Hewalex - patron sekcji


EKO rozwiązania dla domu, które zmniejszą efekt cieplarniany

artykuł promocyjny


Zmiany klimatyczne w dwudziestym pierwszym wieku są drastyczne. Naukowcy stale nas informują o zbyt dużym wzroście temperatury, który negatywnie odbija się na środowisku. Bardzo ważnym jest zmniejszenie efektu cieplarnianego, a można tego dokonać poprzez budowę chłodnych dachów, które równocześnie zwiększą wydajność modułów fotowoltaicznych.

EKO rozwiązania dla domu, które zmniejszą efekt cieplarniany

Poszycia dachowe narażone są na największą ingerencję energii słonecznej, która jak się okazuje w połączeniu z nieodpowiednio przygotowaną powierzchnią, może przyczyniać się do zwiększania efektu cieplarnianego. Taka sytuacja zauważalna jest w przypadku pokryć w ciemnych barwach lub wykonanych z niewłaściwych materiałów. Co więcej, przegrzewający się latem dach jest podatniejszy na szybszą degradację. Dlatego tak ważnym jest, by zadbać o to, by powierzchnia ta była chłodna. W tym celu powstała specjalna powłoka termo refleksyjna 4 ECO PSCoat Roof, która sprawia, że dach jest minimalnie cieplejszy od temperatury powietrza.


- Nieodpowiednio wykonane dachy potrafią niejednokrotnie nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur. Przykładowo w momencie gdy na zewnątrz jest 30 stopni Celsjusza, nasze poszycie może mieć nawet do 60 stopni. Tymczasem w analogicznej sytuacji, ale z użyciem naszej powłoki Power Smart Coat Roof temperatura będzie wynosić 32 stopnie czyli wzrośnie minimalnie. Natomiast zastosowanie systemu termoizolacyjnego (PSC4-eco250T HP) w połączeniu z systemem termo refleksyjnym (PSC4Eco250T ECR ROOF)  sprawi, że zimą ciepło z naszego domu nie będzie uciekać. W związku z tym zyskamy dwie korzyści przy jednorazowej inwestycji, a wszystko to dzięki zwykłemu malowaniu - tłumaczy Seweryn Kołodziej, specjalista ds. 4 ECO PSC.

Poszycia dachowe narażone są na największą ingerencję energii słonecznej

Zastosowanie technologii oferowanej przez kielecką firmę 4 ECO zamieni dach naszego domu w chłodny. Dzięki temu, jak podają Akbari, Menon i Rosenfeld, emisja gazów cieplarnianych (w skali światowej) mogłaby się zmniejszyć o nawet 44 miliardy ton. Wszystko ze względu na fakt, że chłodny dach na budynku o powierzchni 180 m. kw. pozwala zredukować emisję CO2 o ponad 103 kilogramy rocznie. Dodatkowo takie poszycia pozwoliłyby ograniczyć w miastach zjawisko tzw. miejskich wysp ciepła polegające na wzroście średniej temperatury o 1-5 stopni Celsjusza w zestawieniu z obszarami wiejskimi.

Warto zauważyć, że 4 ECO w przeciwieństwie do konkurencji, daje możliwość stworzenia chłodnego dachu, który będzie w innym kolorze niż biały, a wszystko dzięki Power Smart Coat, która nie tracąc swoich właściwości może mieć różne barwy.

 

Chłodne dachy dadzą więcej energii z paneli fotowoltaicznych

 

Funkcjonowanie poszycia określanego jako chłodny dach polega na odbijaniu energii słonecznej, która na nie działa. Dzięki specjalnie zastosowanej nanotechnologii powłoka 4 ECO Power Smart Coat posiada takie właściwości. Oprócz tego, że dba ona o to, by poszycie się nie przegrzewało, może ona również pozytywnie oddziaływać na panele fotowoltaiczne.


- Rozwój branży fotowoltaicznej doprowadził do pojawienia się na rynku paneli bifacjalnych, które zwiększają uzyski energii. Ich działanie polega na tym, iż tylna strona modułu pokryta jest aktywną powłoką pochłaniającą światło, dzięki czemu promienie słoneczne odbite od powierzchni znajdującej się za nimi kumulowałyby się na module, co skutkowałoby wzrostem uzysków - tłumaczy inż. Maciej Bodo z działu technicznego 4 ECO.


Ponadto chłodne dachy, mogą również pozytywnie oddziaływać na zwykłe moduły. Jak powszechnie wiadomo, panele fotowoltaiczne tracą swoją wydajność wraz ze wzrostem temperatury, w której pracują. W związku z tym, jeżeli temperatura dachu zostanie zmniejszona przy pomocy 4 ECO PSCoat, moduły fotowoltaiczne zostaną uchronione przed nadmiernym przegrzewaniem.

 

Powłokę możesz kupić w sklepie, a panele od 4 ECO

 

Inwestycje w ekologiczne rozwiązania przynosi wiele korzyści zarówno dla użytkowników jak i dla środowiska. Osoby decydujące się na fotowoltaikę bądź powłokę Power Smart Coat od 4 ECO zyskują na wstępie oszczędność na rachunkach. Dodatkowo pozytywnie oddziałują na kondycję planety, która wymaga naszego wsparcia.
Najnowsze działania firmy 4 ECO sprawiają, że ich wyjątkową powłokę termo refleksyjną i termoizolacyjną PSC można zakupić w sklepach PSB Mrówka, wystarczy zapytać o nią sprzedawców. Natomiast panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, którego kompleksowe wykonanie oferuje lider branży Odnawialnych Źródeł Energi, kielecka firma 4 ECO.


Przykłady inwestycji gdzie najbardziej pożądane są chłodne dachy:

  • marketów i magazynów spożywczych
  • budynków mieszkalnych i hodowlanych
  • zakładów produkcyjnych
  • powierzchni pod panele fotowoltaiczne
  • magazynów farmaceutycznych
  • chłodni
  • ośrodków wczasowych  i domków letniskowych
Kontakt w sprawie produktów:

4 ECO Sp. z o.o.
tel. +48 533 012 231
www: 4-eco.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czy zbiornik na deszczówkę trzeba opróżniać na zimę?

Czy zbiornik na deszczówkę trzeba opróżniać na zimę?

Gromadzenie wody deszczowej zyskuje coraz więcej zwolenników. I nic dziwnego skoro... ¬ więcej...
 
Dach bezpieczny zimą - najlepsze rozwiązania

Dach bezpieczny zimą - najlepsze rozwiązania

Spadające z dachu zaspy śnieżne i sople, zamarzająca w rynnach i rurach spustowych... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać pieniądze na prądzie? Wilo pomaga obniżyć rachunki

Jak oszczędzać pieniądze na prądzie? Wilo pomaga obniżyć rachunki

Jak zaoszczędzić pieniądze na prądzie? Wilo producent pomp i systemów... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook