Liczniki przedpłatowe - rozwiązanie dla oszczędnych

aktualizacja: 01-09-2017, 07:08 – artykuł promocyjny


Rozwiązanie umożliwiające świadome korzystanie z energii, którego efektem są oszczędności. Bardzo często spotykamy się z informacjami z kraju lub ze świata o szeroko zakrojonych działaniach rządowych, których głównym celem jest oszczędzanie energii przekładające się na mniejszą eksploatację naturalnych zasobów Ziemi i czystsze środowisko naturalne.

Wiadomo, że oszczędzanie w skali poszczególnych krajów jest bardziej zauważalne aniżeli oszczędzanie energii w naszym domu. Okazuje się, że świadomość Polaków w zakresie oszczędzania energii jest bardzo niska, 82% Polaków nie zdaje sobie sprawy, że najwięcej energii zużywa się na eksploatację budynków (klimatyzacja, oświetlenie, ogrzewanie), jedynie 4 na 100 Polaków wie, że w gospodarstwach domowych aż 70% zużywanej energii przypada na ogrzewanie, 86% społeczeństwa kojarzy oszczędzanie energii prawie wyłącznie z wymianą żarówek na energooszczędne. Te interesujące dane podaje raport TNS OBOP „Polacy o oszczędzaniu energii” wykonany na zlecenie Rockwool Polska. Ciekawym rozwiązaniem pobudzającym naszą świadomość o zużyciu energii są liczniki przedpłatowe. Licznik przedpłatowy pozwala lepiej zarządzać rodzinnym budżetem, gdyż daje pełną świadomość ponoszonych kosztów za zużycie energii elektrycznej, wybór czasu i ilości zakupionej energii zależy tylko od użytkownika.
 

Apator - LicznikiPrzedplatowe.pl
fot.: LicznikiPrzedplatowe.pl

 

 

Jak działa system przedpłatowy

 

Licznik przedpłatowy jest typem licznika energii elektrycznej, który umożliwia dostarczenie energii do naszego domu po uprzednim jego doładowaniu. Opłata za energię wnoszona jest z góry, natomiast wykorzystanie zakupionej energii rozłożone jest w czasie. Jeżeli chcemy doładować licznik musimy posiadać 20–to cyfrowy kod z energią, który możemy uzyskać np. w Biurze Obsługi Klienta Zakładu Energetycznego. Oznacza to, że za deklarowaną kwotę kupujemy prąd z „góry”.

 

 

Gdzie kupić kody z energią

 

System przedpłatowy w Polsce stanowi kompleksowe rozwiązanie umożliwiające sprzedaż energii elektrycznej w sposób przedpłatowy, polegający na zakupie przez indywidualnego odbiorcę określonej ilości energii. Zakupu, w zależności od dostawcy energii, dokonać możemy na wiele sposobów:

 

  • Podczas zakupów w markecie, używając terminala
Apator - LicznikiPrzedplatowe.pl Urządzenie pozwalające na zakup energii elektrycznej w sklepach, kioskach, stacjach benzynowych czy marketach. Sieć terminali umożliwia łatwy sposób transakcji. Kwota deklarowana przez klienta przy terminalu przekazywana jest poprzez serwer Operatora do systemu przedpłatowego. W efekcie klient otrzymuje 20 – to cyfrowy kod z energią, który należy wprowadzić do licznika. Sam sposób zakupu energii jest bardzo podobny do doładowania telefonu na kartę.


 

  • Przez Internet
Apator - LicznikiPrzedplatowe.pl Najwygodniejszy i najbardziej mobilny sposób zakupu energii elektrycznej. Gwarantuje dokonanie transakcji nawet poza miejscem zamieszkania. Wykorzystując autoryzowaną witrynę internetową wyspecjalizowanego operatora można dokonać transakcji zakupu energii w postaci 20 – cyfrowego kodu do licznika. Wystarczy tylko w wymaganych polach wpisać kod kreskowy, deklarowaną kwotę, adres e-mail i numer telefonu oraz wybrać rodzaj płatności. Klient posiadający konto bankowe łączy się ze stroną internetową wybranego banku. Przed przesłaniem kodu z energią operator strony internetowej pobiera opłatę z konta. Korzystając z tego rozwiązania, można w prosty sposób przez e-mail lub sms otrzymać kody do licznika przedpłatowego. Przybliżony czas otrzymania kodu jest podany na formularzu zgłoszeniowym. Na stronie internetowej operatora znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zakupu energii przez Internet w postaci opisu, animacji czy film


 

  • Poprzez Biuro Obsługi Klienta
Apator - LicznikiPrzedplatowe.pl Najbardziej tradycyjny sposób zakupu energii elektrycznej. Sprzedaż odbywa się poprzez Biuro Obsługi Klienta (BOK) danego dystrybutora. Kwota deklarowana przez klienta przeliczana jest przez system bilingowy na ilość zakupionej energii. W tym celu wykorzystywane jest oprogramowanie zainstalowane w przedsiębiorstwie dystrybucji energii, gdzie system bilingowy łączy się Generatorem Kodów. Klient otrzymuje 20 – to cyfrowy kod z ilością zakupionej energii na paragonie lub fakturze

 

  • Przez telefon


Dzięki systemowi przedpłatowemu istnieje możliwość zakupu energii elektrycznej przez telefon. Klienci, którzy posiadają konto bankowe lub wcześniej dokonali wpłaty na konto dystrybutora mogą skorzystać z tej opcji. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu sprzężonemu z Centralnym Generatorem Kodów, w efekcie końcowym w słuchawce telefonu odbiorca usłyszy 20 – to cyfrowy kod z ilością zakupionej energii elektrycznej. Jeżeli Państwo są zainteresowani takim sposobem zakupu energii elektrycznej należy sprawdzić, czy dystrybutor oferuje tą usługę.


Zobacz więcej informacji o licznikach przedpłatowych: www.licznikiprzedplatowe.pl

 

Kontakt w sprawie produktów:

Apator S.A.
tel. (56) 61 91 111
www: www.apator.com

mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Liczniki zużycia energii elektrycznej KDEM

Liczniki zużycia energii elektrycznej KDEM

Marka Ideal TS powstała specjalnie dla elektroinstalatorów. To Wasze opinie... ¬ więcej...

 
Testery elektryczne Fluke T6 - jak wykonać dokładny pomiar

Testery elektryczne Fluke T6 - jak wykonać dokładny pomiar

Testery elektryczne Fluke do pomiaru napięcia i natężenia prądu wykrywają pole... ¬ więcej...

 
Wielofunkcyjny tester instalacji Fluke 1664 FC

Wielofunkcyjny tester instalacji Fluke 1664 FC

Pomiary elektryczne to usługi, które z racji występującego napięcia... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet