gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Jak usunąć z wody kancerogenny chlor

aktualizacja: 05-07-2018, 09:52 – artykuł promocyjny


Chlor to zielono-żółty łatwo rozpuszczalny w wodzie gaz stosowany jako skuteczny środek bakteriobójczy. Jako środek dezynfekcyjny stosowany jest już od ponad dwóch stuleci. Zabija on mikroorganizmy znajdujące się w wodzie, a z innymi substancjami tworzy trujące związki. W czasie I wojny światowej chloru używano jako broni chemicznej.

Według Międzynarodowej Agencji Chorób Nowotworowych 59 związków chloru organicznego odpowiada za powstawanie raka u ludzi i zwierząt. Nie wszystkie związki zostały jednak zbadane w kierunku właściwości kancerogennych, stąd przypuszczenie, że może być ich znacznie więcej. Możliwe, że jest ich nie 59, a setki, a nawet tysiące. Środowisko, w którym żyjemy, jest coraz bardziej zanieczyszczone chlorem. Związki tego pierwiastka znajdują się w powietrzu, w wodzie, żywności, a także w wyposażeniu naszych domów i mieszkań - jednym słowem rakotwórczy chlor otacza nas wszędzie. Chlor organiczny, poprzez mutacje i łączenie się się z enzymami, może również w sposób bezpośredni oddziaływać na system immunologiczny, osłabiając go i czyniąc organizm jeszcze bardziej podatnym na wszelkie choroby. Przypuszcza się także, że może być on przyczyną zwiększonego ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, reakcji alergicznych i poronień kobiet ciężarnych.

Z całą pewnością w dzisiejszych czasach nie jest możliwe wyeliminowanie chloru z naszego otoczenia, ale możemy przynajmniej spróbować uchronić się przed negatywnymi skutkami, jakie wnosi on do naszego organizmu wraz z wodą.

 

 

Chlor w wodzie

 

Chlorowanie wciąż stanowi podstawowy sposób jej uzdatniania wody. Nie można jednak lekceważyć szkód, jakie niesie ze sobą chlorowana woda, zwłaszcza latem, kiedy z uwagi na wysokie temperatury i zwiększone ryzyko zanieczyszczeń bakteryjnych, woda jest poddawana silniejszemu nasyceniu tym pierwiastkiem. Dotyczy to zarówno basenów (otwartych i zamkniętych), jak i wody wodociągowej, płynącej z naszych kranów. Chlorowana woda może stanowić wielkie zagrożenie, gdyż ta toksyczna substancja wraz z wodą dostaje się do organizmu przez drogi oddechowe oraz przez skórę. Chlor pozbawia skórę jej naturalnej powłoki, powodując swędzenie i przedwczesne starzenie się. Nawet włosy pod wpływem chlorowanej wody stają się suche i łamliwe. To wszystko dzieje się przez skórę. A przecież taką właśnie wodę spożywamy.

Wodzie nie pomoże przegotowanie.

 

 

Jak pozbyć się chloru z wody?

 

Chloru z wody pozbędziemy się za pomocą większości filtrów do wody AQUAPHOR. Chlor z wody usuwają zarówno dzbanki filtrujące, jak i stacjonarnie zamontowane filtry kuchenne, czy też filtry odwróconej osmozy. Do wody używanej w całym domu (także do kąpieli) doskonale sprawdzą się filtry AQUAPHOR Wiking. Filtry te posiadają atesty PZH, a uzdatniona za ich pomocą woda jest krystalicznie czysta, świeża i całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia.

Dzbanki filtrujące, filtry dzbankowe, dzbanki do filtrowania wody - można je różnie nazwać, lecz zawsze ich działanie jest takie samo.

 

dzbanek filtrujący Orion AQUAPHORdzbanek filtrujący Orion AQUAPHOR

 

Dzbanki filtrujące AQUAPHOR zapewniają kompleksowe oczyszczanie wody z chloru (100%), fenolu (99%), pestycydów (99%), metali ciężkich (99%), produktów ropopochodnych (95%) oraz obniża nadmierną twardość wody. Chronią urządzenia AGD przed osadzeniem się kamienia. Optymalne rozwiązanie stanowi dzbanek AQUAPHOR Orion, któryz uniwersalnym wkładem B100-25 MAXFOR. Dzbanek jest dostępny w ciekawej kolorystyce, a przy tym jest niezwykle funkcjonalny. Posiada ruchomą pokrywkę, umożliwiającą nalewanie wody bez jej zdejmowania. Filtr został także wyposażony w automatyczny licznik zużycia wkładu, który kontroluje poziom zużycia wkładu i w odpowiednim momencie sygnalizuje konieczność jego wymiany.

 

filtr nakranowy AQUAPHOR Modern

 

AQUAPHOR Modern to filtr nakranowy, przyłączany bezpośrednio do baterii. Zastosowane w filtrze Modern wkłady węglowe z włóknami Aqualen pozwalają na głębokie i skuteczne oczyszczenie wody m.in. z chloru.  Oczyszczona woda odzyska swój naturalny smak oraz będzie pozbawiona nieprzyjmengo zapachu. Zmiękczając wodę, filtr  ochroni też urządzenia AGD przed osadzaniem się kamienia.Aquaphor Modern to smaczna i zdrowa woda już od od 7 gr za 1 litr. Filtr posiada znacznie wyższą wydajność niż popularne filtry dzbankowe (nawet do 1 roku użytkowania przy 1 komplecie wkładów).

 

filtr podzlewowy AQUAPHOR Kryształ

 

Innym filtrem podzlewowym jest AQUAPHOR Kryształ, który w zależności od zastosowanych wkładów, dostępny jest w kliku różnych wersjach. Do wyboru mamy 1-wkładowy Kryształ Solo, bądź gwarantujący 3-stopniowy proces oczyszczania wody Kryształ Eco. AQUAPHOR pozostawia klientowi wybór konfiguracji zastosowanych wkładów filtrujących w zależności od potrzeb i oczekiwań oraz jakości uzdatnianej wody. Do wyboru są m. in. wkłady polipropylenowe, wkłady zawierające włókno Aqualen (opatentowane przez AQUAPHOR), aktywowany węgiel i srebro w aktywnej formie jonowej, a także wkłady z membraną kapilarną usuwającą wszelkie zanieczyszczenia i bakterie, w tym chlor.

 

Filtr odwróconej osmozy Morion

 

AQUAPHOR Morion to super-kompaktowy filtr odwróconej osmozy ze specjalnym zbiornikiem wodno-wodnym, dostępny w dwóch wersjach: z mineralizatorem i bez mineralizatora (z membraną kapilarną). Morion z mineralizatorem jako ostatni wkład w systemie posiada specjalny wkład mineralizujący, którego zadaniem jest poprawa smaku wody pitnej oraz przywrócenie mineralnego składu wody. Membrana kapilarna w wersji bez mineralizatora zapewnia z kolei dodatkową ochronę antybakteryjną wszędzie tam, gdzie czynniki zewnętrzne mogą wywołać rozwój bakterii. Morion usuwa z wody 100% chloru.

Do wody używanej w całym domu (także do kąpieli) doskonale sprawdzą się wykonane ze spożywczej stali nierdzewnej filtry AQUAPHOR Wiking.

Wszystkie filtry AQUAPHOR posiadają atesty PZH, a  uzdatniona za ich pomocą woda jest krystalicznie czysta, świeża i całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia.Kontakt w sprawie produktów:

Aquaphor Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 870 24 32
www: aquaphor.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Odwrócona osmoza jest nowoczesną technologią polegającą na wytwarzaniu najwyższej... ¬ więcej...

 
Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczania wody nie tylko całkowicie likwiduje problem kamienia kotłowego.... ¬ więcej...

 
Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni jest wiodącym producenta ciepła... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet