System Rosenberg ECFanGrid

Bosch - patron


Zestawy mieszające BPS z nową pompą AFRISO APH

artykuł promocyjny


Planując dużą, rozbudowaną instalację grzewczą, np. taką, która ma połączyć dwa obiegi grzewcze - ogrzewanie grzejnikami, ogrzewanie podłogowe czy zasobnik ciepłej wody, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Do takich zaawansowanych układów dobrym wyborem będą zestawy mieszające BPS z nową pompą AFRISO APH.

Zestaw mieszający BPS z pompą APH AFRISO

Gotowy sposób na proste i szybkie połączenie obiegów

Zestawy mieszające BPS można stosować w instalacjach grzewczych i chłodniczych. Wyjątek stanowi grupa z termostatycznym zaworem ATM, przeznaczona do instalacji grzewczych. Dzięki zestawom mieszającym przepływy w instalacji zostają zrównoważone - to stwarza odpowiednie warunki hydrauliczne dla działania pomp obiegowych. Dzięki temu instalacja może działać w płynny i efektywny sposób, a obiegi i źródła ciepła/chłodu pracują niezależnie.

 

Pełne wyposażenie

Zestawy z pompami AFRISO APH stanowią gotowe do działania układy hydrauliczne. To kompletna niezbędna armatura z filtrami siatkowymi, zaworami odcinającymi na zasilaniu, zaworami odcinającymi z wbudowanym zaworem zwrotnym na powrocie oraz z termometrami. Co więcej każde przyłącze wyposażono w specjalne gniazda na czujniki temperatury. Po umieszczeniu czujników w gniazdach mamy dokładny pomiar temperatury. Zestawy składają się poza tym z rozdzielaczy ze sprzęgłem hydraulicznym, co umożliwia separację obiegów pompowych - obiegu pompowego źródła ciepła i obiegów pompowych instalacji grzewczej/chłodzącej. Grupy BPS mogą być montowane w pionie albo w poziomie, ze źródłem ciepła/chłodu po lewej albo po prawej stronie.

Zestaw mieszający BPS z pompą APH AFRISO

Niebieskie serce zestawu

Pompa AFRISO APH to Niebieskie Serce Instalacji. Pompa jest kompaktowa, wydajna i działa w niezawodny sposób, gwarantując niezakłócony przepływ medium w instalacji. Zaprogramowane charakterystyki zapewnią jej sprawne działanie. Pompa APH, wchodząca w skład zestawów BPS, dostępna jest w dwóch wariantach długości montażowej - 130 mm (APH 160) oraz 180 mm (APH 360) Nadają się do wykorzystania w każdej instalacji w domach jednorodzinnych.

 

Wiele możliwości konfiguracji

Część zestawów mieszających BPS z pompami AFRISO APH wyposażono w obrotowe zawory mieszające ARV 362 ProCLick. Dodatowe wyposażenie mogą stanowić: siłowniki ARM, regulatory stałotemperaturowe ACT albo regulatory pogodowe ARC. System ProClick umożliwia ich szybkie zamontowanie, bez użycia żadnych narzędzi. W celu regulacji temperatury siłownik należy podłączyć do automatyki sterującej. Natomiast regulator ACT lub ARC jest rozwiązaniem 2 w 1, które umożliwia sterowanie zaworem oraz pompą obiegową. Z kolei zestaw BPS z pompami APH, posiadające zawór termostatyczny ATM, połączą źródło ciepła z instalacją płaszczyznową (np. podłogówką). W takim układzie nie ma potrzeby instalowania dodatkowego regulatora – wkładka termostatyczna wewnątrz zaworu będzie utrzymywać temperaturę zasilania zgodną z nastawą na pokrętle zaworu.

Zestaw mieszający BPS z pompą APH AFRISO

Promocja na zestawy BPS z pompami AFRISO APH

Zestawy mieszające BPS ze sprzęgłem hydraulicznym stanowią gotowe rozwiązanie do szybkiego i nieskomplikowanego połączenia 2 obiegów ze źródłem ciepła/chłodu. Znajdą zastosowanie w każdej kotłowni dzięki różnym możliwościom konfiguracji i wyposażeniu w komplet niezbędnej armatury. Warto zdecydować się już teraz - do każdego zestawu BPS z pompą AFRISO APH na dwa obiegi dodajemy bon o wartości 250 zł do sklepów sportowych 4F. Nie czekajcie – promocja trwa do 6 marca!

 

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Efektywne ogrzewanie domów stanowi wyzwanie dla każdego inwestora. Priorytetem... ¬ więcej...
 
Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE - oszczędny i nowoczesny

Regulator temperatury ONE jest dostępny w wersji bateryjnej oraz zasilanej napięciowo... ¬ więcej...
 
Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Kocioł na drewno - nowoczesne piece 5 klasy zasilane drewnem zgodne z Ekoprojektem

Palenie paliwami stałymi to gorący temat, a wybór kotła jeszcze nigdy nie był... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook