legrand

Cyfrowy system domofonowy CD-2502 firmy Laskomex

aktualizacja: 01-12-2020, 06:35 – artykuł promocyjny


System domofonowy CD-2502 przeznaczony do budownictwa wielorodzinnego może pracować w układzie z jednym wejściem głównym i maksymalnie 64 podrzędnymi. Standardowo urządzenie jest dostępne w wersji audio, natomiast w celu uzyskania wersji wideo wystarczy zamontować moduł kamery. Większość paneli zewnętrznych jest wyposażona w mocowanie do montażu kamery, wyjątkiem są niektóre panele z miniaturową listą lokatorów. CD-2502 może obsłużyć do 254 unifonów lub monitorów w każdej klatce. Możliwa jest również budowa systemów mieszanych.

Domofony Laskomex

 

Fot. Panele malowane farbą proszkową systemu domofonowego CD-2502

 


Dwa rodzaje dedykowanych urządzeniom domofonowym klawiatur – optyczna i mechaniczna, które są stosowane w panelach zewnętrznych, gwarantują długą, bezawaryjną pracę domofonu.


Domofon CD-2502 jest przystosowany do obsługi dwóch rodzajów kluczy elektronicznych: dotykowego iButton i zbliżeniowego RFID w standardzie UNIQUE 125 kHz. Klawiatura jest jednocześnie zamkiem szyfrowym.


Interesującą funkcją jest możliwość wprowadzenia indywidualnych ustawień tonu, głośności i liczby dzwonków do każdego lokalu. Możemy to zrobić za pomocą menu użytkownika. Szczegółowy opis funkcji ułatwiających korzystanie z domofonu znajduje się w instrukcji dostępnej na http://www.laskomex.com.pl/wsparcie.php.


Wykonanie paneli ze stali nierdzewnej lub blachy cynkowanej malowanej farbą proszkową, wandaloodporna konstrukcja i odporność na warunki atmosferyczne, a więc wyjątkowo wysoka jakość wykonania oraz trwałość, wyróżniają urządzenie spośród innych dostępnych na rynku. Co więcej, istnieje możliwość personalizacji paneli – indywidualne nadruki z informacją o adresie posesji, nazwą spółdzielni czy firmy, telefon kontaktowy do instalatora. Jest to idealne zabezpieczenie przed kradzieżą, ponieważ napisu laserowego nie da się usunąć.

Laskomex domofony

Fot. Panele INOX systemu domofonowego CD-2502


W ofercie Laskomex znajdziemy szeroką gamę paneli zewnętrznych, unifonów i monitorów. Standardowy montaż paneli zewnętrznych jest podtynkowy, a montaż natynkowy jest możliwy po zastosowaniu specjalnej obudowy.


Przy użyciu domofonów cyfrowych Laskomex można stworzyć rozległy system domofonowy, łącząc ze sobą różne modele. Dzięki temu można wykorzystać cechy każdego z systemów składowych i dobrać elementy do indywidualnych potrzeb. Najczęściej takie rozwiązania stosuje się w nowoczesnych kompleksach mieszkalnych złożonych z kilku budynków otoczonych wspólnym ogrodzeniem lub w dużych budynkach z klatkami połączonymi podziemnym garażem.

Domofon Laskomex

Fot. Schemat instalacji domofonowej w wersji mieszanej (audio i wideo) w systemie CD-2502

Domofony Laskomex

Fot. Schemat instalacji domofonowej (audio i wideo) z jednym wejściem nadrzędnym w systemie CD-2502 (WG- wejście główne, WP – wejście podrzędne)

 

W przypadku dużych obiektów z dużą liczbą wejść świetnie sprawdzi się domofon cyfrowy CD-3100 lub CD-400, a w jednowejściowych klatkach budynków idealną propozycją są domofony CD-2502, CD-2600 i CD-3100.

Kontakt w sprawie produktów:

LASKOMEX PPUH
tel. + 48 42 671-88-00
www: www.laskomex.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

W Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010... ¬ więcej...

 
Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofony to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.... ¬ więcej...

 
Hybrydowa ochrona obiektu - system ABAX 2 - korzyści dla inwestora i instalatora

Hybrydowa ochrona obiektu - system ABAX 2 - korzyści dla inwestora i instalatora

Kompleksowa ochrona obiektu i terenu wokół niego wymaga dobrego i sprawdzonego... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet