gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel

NoarkGDE

logo hsk

 nVent Werit
 

Intersoft    W2

 Elektra   logo pawbol

polecamy

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Seria Szafir - przełom w montażu gniazdek elektrycznych

artykuł promocyjny


Serię Szafir stanowią przełomowe rozwiązania montażowe, które doskonale wspomagają i przyspieszają prace instalacyjne. Dzięki swojemu eleganckiemu i kompaktowemu designowi, a także ponadczasowej kolorystyce idealnie wpasowują się w każdą przestrzeń. Za sprawą niedużej wysokości produktów, osprzęt estetycznie przylega do ściany, świetnie się przy tym prezentując. Oferta przeznaczona została zarówno pomieszczeniom mieszkalnym, jak i biurowym, a także przestrzeniom użyteczności publicznej. Mowa tu o produktach, w przypadku których piękno i ergonomia łączą się w wyjątkowym rozwiązaniu marki OSPEL.

Instalacja łączników z serii Szafir

 

Serię Szafir docenią nie tylko profesjonaliści

 

Seria Szafir powstała dzięki przemyślanemu i nowoczesnemu podejściu do instalacji osprzętu elektrycznego. Wyróżnikiem tego produktu, który zauważą nie tylko fachowcy, jest niezwykle dużo miejsca na ułożenie przewodów. A to tylko zapowiedź zalet, jakie kryje w sobie seria Szafir.


Najważniejszym przełomem w serii Szafir jest bez wątpienia zastosowanie mostka z tworzywa. Ten innowacyjny element wyposażony został w specjalne zaczepy, które zapewniają perfekcyjne wzajemne ułożenie gniazdek i włączników podczas ich montażu w zestawach wielokrotnych. Dzięki temu pozycjonowanie kontaktów jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Łączniki Szafir w salonie

 

Koniec ze zdejmowaniem gniazdek przy remoncie

 

W serii Szafir wprowadzono nowoczesną technikę mocowania ramek zewnętrznych. Znaczy to, że w trakcie renowacji takich jak malowanie czy tapetowanie, nie będzie już potrzeby demontowania pokryw zewnętrznych. Trzeba będzie tylko zdjąć ramkę, a ponadto ta innowacyjna metoda mocowania ramek pozwoli na wymianę gniazdka lub włącznika w zestawie bez potrzeby demontażu pozostałych. Dodatkowo, ramkę zewnętrzną wyposażono w multi-zaczepy, które zapewniają precyzyjne dopasowanie do ściany, wyrównując wszelkie krzywizny i niedoskonałości powierzchni.

Gniazdka i włączniki z serii Szafir

Jednym z głównych atutów serii Szafir jest zupełnie nowa konstrukcja osprzętu, która pozwala na przykręcenie łączników, gniazd wtyczkowych pojedynczych oraz gniazd specjalistycznych do puszki instalacyjnej bez wcześniejszego demontażu pokryw zewnętrznych. W przypadku samej instalacji pokryw zewnętrznych gniazd pojedynczych i specjalistycznych, przeprowadza się ją przy pomocy precyzyjnych zaczepów „na klik”. Taki system znacznie skraca czas i ułatwia cały proces instalacji osprzętu. W łącznikach wykorzystano zaciski bezgwintowe, a ergonomiczne przyciski zwalniające umożliwiają łatwe i szybkie odłączanie przewodów. Wersja z podświetleniem oferuje dodatkowo ledowe podświetlenie w kolorze białym lub szafirowym.


W serii zastosowane zostało prostopadłe wprowadzenie przewodów do zacisków, co usuwa ryzyko wysunięcia się ich w trakcie przykręcania produktu do puszki instalacyjnej. W gniazdach wtyczkowych wkręty zacisków są fabrycznie odkręcono, wstępnie przygotowano do instalacji przewodów i zabezpieczono przed wykręceniem. Z kolei  osłonięcie ostrych krawędzi pazurków montażowych eliminuje obawę skaleczenia dłoni w czasie mocowania produktów w puszkach.

Łączniki i gniazdka serii Szafir

 

Co jeszcze wyróżnia serię Szafir?

 

Gniazdka i włączniki z serii Szafir wyróżniają się kompaktowym designem i nowoczesnością. Ich nieduża wysokość sprawia, że osprzęt estetycznie przylega do ściany, idealnie pasując do każdego wnętrza. Znaczy to, że płaski kształt pokryw zewnętrznych znacznie poprawia estetykę eksponowanych włączników. Jest to szczególnie istotne tam, gdzie dąży się do uzyskania jednolitej i gładkiej powierzchni.

 

Kolorystyka serii Szafir

 

Seria Szafir występuje w czterech wariantach kolorystycznych, a jest to: ponadczasowa biel, nowoczesne srebro, szary mat i czarny metalik. Ramki do serii Szafir są uniwersalne i umożliwiają instalację produktów w wersji pionowej i poziomej.

Ramki do serii Szafir

Kontakt w sprawie produktów:

Ospel S.A.
tel. (32) 673 71 06
www: ospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Trendy w osprzęcie elektroinstalacyjnym: czarna elegancja i inteligentne domy z marką Legrand

Trendy w osprzęcie elektroinstalacyjnym: czarna elegancja i inteligentne domy z marką Legrand

Kolor czarny to obecnie niekwestionowany król współczesnych trendów... ¬ więcej...
 
Impedancja pętli zwarcia - co to jest?

Impedancja pętli zwarcia - co to jest?

Impedancja pętli zwarcia to ważny parametr elektryczny, który odgrywa kluczową... ¬ więcej...
 
Seria osprzętu Living Now od Bticino, marki grupy Legrand - ikona stylu i funkcjonalności

Seria osprzętu Living Now od Bticino, marki grupy Legrand - ikona stylu i funkcjonalności

Dziś coraz większą uwagę przykładamy do niebanalnych designerskich wnętrz oraz funkcjonalności... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook