KFA Armatura. Ma to swoje praktyczne zastosowanie, ponieważ ciepłe powietrze kierowane jest do pomieszczenia, a nie bezpośrednio w górę (czyli najczęściej pod parapet)

 

Grzejnik aluminiowy KFA biały

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze białymW nowych projektach wnętrz grzejniki planowane są już w innych miejscach, nie tylko pod oknami. Przez co na popularności zyskał grzejnik aluminiowy, w nowym kształcie, prosta forma z wylotem powietrza ku górze. Dobrym przykładem połączenia nowoczesności i funkcjonalności jest grzejnik ADR 500 marki KFA Armatura. Ten klasyczny wzór jest dostępny w kolorach: białym, czarnym, grafitowym oraz rzadziej spotykanym – miedzianym. Daje to możliwość zastosowania tego grzejnika w każdym wnętrzu.

 

Grzejniki KFA ADR

Dostępne warianty kolorystyczne grzejników aluminiowych ADR 500 KFA Armatura

 

Dlaczego grzejniki aluminiowe są tak popularne?


Odpowiedź jest prosta, to estetyczna forma i sprawdzona jakość, której możesz zaufać. Najważniejsze zalety tych grzejników to:
• efektywność grzewcza wyższa od innych typów grzejników,
• oszczędność wody i energii,
• łatwość dopasowania do potrzeb oraz komfort montażu.Efektywność grzewcza


Aluminium to materiał, który łatwo przewodzi ciepło, dzięki czemu szybko się nagrzewa. Grzejniki aluminiowe nagrzewają się kilka razy szybciej niż grzejniki stalowe, płytowe, czy żeliwne i kilkanaście razy szybciej w porównaniu z ogrzewaniem podłogowym. To doskonały produkt dla właścicieli domów lub firm, którzy chcą zmniejszyć koszty energii, nie rezygnując z komfortu cieplnego.

 

Grzejnik aluminiowy KFA ADR grafitowy

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze grafitowym

 

Oszczędnie i ekologicznie

Grzejnik aluminiowy potrzebuje dużo mniej wody niż żeliwny, stalowy, czy płytowy odpowiednik.
W modelu 10-członowym wystarczy tylko 3 litry wody. Grzejnik aluminiowy oszczędza również energię, jest lżejszy, szybciej się nagrzewa i szybciej oddaje energię do pomieszczenia, co z kolei wpływa na zmniejszenie rachunków.
Warto mieć na uwadze, że oszczędzając wodę i energię, przysłużymy się również naszej planecie. To jszcze nie wszystko. Aluminium w stu procentach nadaje się do recyklingu. Ten materiał może być cały czas przetwarzany, więc nie zagraża środowisku, generując bezużyteczne odpady.

Grzejniki aluminiowe KFA mają do 20 lat gwarancji, co przeliczając na rok użytkowania, daje nawet połowę ceny, w porównaniu z grzejnikiem stalowym z 10-letnim okresem gwarancyjnym. To dodatkowa korzyść finansowa.

 

Grzejnik aluminiowy KFA ADR miedziany

Grzejnik aluminiowy ADR 500 KFA Armatura w kolorze miedzianym

Łatwy w dopasowaniu i montażu


Grzejniki aluminiowe to inaczej tzw. grzejniki żeberkowe. Składają się z kilku lub kilkunastu identycznych części tworzących specjalne pakiety o sprecyzowanym rozmiarze, dopasowane do wymagań cieplnych wnętrza. Ułatwia to dobranie wielkości grzejnika do zapotrzebowania na ciepło w pomieszczeniu. Budowa grzejnika aluminiowego pozwala również na wprowadzanie zmian po zamontowaniu. Jeśli zainstalowany grzejnik jest za duży – lub przeciwnie, ma za małą moc, istnieje możliwość wprowadzenia zmian — usunięcia lub dodania żeberka. Nie możemy tego zrobić w przypadku grzejnika żeliwnego lub stalowego.

Dzięki temu, że są lekkie, zapewniają łatwy montaż. Można je zamontować nawet na ścianach gipsowo-kartonowych. Co w przypadku grzejników żeliwnych nie jest możliwe. Znajdą swoje zastosowanie nie tylko w nowoczesnych projektach budowlanych, ale również w starszych budynkach przy renowacjach i remontach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu, w grzejnikach KFA, opatentowanego dolnego podłączenia. Na etapie projektu instalacji grzewczej, nie musimy się już martwić czy grzejnik w danym wnętrzu będzie podłączany do ściany, czy do wyprowadzenia z podłogi. Wspomniane dolne połączenie jest bardziej estetycznym rozwiązaniem.

 

Grzejnik aluminiowy KFA ADR czarny

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura w kolorze czarnym
 

Jakość potwierdzona przez miliony użytkowników


Coraz częściej szukamy bardziej efektywnych i oszczędnych sposobów na ogrzewanie pomieszczeń, przez co grzejniki aluminiowe na nowo cieszą się sporą popularnością. W porównaniu z żeliwnymi lub stalowymi odpowiednikami prezentuje wiele zalet z użytkowania, ale głównymi atutami jest tutaj wysoka wytrzymałość oraz niski koszt.
Użytkownicy cenią sobie klasyczny design grzejników aluminiowych za jakość wykonania oraz trwałość produktu. Dzięki temu grzejniki aluminiowe to najlepsza inwestycja, ponieważ zachowują estetyczny wygląd oraz efektywność przez wiele lat.

Kontakt w sprawie produktów:

KFA Armatura
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
www.facebook.com/KFAArmatura
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Hybrydowe grzejniki JAGA - innowacje dla przyszłości

Hybrydowe grzejniki JAGA - innowacje dla przyszłości

Świadome projektowanie, optymalizacja zużycia energii podczas ogrzewania oraz przy... ¬ więcej...

 
Grzejniki konwektorowe. Gdzie i kiedy warto je zamontować?

Grzejniki konwektorowe. Gdzie i kiedy warto je zamontować?

Grzejniki elektryczne konwektorowe to funkcjonalny, ekonomiczny i... ¬ więcej...

 
Szybkie zawory do CWU

Szybkie zawory do CWU

Zawory mieszająco-przełączające SLD130 to nowość ESBE. Są przeznaczone do instalacji... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetregulus