Nowa pompa ciepła typu powietrze-woda TOSHIBA ESTIA

artykuł promocyjny


TOSHIBA ESTIA to nowa pompa ciepła typu woda/powietrze, która zostala zaprojektowana w Japonii i wyprodukowana w Europie. Wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R32 i wyznacza nowe standardy w dziedzinie efektywności energetycznej.

pompa ciepła typu powietrze-woda toshina estia

 

 

Jakość wykonania, funkcjonalność i żywotność, dzięki doświadczeniu

 

Japońska firma Toshiba zdecydowała się produkować swoją nową pompę ciepła ESTIA R32 w Europie - w nowej fabryce w Gnieźnie pod Poznaniem. Proces produkcji wykorzystuje innowacyjne rozwiązania i wiedzę firmy Toshiba. Dzięki decyzji o uruchomieniu produkcji w Polsce, zminimalizowana zostaje emisja dwutlenku węgla poprzez skrócony łańcuch dostaw. Jednocześnie sprawia to, że terminy realizacji dostaw w całej Europie skracają się. Toshiba zachowuje w ten sposób wysoki poziom niezawodności, z którego jest znana.

Pompa ciepła ESTIA R32 stanowi innowacyjną, atrakcyjną alternatywę dla konwencjonalnych systemów ogrzewania. Odzwierciedla wyraźne trendy związane z rosnącą świadomością zmian klimatu oraz zachęt finansowych do wdrażania rozwiązań bardziej zrównoważonych środowiskowo. Ta zaawansowana pompa imponuje wydajnością ogrzewania pomieszczeń i ogrzewania wody użytkowej, co pozwala zmniejszyć koszty w porównaniu do systemów z kotłami gazowymi, olejowymi czy grzejnikami elektrycznymi.

 

Idealny komfort przez cały rok i najlepsza wydajność A+++

 

Nowa, dwurotacyjna sprężarka firmy Toshiba, zastosowana w pompie ESTIA R32 klasy A+++, wykorzystuje zaawansowaną technologię wtrysku. Dzięki temu pompa dostarcza wodę o temperaturze, która gwarantuje całoroczny komfort termiczny. Nawet jeśli temperatura otoczenia wynosi -25°C, pompa ciepła utrzymuje produkcję ciepłej wody na poziomie 62°C bez użycia grzałek elektrycznych *1. Mimo wiodącej na rynku wydajności, nie wpływa to negatywnie na poziom generowanego hałasu czy na efektywność energetyczną - cztery modele z serii ESTIA R32 (od 4 do 11 kW) są najlepsze w swojej klasie pod kątem niskiego poziom hałasu i parametrów środowiskowych.

 

tabela efektywności energetycznej pompa ciepła powietrze-woda toshiba estia
 

Do produkcji ciepłej wody użytkowej (CWU), Toshiba oferuje moduł hydrauliczny typu «All-In-One» ze zintegrowanym zbiornikiem CWU o pojemności 210 litrów. Idealnie sprawdza się to w przypadku nowo budowanych obiektów mieszkaniowych. Dzięki kompaktowym wymiarom (1700x600x670 mm), umożliwia zabudowę również w przestrzeniach użytkowych.
Do tego Toshiba ma rozwiązanie dla projektów renowacyjnych, które mogą wymagać wymiany kotła gazowego. To wyjątkowo kompaktowe (700x450x235 mm, ważące 27 kg) «Naścienne moduły hydrauliczne». Mogą one obsługiwać zewnętrzny zbiornik CWU.
Nawet przy wyjątkowo wysokich temperaturach zewnętrznych, które dochodzą do +43°C, pompa ciepła ESTIA R32 pozwala nadal wytwarzać CWU, co daje maksimum oszczędności - to unikatowa funkcjonalność dostępna obecnie na rynku.
Zintegrowane grzałki elektryczne o mocy 3, 6 lub 9 kW uzupełniają ogrzewanie i produkcję CWU. Dzięki temu można optymalnie dobrać wielkość pompy do zapotrzebowania.
Wszystkie jednostki ESTIA R32 są wykonane jako urządzenia rewersyjne i są optymalnym rozwiązaniem dla domów, które wymagają także wychłodzenia w okresie letnim.

typy jednostek pompa ciepła toshiba estia
 

Łatwość instalacji i uruchomienia
 

Innowację stanowi stworzony specjalnie do uruchomienia pompy program, który pozwala na pełną konfigurajcę pompy ESTIA pod daną instalację. Takj przygotowany plik konfiguracyjny jest wgrywany do zainstalowanej pompy ciepła, Tak stworzony plik konfiguracyjny wgrywa się do zainstalowanej pompy ciepła, co oszczędza czas uruchomienia.

 

konstrukcja budowy pompy ciepła estia

  • Konstrukcja ESTIA R32 pozwala na łatwą instalację oraz konserwację.

Ultra kompaktowe jednostki hydrauliczne umożliwiają dostęp od przodu do wszystkich komponentów i nastawę parametrów pracy pompy ciepła na komputerze PC i wczytanie do uruchamianej jednostki, docenione przez instalatorów.


Całkowita kontrola 

 

Funkcjonalny sterownik, pozwalający na kontrolę jednej lub dwóch stref oraz CWU, umożliwia intuicyjną obsługę różnych funkcji, m.in. tryb cichy, wyświetlanie zużycia energii czy rozbudowany harmonogram. ESTIA pozwala na aktywację funkcji autoadaptacji (krzywa grzewcza), zapewniającej optymalny komfort w odniesieniu do zmian temperatury zewnętrznej. Pozwala to równiez na zmniejszenie rachunków.

 

aplikacja do sterowania toshiba
 

Interfejs «Wi-Fi  ESTIA R32» umożliwia inteligentne sterowanie za pośrednictwem interfejsu albo aplikacji«Toshiba Home AC Control» i optymalizację komfortu termicznego na miejscu w domu lub zdalnie. Niespotykanym wcześniej rozwiązaniem jest kompatybilność aplikacji z głosowym sterowaniem za pośrednictwem Asystenta Google lub Alexa firmy Amazon.

Kontakt w sprawie produktów:

TOSHIBA - Biuro Główne - Region Centrum
tel. +48 (22) 715-58-58
www: toshiba-hvac.pl
mail: kontakt@toshiba-hvac.pl


Zobacz także
IGLOO MultiTherma na Targach ENEX

IGLOO MultiTherma na Targach ENEX

W dniach 7-8 lutego 2024, na targach ENEX firma IGLOO zaprezentowała rewolucyjną pompę... ¬ więcej...
 
LG prezentuje nową energooszczędną pompę ciepła Therma V R290 Monobloc o minimalistycznym designie

LG prezentuje nową energooszczędną pompę ciepła Therma V R290 Monobloc o minimalistycznym designie

LG Electronics prezentuje nową pompę ciepła typu powietrze-woda - Therma V™ R290... ¬ więcej...
 
Panasonic zapewni ciepło nawet podczas mroźniej zimy

Panasonic zapewni ciepło nawet podczas mroźniej zimy

Rozwiązania Panasonic Heating & Cooling Solutions, dzięki zaangażowaniu firmy w... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook