legrand

System alarmowy PERFECTA - Perfekcyjna ochrona obiektów

aktualizacja: 25-02-2021, 11:12 – artykuł promocyjny


Ochrona obiektu oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które w nim przebywają, to jeden z priorytetów każdego właściciela nieruchomości. Jak skutecznie zabezpieczyć budynek i teren wokół niego, aby uniemożliwić intruzowi włamanie?

System alarmowy PERFECTA - Perfekcyjna ochrona obiektów

Wysokie ogrodzenie i solidna brama nie wystarczą, aby zniechęcić intruza do wejścia na teren posesji. Nawet, jeśli posiadamy zestaw kamer do monitoringu nie możemy całkowicie czuć się bezpieczni – te mogą zostać unieszkodliwione przez włamywacza na wiele różnych sposobów. Dopiero, kiedy zastosujemy nowoczesny system alarmowy zyskamy zdecydowanie większą pewność ochrony obiektu i terenu wokół niego 24h/dobę. Jakie możliwości daje nam system i dlaczego możemy na nim polegać?

 

Zewnętrzna ochrona domu i posesji

 

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć w celu zabezpieczenia terenu wokół obiektu, jest wybór czujek zewnętrznych, które zareagują na włamywacza już w momencie otwarcia furtki, bramy lub przekroczenia ogrodzenia. Z pomocą przyjdą nam tutaj czujki magnetyczne bramowe, np. B-3 oraz kurtynowe czujki ruchu AGATE lub bariery podczerwieni ACTIVA. Te ostatnie tworzą niewidoczną gołym okiem zaporę, której naruszenie wywołuje w centrali alarm. Już ta pierwsza linia ochrony może skutecznie odstraszyć intruza poprzez wywołanie alarmu akustycznego i zwrócenie tym samym uwagi otoczenia.

Zewnętrzna ochrona domu i posesji

Zewnętrzna ochrona domu i posesji

Do ochrony terenu posesji pomiędzy ogrodzeniem a samym budynkiem warto wybrać odpowiednie czujki zewnętrzne, które montowane są na elewacji (np. modele OPAL lub OPAL Plus charakteryzujące się wysoką precyzją detekcji oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych). To kolejna linia zabezpieczenia, która zatrzyma lub spowolni intruza. Dzięki temu możemy uchronić się przed uszkodzeniem przez niego stolarki okiennej oraz drzwiowej i w konsekwencji wtargnięciem do środka obiektu. Do zabezpieczenia zewnętrznego obwodu obiektu możemy wykorzystać wspomniane wcześniej czujki kurtynowe i bariery podczerwieni.

Zewnętrzna ochrona domu i posesji

 

Jak zabezpieczyć wnętrze budynku?

 

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o zabezpieczenie okien i drzwi. Sygnalizowanie nieuprawnionego ich otwarcia zapewnią nam zamontowane w stolarce czujki magnetyczne. Wybierając modele z dodatkową funkcją wykrywania wstrząsów, otrzymamy informację już o samych próbach forsowania drzwi czy okien. Dodatkowymi urządzeniami, na które możemy się zdecydować są czujki stłuczenia szyby. Sprawdzą się gdy włamywacz wybierze opcję wybicia okna w celu dostania się do środka.

Jak zabezpieczyć wnętrze budynku?

O przemieszczaniu się nieuprawnionych osób w budynku, podczas czuwania systemu, poinformują nas z kolei czujki ruchu wyposażone w pasywny czujnik podczerwieni (PIR) oraz ich dualne wersje wzbogacone o czujnik mikrofalowy (MW). Te ostatnie sprawdzą się (nie będą wywoływały fałszywych alarmów) w pomieszczeniach, gdzie występują ruchy powietrza lub nagłe zmiany temperatury.

Jak zabezpieczyć wnętrze budynku?

Wartą uwagi jest tutaj seria czujek SLIM LINE, która nie dość, że prezentuje się bardzo elegancko, to dzięki zastosowaniu unifikacji obudów znacznie utrudnia intruzom rozpoznanie konkretnego modelu urządzenia (do wyboru mamy aż 10). Przykładowo linia czujek DUAL (SLIM-DUAL, SLIM-DUAL-PET, SLIM-DUAL-LUNA, SLIM-DUAL-LUNA-PET, SLIM-DUAL-PRO), została wyposażona w dwie technologie detekcji (PIR + MW). Takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko fałszywych alarmów. Czujka poinformuje centralę o zagrożeniu po spełnieniu dwóch warunków – wtedy, gdy wykryje zmianę temperatury otoczenia oraz ruch obiektu. Ciekawą propozycją są czujki LUNA, dostępne w ramach linii produktów DUAL i PIR. Dzięki wbudowanym biały diodom LED, które mogą załączyć się zdalnie lub podczas wykrycia ruchu, ułatwią poruszanie się po domu w porze nocnej. Czujki PET z kolei, także występujące w liniach DUAL i PIR, to rozwiązanie dla właścicieli czworonogów – podczas czuwania ignorują obiekty do 20 kg, dzięki czemu zwierzęta mogą swobodnie się przemieszczać.

Jak zabezpieczyć wnętrze budynku?

 

Jeszcze więcej możliwości…

 

Od wyboru modelu centrali zależy, jakimi funkcjonalnościami systemu będziemy mogli dysponować teraz i w przyszłości. Centrala PERFECTA, pozwala na stworzenie w obszarze ochrony dwóch stref. Może to być np. część mieszkalna w domu i teren wokół budynku (strefa 1) oraz warsztat (strefa 2). W każdej z nich możemy ustawić jeden z trzech trybów czuwania – dzienny, nocny i pełny. Dzięki temu rozwiązaniu strefy funkcjonują niezależnie od siebie. Co to oznacza? Przykładowo w strefie 1. (gdy nikogo nie ma w domu i pracujemy w warsztacie) w trybie pełnym czuwać będą wszystkie czujki nadzorujące część mieszkalną oraz teren wokół niej (ogrodzenie wraz z ogrodem, z wyjątkiem warsztatu), w trybie dziennym – tylko czujki nadzorujące ogrodzenie (w domu są domownicy), a w trybie nocnym – czujki nadzorujące ogrodzenie wraz z ogrodem i czujki magnetyczne w oknach i drzwiach.

Stworzenie w obszarze ochrony dwóch stref

 

Wygodne sterowanie

 

Sterowanie systemem może odbywać się lokalnie, za pomocą manipulatora czy pilota. Manipulator z wyświetlaczem LCD i klawiszami funkcyjnymi umożliwia wygodną i łatwą obsługę wszystkim użytkownikom. Pilot z pięcioma przyciskami może być indywidualnie zaprogramowany i realizować 6 dowolnych (zaprogramowanych przez instalatora) funkcji zarówno związanych z bezpieczeństwem, jak i elementami automatyki – np. sterowanie bramami, światłem czy roletami.

Manipulator z wyświetlaczem LCD i klawiszami funkcyjnymi

Całym systemem możemy też sterować zdalnie. W tym celu mamy do dyspozycji wygodną i łatwą w obsłudze, darmową aplikację mobilną PERFECTA CONTROL (dostępna dla systemów Android i iOS), dzięki której nie tylko sprawdzisz stan systemu, załączysz lub wyłączysz czuwanie, ale także otrzymasz powiadomienia PUSH o zdarzeniach w systemie, wyłączysz niepotrzebne oświetlenie domu czy wyświetlisz podgląd z kamer rozmieszczonych na terenie posesji.

Aplikacja mobilna PERFECTA CONTROL

System alarmowy PERFECTA powstał z myślą o ochronie małych i średnich obiektów, takich jak niewielkie domy, mieszkania lub firmy. Głównym jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa właścicielom nieruchomości i innym uprawnionym do przebywania w budynku osobom. Za pomocą różnych torów transmisji danych (np. GSM, LTE, Ethernet) szybko dowiesz się, czy podczas twojej nieobecności ktoś nieuprawniony nie porusza się po terenie obiektu lub nie wyrządza w nim szkód. O wybranych zdarzeniach występujących w systemie możesz być poinformowany dzięki powiadomieniom PUSH wysyłanym z aplikacji, SMS, CLIP lub E-MAIL.

System alarmowy PERFECTA

Wygodne dla wszystkich użytkowników codzienne sterowanie systemem oraz prosty montaż i konfiguracja systemu dla instalatora sprawiają, że PERFECTA jest jednym z najczęściej wybieranych systemów alarmowych do ochrony niewielkich domów czy biur.

Kontakt w sprawie produktów:

SATEL Sp. z o.o.
tel. (58) 320 94 00
www: www.satel.pl
www.mieszkajbezpiecznie.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

W Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010... ¬ więcej...

 
Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofony to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.... ¬ więcej...

 
Wymiana czujek ruchu na nowsze modele. Kiedy i dlaczego warto?

Wymiana czujek ruchu na nowsze modele. Kiedy i dlaczego warto?

Jednym z podstawowych elementów systemu alarmowego są czujki ruchu. Wykrywają... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet