gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel

NoarkGDE

logo hsk

 nVent Werit
 

Intersoft    W2

 Elektra   logo pawbol

polecamy

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Dlaczego warto mieć w domu gniazdo komputerowe?

artykuł promocyjny


Już nie tylko w urzędzie czy banku - na gniazda komputerowe, umożliwiające łatwy i pewny dostęp do internetu, decyduje się coraz więcej osób, instalując je w swoich domach i mieszkaniach. Jakie gniazdo komputerowe wybrać? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Gniazdo komputerowe pojedyncze podwójne OSPEL

Gniazda komputerowe stały się już standardem w wielu instytucjach publicznych czy biurach. Coraz częściej decydujemy się na nie również w prywatnych domach. Są bardzo przydatne dla osób korzystających z komputera. Można je nazwać inaczej gniazdami internetowymi. Poprzez złącze RJ45 umożliwiają łatwy dostęp do internetu za pomocą kabla, a nie poprzez sieć bezprzewodową Wi-Fi, a także tworzenie całych sieci komputerowych. Wiele osób wciąż wyżej ceni połączenie przewodowe, które gwarantuje niezakłócony transfer danych. To ważne m.in. dla gamerów czy osób korzystających z serwisów streamingowych. Na instalację gniazd komputerowych najlepiej zdecydować się już w czasie budowy domu lub przy generalnym remoncie, dzięki czemu łatwo będzie dostosować lokalizację gniazd z myślą o potrzebach domowników.

Przy wyborze gniazda komputerowego warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Podstawową sprawą, której trzeba dopilnować, jest upewnienie się, że gniazdo odpowiada standardowi kategorii 5/5e/6/6e/6ae. Warto zastanowić się nad wyborem pomiędzy gniazdami pojedynczymi i podwójnymi. Pod względem technicznym ich montaż jest identyczny, a różnica sprowadza się do kwestii estetycznych. Gniazdo podwójne może okazać się bardziej funkcjonalne, bo za jego pomocą można podłączyć do sieci więcej urządzeń, np. komputer i drukarkę. Na rynku dostępne są też podobne do podwójnych gniazd internetowych gniazda komputerowo-telefoniczne, które umożliwiają podłączenie telefonu analogowego albo modemu komputerowego z gniazdem telefonicznym. Ciekawą propozycją dostępną na rynku są też obudowy gniazd typu Keystone. Umożliwiają one samodzielne montowanie modułów przez użytkownika, zgodnie z jego potrzebami.

Ramka pięciokrotna z gniazdami seria AS OSPEL

Poszukując informacji o gniazdach, można natknąć się na podział gniazd na ekranowane i nieekranowane. Chociaż gniazda ekranowane w większym stopniu zapewniają uzyskanie sygnału internetowego bez zniekształceń, na rynku dominują gniazda nieekranowane. Dla użytku domowego gniazda nieekranowane sprawdzają się bardzo dobrze i rozróżnieniem ekranowane/nieekranowane nie warto się martwić.

OSPEL w swoim e-katalogu oferuje gniazda komputerowe kategorii od 5E do 6AE firm MMC, MOLEX i FMT, ekranowane i nieekranowane. Prócz gniazd komputerowych dostępne są także następujące moduły gniazd: telefoniczne, antenowe, HDMI, USB czy moduły gniazd głośnikowych.

Gniazdo komputerowe internetowe podwójne Ospel

Kontakt w sprawie produktów:

Ospel S.A.
tel. (32) 673 71 06
www: ospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Trendy w osprzęcie elektroinstalacyjnym: czarna elegancja i inteligentne domy z marką Legrand

Trendy w osprzęcie elektroinstalacyjnym: czarna elegancja i inteligentne domy z marką Legrand

Kolor czarny to obecnie niekwestionowany król współczesnych trendów... ¬ więcej...
 
Impedancja pętli zwarcia - co to jest?

Impedancja pętli zwarcia - co to jest?

Impedancja pętli zwarcia to ważny parametr elektryczny, który odgrywa kluczową... ¬ więcej...
 
Seria osprzętu Living Now od Bticino, marki grupy Legrand - ikona stylu i funkcjonalności

Seria osprzętu Living Now od Bticino, marki grupy Legrand - ikona stylu i funkcjonalności

Dziś coraz większą uwagę przykładamy do niebanalnych designerskich wnętrz oraz funkcjonalności... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook