System Rosenberg ECFanGrid

D+H patron


Co daje stosowanie central panelowych

artykuł promocyjny


System oddymiania musi być każdorazowo dostosowany do specyfiki danego obiektu i wymagań inwestora. Kluczowy jest nie tylko dobór urządzeń, ale także sposób ich konfiguracji i sterowania. Dużą elastyczność w tym zakresie dają centrale panelowe D+H do oddymiania i naturalnej wentylacji, które można rozbudowywać o kolejne funkcje zwiększając tym samym możliwości systemu. Od maja są dostępne w nowej, jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie.

Centrale panelowe RZN 43xx-E

RZN 43XX-E - panelowa centrala oddymiania

 

Centrale panelowe RZN 43xx-E są najczęściej stosowane w średnich i dużych obiektach, np. na portach lotniczych, w halach produkcyjnych czy centrach handlowych. Panelowa konstrukcja umożliwia włączenie do systemu dedykowanych funkcji, np. ustawienia czułości na intensywność wiatru, zamknięcia okien i klap podczas deszczu czy regulację czasu i stopnia przewietrzania. Płyta główna centrali standardowo jest wyposażona w sześć wolnych slotów przeznaczonych do montażu paneli, rozbudowa o kolejne sloty pozwala na różne kombinacje paneli liniowych i grupowych.

 

 

Ile paneli, tyle możliwości

 

- Niezbędnym do realizacji zadań pożarowych jest panel liniowy LE 513 - mówi Michał Włodyga, Senior Product Manager D+H Polska. - Umożliwia on podłączenie maksymalnie do 14 czujek i 8 przycisków oddymiania. Ponadto, pozwala na sterowanie linią sygnalizacji alarmu lub uszkodzenia.  W powiązaniu z nim stosowany jest panel grupowy GE 628 V2, który zasila napędy elektryczne, reguluje czas i stopień otwarcia skrzydeł okiennych do wentylacji, a także wysuw napędów. Jeszcze inne możliwości daje panel pogodowy WE 516, który współpracuje z detektorami wiatru i deszczu - dodaje. Ponadto, system sterowany z centrali panelowej RZN, przy wykorzystaniu modułu TR 42, może przekazywać informacje o alarmie i uszkodzeniu instalacji oddymiania do BMS i SSP.

 

 

Optymalizacja kosztów

 

Wyposażenie centrali RZN 43xx-E w panel grupowy GE 650 Set umożliwia sterowanie napędami w systemach odprowadzania dymu i ciepła 230 VAC. Zastosowanie takiego rozwiązania przekłada się niższe koszty instalacji ppoż. między innymi ze względu na mniejsze niż w systemie na 24V przekroje przewodów i możliwość zwiększenia liczby napędów zasilanych z jednej grupy. Jest to zatem nie tylko optymalizacja kosztów, ale także samej budowy systemu.

 

 

Duże spektrum zastosowań

 

Centrale panelowe D+H znajdują zastosowanie w systemach wentylacji i oddymiania w budynkach o różnej kubaturze. Zainstalowano je m.in. w obiektach sportowych: Stadionie Miejskim we Wrocławiu, Arenie Lublin, Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie, Termach Maltańskich w Poznaniu, w obiektach handlowych jak np. Factory Ursus czy Galeria Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim oraz w obiektach użyteczności publicznej: Instytucie Biotechnologii i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Elastyczność systemu sprawia, że w przypadku zmian w obiekcie centrale bez problemu można dostosować do nowej, np. bardziej rozbudowanej, instalacji oraz zadań, jakie ma spełniać.

 

Arena LublinMuzeum Historii Żydów PolskichFactory Ursus w Warszawie

 

Od maja centrale panelowe serii RZN 43xx-E są dostępne w nowej, jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie. Szczegóły u przedstawicieli handlowych D+H Polska
 

Kontakt w sprawie produktów:

D+H Polska Sp. z o.o.
tel. +48 71/323 52 50
www: www.dhpolska.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
 Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

Nowa seria sygnalizatorów pożarowych - P8

W ofercie firmy pojawiły się trzy nowe sygnalizatory pożarowe, które zastępują... ¬ więcej...
 
Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Maksymalna ochrona przeciwpożarowa Nipro

Początki historii bezpieczeństwa pożarowego sięgają 64r. n.e.  Świadomość... ¬ więcej...
 
Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Jak zabezpieczyć centrum baz danych przed pożarem

Pożar centrum baz danych to poważne zagrożenie dla firmy, które może narazić... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook