System Rosenberg ECFanGrid

SURE SEAL oraz WEBSTONE - nowe produkty w NIBCO

artykuł promocyjny


NIBCO INC to amerykańska firma z długoletnią tradycją w branży instalacji sanitarnych. Została założona w 1904 roku w Elkhart w stanie Indiana w USA. Jest wiodącym dostawcą szerokiej gamy armatury i systemów instalacyjnych dla budownictwa komercyjnego, przemysłowego i instytucjonalnego, a także rynku mieszkaniowego i nawadniania. Oddział produkcyjno-handlowy zlokalizowany w Łodzi istnieje od 1996 roku. Obsługuje sieć dystrybucji w 15 krajach europejskich m.in. Polskę, Czechy, Słowację, Ukrainę, Rosję oraz kraje bałkańskie.

W 2011 roku NIBCO wprowadziło na rynek polski zawory do zastosowań przeciwpożarowych z brązu, mosiądzu oraz stali, dostępne w zakresie średnic od 2” do 16”. Zawory posiadają aprobaty i dopuszczenia amerykańskich organizacji badawczych związanych z ochroną przeciwpożarową - UL (Underwriters Laboratories) oraz FM (Factory Mutual) oraz certyfikaty krajów europejskich, w których są dystrybuowane. Oferta NIBCO w zakresie zaworów do zastosowań przeciwpożarowych jest konsekwentnie poszerzana o nowe produkty.

W 2015 NIBCO INC przejęło firmę SURE SEAL specjalizującą się w projektowaniu i produkcji zaworów przemysłowych oraz komponentów do wszelkich zastosowań wymagających bezpiecznego i wydajnego transportowania, kontroli i przechowywania cieczy. Produkty Sure Seal obejmują: wysokowydajne przepustnice, zawory kulowe, napędy (aktuatory), zawory do próbkowania oraz zawory sanitarne. Produkty te są stosowane w przemyśle chemicznym, przetwórstwie żywności, przemyśle papierniczym, w instalacjach do cieczy o wysokiej czystości, browarnictwie, przetwórstwie stali, budownictwie okrętowym i przemyśle farmaceutycznym.

Jednym z produktów SURESEAL są wysokowydajne przepustnice z wymiennym uszczelnieniem, które może być dobrane do specyficznego zastosowania. Są one wynikiem wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji produktów do różnych zastosowań. Zostały one zaprojektowane i przetestowane tak, aby spełnić lub przewyższyć najbardziej rygorystyczne standardy przemysłu.

 

Sure Seal Nibco

 

Cechy i zalety tych zaworów:

 • Bezpośredni montaż napędu (aktuatora)
 • System uszczelnienia „Live loaded”
 • Jednolita powierzchnia uszczelki
 • Dostępne z różnymi materiałami uszczelniającymi gniazdo do temp. 648°C
 • Jednoczęściowy trzpień
 • Spawane kołki dysku
 • Zintegrowane ograniczniki dysku
 • Szeroki zakres zastosowań od próżni do bardzo wysokiego ciśnienia oraz od niskich do bardzo wysokich temperatur
 • Odpowiednie do instalacji pracujących w ekstremalnie trudnych warunkach
 • Doskonałe charakterystyka sterowania - sterowanie przepływem przez przepustnicę
 • Doskonała szczelność - „Bubble-tight shut-off”
 • Opcjonalnie „Blow-Out Proof Stem” według API 609
 • Zastosowanie dwukierunkowe

 

Sure Seal NibcoSure Seal Nibco

 

Kolejnym etapem rozwoju NIBCO był zakup w 2016 roku firmy Webstone Company, Inc. Webstone z siedzibą w Worcester, Massachusetts. Webstone od 1954 roku jest światowym liderem w technologii zaworów kulowych, specjalizującym się w innowacyjnym projektowaniu zaworów stosownych w budownictwie mieszkalnym i komercyjnym. Zawory nadają się do zastosowań hydronicznych1, hydraulicznych oraz promiennikowych.

Projekty Webstone koncentrują się na koncepcjach oszczędzających czas i przestrzeń, które upraszczają wstępną instalację i przyszłą konserwację wszystkich systemów rurociągów. Webstone złożył kilkadziesiąt patentów i zawiera wysoce znane nazwy handlowe, takie jak The Isolator®, Isolator E-X-P ™, Hydro-Core ™, Pro-Connect ™ i Pro-Pal®.

 

Webstone Nibco

 

Katalogi oraz wszelkie informacje o pełnym asortymencie SureSeal oraz Webstone sa dostępne w NIBCO Sp. z o.o. Zapraszamy do kontaktu.
 

1 Hydronika jest terminem określającym wykorzystanie wody jako medium transmisyjnego w instalacjach grzewczych oraz medium chłodzącego w instalacjach chłodzących.

Kontakt w sprawie produktów:

NIBCO Sp. z o.o.
tel. (42) 677 56 00
www: www.nibco.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowości w ofercie GEBO!

Nowości w ofercie GEBO!

Firma GEBO nie tylko dostarcza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie instalacji sanitarnych,... ¬ więcej...
 
Rury wielowarstwowe - przegląd oferty rynkowej

Rury wielowarstwowe - przegląd oferty rynkowej

Rury wielowarstwowe spełniają wysokie wymagania techniczne i użytkowe, a w zależności... ¬ więcej...
 
Od grzejników po baterie kuchenne - rozwiązania Diamond w twoim domu

Od grzejników po baterie kuchenne - rozwiązania Diamond w twoim domu

Projektując swój wymarzony dom, zwracamy nie tylko uwagę na styl wnętrza ale... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook