Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Hewalex - patron sekcji


Dach bezpieczny zimą - najlepsze rozwiązania

artykuł promocyjny


Spadające z dachu zaspy śnieżne i sople, zamarzająca w rynnach i rurach spustowych woda – ten problem dotyczy zimą większości domów. Co zrobić, żeby się go pozbyć i cieszyć spokojem przez całą zimę? Odpowiedź jest prosta: elektryczne przewody grzejne.
 
Przewody grzejne Elektra
 
Lepiej zapobiegać, niż naprawiać szkody. Bo choć zimy są w naszej strefie klimatycznej coraz łagodniejsze, i tak co roku jesteśmy narażeni na opady śniegu oraz mróz. A gromadzący się (nawet krótkotrwale) na dachu, w rynnach i rurach spustowych śnieg powoduje wiele problemów. To tylko kilka z nich:
  • Podczas osuwania się z dachu śnieg może połamać rośliny, zniszczyć zaparkowane poniżej samochody, a nawet doprowadzić do obrażeń u osób przebywających w otoczeniu domu. 
  • Nadmierne obciążenie pokrywą śnieżną, która na zmianę zamarza i odmarza, potrafi uszkodzić pokrycia dachowe oraz samą strukturę dachu, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do jego zawalenia się. 
  • Zamarznięte rynny i rury spustowe mogą pękać; przy braku odpowiedniej drożności nie odprowadzają całej wody z topniejącego śniegu, a ta szukając innego ujścia spływa po elewacji robiąc zacieki oraz niszcząc ściany i stropy.

Koszty takich napraw potrafią być ogromne i znacznie przewyższają nakłady, które trzeba ponieść na instalację odpowiedniego systemu grzewczego, który pomoże zachować drożność odpływu topniejącego śniegu i lodu eliminując wszystkie powyższe zagrożenia.

 

Jakie przewody grzejne wybrać?
 

Koniecznie takie, które posiadają powłokę odporną na działanie promieni UV. ELEKTRA, polski producent elektrycznych systemów grzejnych, posiada w swojej ofercie trzy rodzaje takich przewodów:
 
  • Przewody grzejne ELEKTRA VCDR o stałej mocy 20W/m, dostępne są w długościach od 9 do 170 metrów

VCDR IT Elektra

  • Przewody grzejne ELEKTRA TuffTec™ o mocy 30 W/m, które ze względu na dużą odporność na wyroby bitumiczne mogą być stosowane do ogrzewania dachów pokrytych papą lub dachówkami bitumicznymi. 

TuffTec IT

  • Samoregulujące przewody grzejne:

- ELEKTRA SelfTec® przeznaczone do samodzielnego zainstalowania, zakończone przewodem zasilającym z wtyczką hermetyczną ELEKTRA SelfTec® ready2heat o mocy 16W/m; są to jednostki stosowane w krótkich odcinkach rynien, rur spustowych lub w innych newralgicznych miejscach wymagających interwencyjnego zastosowania.

- SelfTec®PRO 20, które są dostępne na bębnie i przeznaczone do rozbudowanych instalacji wykonywanych przez instalatora.  

SelfTec

 

Więcej dowiesz się tutaj

 

Przewody grzejne na dachu Elektra
   
Moc przewodu należy dostosować do strefy klimatycznej, w której znajduje się obiekt (w Polsce występują cztery strefy, wyznaczone ze względu na głębokość przemarzania gruntu). Następnie należy wybrać dedykowane elementy montażowe oraz niezbędny element każdego systemu, czyli sterowniki – najbardziej skuteczny, energooszczędny i niedrogi w eksploatacji jest system sterowany regulatorem wyposażonym w czujnik temperatury oraz wilgoci. System włącza się tylko wtedy, gdy zarówno temperatura jak i wilgoć sygnalizują opady śniegu, marznącego deszczu oraz występowanie oblodzenia. 
 
Przewody grzejne z czujnikiem rynna Elektra
 
A potem pozostaje cieszyć się zimą bez odśnieżania dachu oraz bez awarii i kosztownych napraw. 
Kontakt w sprawie produktów:

ELEKTRA
tel. +48 (22) 843 32 82
www: www.elektra.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czy zbiornik na deszczówkę trzeba opróżniać na zimę?

Czy zbiornik na deszczówkę trzeba opróżniać na zimę?

Gromadzenie wody deszczowej zyskuje coraz więcej zwolenników. I nic dziwnego skoro... ¬ więcej...
 
Dach bezpieczny zimą - najlepsze rozwiązania

Dach bezpieczny zimą - najlepsze rozwiązania

Spadające z dachu zaspy śnieżne i sople, zamarzająca w rynnach i rurach spustowych... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać pieniądze na prądzie? Wilo pomaga obniżyć rachunki

Jak oszczędzać pieniądze na prądzie? Wilo pomaga obniżyć rachunki

Jak zaoszczędzić pieniądze na prądzie? Wilo producent pomp i systemów... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook