Hewalex - patron sekcji


Zakup instalacji solarnej z dotacją czy bez - za i przeciw

aktualizacja: 23-11-2017, 11:29 – artykuł promocyjny


Decydując się na montaż kolektorów słonecznych mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsza możliwość to skorzystanie z aktualnych ogólnopolskich programów dotacyjnych, a drugie wyjście to zakup bezpośredni. Poniżej prezentujemy porównanie plusów i miusów obydwu rozwiązań.

 

Viessmann - kolektor próżniowy Vitosol 300-T typ SP3B, z rurami typu Heat-Pipe z technologią odcięcia termicznego chroniącego instalację przed stagnacją

 

INSTALACJA SOLARNA Z DOTACJĄ

INSTALACJA SOLARNA BEZ DOTACJI            

Dotacje do inwestycji mają służyć obniżeniu obciążenia finansowego, jednak ich uzyskiwanie wiąże się z dodatkowymi nakładami czasu na spełnienie formalności.

Pozyskanie dotacji na obecną chwilę to przede wszystkim konieczność podpisania umowy z uwagi na formułę przyznawania je jako kredytu banku współpracującego z NFOŚiGW. Podpisanie umowy kredytowej wiąże się z dodatkowymi kosztami prowizji bankowej, a także ewentualnych kosztów odbiorców prac montażowych itp.

Skorzystanie z dotacji to również obowiązek rozliczenia jej w rocznym zeznaniu podatkowym PIT jako dodatkowego przychodu, a więc korzyści majątkowej.

Dotacja oparta o kredyt bankowy wiąże się ze stałym zobowiązaniem finansowym, spłaty rat w czasi zależnym od wyboru formy umowy i wymagań samego banku.

Jakie są korzyści z doatcji? Zawsze jest to jednak kwota, której nie wyda się z własnych środków, jednak trzeba zaznaczyć, że koszt inwestycji od jakiej liczona jest dotacja jest wyższy niż przy zakupie bezpośrednim z uwagi na dodatkowe wspomniane koszty, a także praktykowaną czasem wycenę droższych rozwiązań (nie zawsze uzasadnionych).

Jeśli uporamy się z formalnościami przed i po wykonaniu inwestycji, to pozostanie jedynie pamięć o terminach płatności rat kredytowych. Dodatkowe obiążenia, jakimi są: prowizja, odsetki, podatek dochodowy powodują, że wstępnie zakładana kwota dotacji w rzeczywistości będzie niższa. Przykładowo w programie tzw. "NFOŚiGW 45%" wynosiła ona zwykle 20-30%. Dla programu PROSUMENT można oszacować, że z deklarowanych 20% realnie korzyść wyniesie nie więcej niż 10%.
 

Zakup i montaż instalacji solarnej jedynie z własnego budżetu niesie ze sobą jeden mankament - obciążenie pełnymi kosztami inwestycji, ale do korzyści można zaliczyć:
 

  • brak formalności i umów
  • brak obciążeń podatkowych
  • brak stałych zobowiązań finansowych
  • brak ewentualnych ukrytych kosztów
  • przeważnie niższy koszt świadomie wybranego rozwiązanie technicznego dostosowanego technicznie i cenowo do potrzeb użytkownika

Instalacja solarna spośród wszystkich urządzeń korzystających z energii odnawialnej, zapewnia najniższe koszty wytwarzania ciepła, dzięki wysokiej sprawności pracy i niskiemu śladowemu zużyciu energii elektrycznej potrzebnej do zasilania pompy obiegowej.

Zestawy solarne HEWALEX w promocji PROSTO teraz od 3999 zł netto
Kontakt w sprawie produktów:

Hewalex sp. z o.o. sp. k.
tel. (32) 214 17 10
www: www.hewalex.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Wspomóż swoją pompę ciepła i ogrzewaj wodę jeszcze taniej przy użyciu... ¬ więcej...

 
Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Szybkie i wydajne działanie pracowników w terenie jest niemożliwe bez sprawnej... ¬ więcej...

 
Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Jak postępować z żarówką LED, która się zużyje? A jak z klasyczną... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet