Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

D+H patron


Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

artykuł promocyjny


W ofercie firmy pojawiły się trzy nowe sygnalizatory pożarowe, które zastępują dotychczas produkowane SO Pd13, SA-K5N oraz SA-K7N. Mowa tutaj kolejno o SO-P8, SA-P8 oraz SAO-P8. Seria sygnalizatorów P8 powstała w oparciu o nowe założenia opracowane na podstawie potrzeb rynku. Nowe sygnalizatory posiadają więcej funkcjonalności oraz rozwiązania techniczne i technologiczne pozwalające uzyskać jeszcze większą skuteczność i niezawodność działania. Wszystkie opisywane poniżej urządzenia zostały wyposażone w obudowy o wytrzymałości mechanicznej IK07 oraz ogranicznik prądu rozruchowego. Istnieje możliwość tworzenia sieci sygnalizatorów (synchronizacji) również z poprzednimi modelami SA-K5N, SA-K7N, czy SAOZ-Pk2.


SO-P8, czyli nowy sygnalizator optyczny

 

obudowa do sygnaliztora

 


Sygnalizator SO-P8 zastępuje dotychczas produkowany model SO-Pd13. Nowy optyk występuje w 6-ściu odmianach, które różnią się między sobą kolorem obudowy (biała lub czerwona) oraz barwą emitowanego światła (biała, czerwona lub biała i czerwona naprzemiennie). Urządzenie jest certyfikowane jako sygnalizator zewnętrzny (Typ B), co umożliwia jego pracę w temperaturach od -25°C do +70°C. Największymi zmianami w stosunku do SO-Pd13 jest możliwość wyboru bryły fotometrycznej oraz częstotliwości błysku w obrębie urządzenia (przy pomocy mikroprzełącznika). W SO-Pd13 zmiana częstotliwości błysku nie była możliwa, a typ bryły trzeba było wybrać na etapie składania zamówienia. Dodatkowo dodana została zupełnie nowa bryła 12m, która umożliwia uzyskanie aż do 70% większego promienia obszaru pokrycia.


SA-P8, czyli ulepszony sygnalizator akustyczny

 

Puszka P8 od W2


Sygnalizator SA-P8 zastępuje model SA-K5N. Nowy akustyk występuje w 2-óch odmianach (obudowa biała lub czerwona). Podobnie jak w przypadku SA-K5N urządzenie posiada: potencjometr regulacji poziomu dźwięku, opcję stopniowego narastania poziomu dźwięku, czy możliwość wyboru 1 z 16 wzorów dźwięku.


SAO-P8, czyli nowy sygnalizator akustyczno-optyczny


SAO-P8 zastępuje rynkowy bestseller SA-K7N i jest połączeniem sygnalizatorów SO-P8 z SA-P8. Podobnie jak SO-P8 występuje w 6-ściu odmianach różniących się kolorem obudowy oraz barwą generowanego światła. Cechą wspólną z SO-P8 jest także możliwość wyboru 1 z 4 brył fotometrycznych (w tym 12m) w obrębie jednego urządzenia. Jeśli chodzi o człon akustyczny to podobnie jak w SA-P8 dostępne są: potencjometr regulacji poziomu dźwięku, opcja stopniowego narastania poziomu dźwięku, czy wybór 1 z 16 sygnałów alarmowych.

 

sygnalizator ppoż P8 W2


Podsumowanie


Na rynku pojawiła się nowa seria sygnalizatorów pożarowych P8, która jest odpowiedzią na ściśle sprecyzowane wymagania rynku. Sygnalizatory SA-P8, SO-P8, SAO-P8 zostały zaprojektowane tak żeby, jak najlepiej zastąpić dotychczas produkowane modele SA-K5N, SO-Pd13, SA-K7N. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań w postaci ogranicznika prądu rozruchowego, możliwości wyboru częstotliwości błysku, możliwości wyboru bryły fotometrycznej, czy modyfikacji obwodu synchronizacji użytkownik jest w stanie jeszcze lepiej wykorzystać możliwości produktu w stosunku do specyfiki danego obiektu. Warto także podkreślić zastosowanie solidnej obudowy o wytrzymałości mechanicznej IK07, a także nowego klosza członu optycznego (z dyfuzorem), co poprawia zarówno wytrzymałość całej konstrukcji, jak i również ogólną estetykę wykonania.

Kontakt w sprawie produktów:

W2 Poland sp. z o. o.
tel. +48 52 522 32 38
+48 52 345 45 00
+48 537 859 187
www: www.w2.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
 Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

W ofercie firmy pojawiły się trzy nowe sygnalizatory pożarowe, które zastępują... ¬ więcej...
 
Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Początki historii bezpieczeństwa pożarowego sięgają 64r. n.e.  Świadomość... ¬ więcej...
 
Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Pożar centrum baz danych to poważne zagrożenie dla firmy, które może narazić... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook