gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel

NoarkGDE

logo hsk

 nVent Werit
 

Intersoft    W2

 Elektra   logo pawbol

polecamy
System Rosenberg ECFanGrid

Leanheat® Building - Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

artykuł promocyjny


Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji i IoT (Internet Rzeczy) – mogą one zmniejszyć koszty zapewniając satysfakcję mieszkańców oraz użytkowników podłączonych budynków do sieci ciepłowniczej.

Inteligentna aplikacja Leanheat Building od Danfoss

Leanheat® Building to w pełni zautomatyzowany i samouczący się system zapewniający optymalizację w czasie rzeczywistym, nie tylko dla pojedynczych budynków, ale też dla całych grup budynków mieszkalnych. Leanheat® Building zbiera dane ze źródeł wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz umożliwia zdalne monitorowanie, analizę danych i ustawianie parametrów. Zapewniając optymalny poziom temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, Leanheat® Building gwarantuje znaczną poprawę dziennego komfortu mieszkańców. Jednocześnie system zapewnia oszczędności w kosztach stałego zaopatrzenia budynku w energię, zmniejszając szczytowe zapotrzebowanie na energię elektryczną nawet o 20% poprzez dokładne przenoszenie obciążeń wynikających z zapotrzebowania na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. Ponadto oprogramowanie pozwala zaoszczędzić do 30% na kosztach utrzymywania budynków, zapewniając dokładne, zapobiegawcze wykrywanie awarii. Ponadto system może również obniżyć powrotu po stronie pierwotnej.

 

Łatwa instalacja z rozsądnym zwrotem z inwestycji.

 

Jeśli chodzi o rzeczywistą kontrolę ogrzewania, system pozwoli właścicielom budynków maksymalnie wykorzystać istniejący sprzęt. Poza tym pomoże Ci również znaleźć najbardziej dochodowe nowe inwestycje. Leanheat® Building można zainstalować w każdym istniejącym budynku bez większych zmian konstrukcyjnych. W większości przypadków bezprzewodowy czujnik IoT w mieszkaniu może współpracować z istniejącym sterownikiem w węźle cieplnym. Nawet gdy wymagany jest nowy kompatybilny sterownik, zmiany strukturalne w systemie grzewczym są minimalne, co pozwala na szybkie oszczędności w systemie.

 

Lepszy komfort w pomieszczeniach.

 

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych systemów, które po prostu obniżają temperaturę, Leanheat® Building aktywnie utrzymuje komfortowe i pożądane warunki wewnętrzne. Czujniki w mieszkaniu przekazują informacje o wysokim poziomie wilgotności i ostrzegają o potencjalnych zagrożeniach, w celu poprawy zadowolenia i komfortu mieszkańców.

Danfos Leanheat Building aplikacja

 

Zmniejszone zużycie energii

 

Właściciele budynków mogą zaoszczędzić 10-20% na typowych kosztach zużycia energii w budynku. Rozwiązanie Leanheat® Building wykorzystuje sztuczną inteligencję do „uczenia się” termodynamicznego zachowania budynku i optymalnego sterowania systemem grzewczym. Ogrzewanie jest zawsze optymalizowane niezależnie od zmian warunków pogodowych lub właściwości budynku, które zmieniają się w miarę jego starzenia się. W połączeniu z aktywną kalibracją system zapewnia stałą efektywność energetyczną dla wszystkich budynków wielorodzinnych.

 

 

Niższe koszty utrzymania

Leanheat® Building pozwalają zaoszczędzić do 30% na kosztach utrzymania technicznego dzięki dokładnemu wykrywaniu awarii i zapobieganiu im. Właściciele systemów zainstalowanych w budynku mogą wysłać odpowiedni zespół z odpowiednimi narzędziami do rozwiązania konkretnego problemu bez dodatkowych pomiarów czy analiz.

 

schemat działania aplikacji danfoss

 

Mniejsze zapotrzebowanie na moc w godzinach szczytu

 

Leanheat® Building zmniejsza zapotrzebowanie na moc w godzinach szczytu nawet o 20%. Dzięki sztucznej inteligencji system uczy się profilu zużycia ciepłej wody użytkowej i odpowiednio dostosowuje zużycie ciepła, aby go zminimalizować w godzinach szczytu. Pozwala to zrównoważyć zużycie energii w budynku, a także przyczynić się do bardziej ekologicznego świata.

Kontakt w sprawie produktów:

Danfoss
tel. 22 104 00 00
www: www.danfoss.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Buderus ConnectPRO - aplikacja do zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Buderus ConnectPRO - aplikacja do zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Buderus ConnectPRO zapewnia bezpieczne połączenie między ekspertem a systemami grzewczymi... ¬ więcej...
 
Leanheat® Building - Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Leanheat® Building - Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania?... ¬ więcej...
 
Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Wzrost kosztów ogrzewania jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych i budynków... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook