gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo
NORLYS

Design Light

Aurora Technika Świetlna

    Karlik     SmartLight

polecamy
Niczuk - systemy zamocowań

Wyzwania w oświetleniu domowego biura

aktualizacja: 04-10-2021, 09:47 – artykuł promocyjny


Zasady dotyczące jakości oraz ilości światła przypadającego na metr kwadratwy dotyczą przede wszystkim budynków biurowych i tam kontrolowane są przez specjalistów. W dobie coraz powszechniej stosowanej pracy zdalnej, chcąc by była ona wydajna musimy sami zadbać o odpowiednie oświetlenie w domowym biurze. Pamiętajmy, że oświetlenie jest integralną częścią przestrzeni, w której pracujemy i tak, jak biurko, fotel czy inne podstawowe elementy wnętrza musi być ono ergonomiczne i dostosowane do naszych potrzeb. Jednym słowem oświetlenie musi poprawiać komfort naszej pracy.

Zasady dotyczące jakości oraz ilości światła przypadającego na metr kwadratwy

Jeśli mamy ten komfort, że posiadamy odpowiednio dostosowany pokój do pracy upewnijmy się, że jest on dobrze oświetlony. Lampka przy biurku nie rozwiązuje problemy dobrego oświetlenia. Jeśli będzie to jedyne źródło światła w miejscu naszej pracy szybko się zmęczymy, a nasz wzrok będzie nadmiernie obciążony.

 

Jak zatem powinno wyglądać oświetlenie miejsca pracy?

 

Przede wszystkim w pomieszczeniu powinniśmy zastosować oświetlenie ogólne. Może nim być np. żyrandol Cambria od Astro, ma on za zadanie stworzyć namiastkę światła dziennego we wnętrzu. Takie oświetlenie powinno generować światło rozproszone, stanowiące tło dla pozostałych punktów świetlnych. Natężenie oświetlenia ogólnego nie musi być duże. Chodzi o to, aby nasz wzrok nie był nadwyrężany zbyt dużym kontrastem pomiędzy dobrze oświetlonym biurkiem, światłem emitowanym przez monitor komputera, a resztą pomieszczenia.

We wnęce pokoju można stworzyć wrażenie wydzielonej strefy do pracy poprzez oświetlenie

Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na posiadanie oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego do pracy. Warto zatem zadbać o to, aby wizualnie oddzielić przestrzeń, w której pracujemy. Możemy to zrobić chociażby odpowiednimi dodatkami i oczywiście oświetleniem. Jeśli nasze domowe biuro mieści się we wnęce pokoju możesz stworzyć wrażenie wydzielonej strefy do pracy poprzez oświetlenie owej wnęki lampą podłogową z materiałowym abażurem. Lampy takie, jak Park Lane dostarczą ciepłe, rozproszone światło tła i podniosą zarówno estetykę, jak i funkcjonalność wnętrza.

Jak powinno wyglądać oświetlenie miejsca pracy?

 

Regulacja do zadań specjalnych

 

W przypadku bardziej rozbudowanej przestrzeni biurowej bardzo pomocne mogą okazać się reflektory sufitowe z możliwością skierowania wiązki światła w dowolne miejsce. Dzięki temu możemy doświetlić nie tylko środek pomieszczenia, ale również te zakątki, z których korzystamy w trakcie pracy. Rząd reflektorów punktowych umożliwia równomierne rozproszenie światła zarówno na biurku, jak i np. przy oddalonej nieco drukarce. Apollo Four Bar, z regulowanymi reflektorami, które można skierować tam, gdzie są potrzebne znacznie podniesie komfort naszej pracy. Ważne jest również aby oświetlenie takie miało dość głęboko osadzone źródła światła w samej oprawie. Dzięki temu światło nie będzie tworzyło tzw. poblasku i nie będzie męczące dla naszych oczu.

Jak za pomocą oświetlenia wizualnie pooddzielić przestrzeń w domu

 

Oświetlenie biurka

 

Jeśli zapewniliśmy już sobie odpowiednie oświetlenie ogólne oraz doświetlenie przestrzeni roboczych zadbajmy teraz o bezpośrednie oświetlenie biurka, na którym pracujemy. Podstawowym zadaniem, jakie musi spełnić lampa biurkowa jest dostarczenia jasnego, skupionego światła na miejsce pracy. Musi ona jednak posiadać możliwość elastycznego dopasowywania się do zmiennych warunków naszej pracy. Konieczne jest zatem aby posiadała możliwość jak najszerszej regulacji m.in. wysokości, kąta świecenia i natężenia światła. Te ustawienia znacząco podniosą komfort i wydajność naszej pracy. Lampa stołowa Atelier zapewnia to dzięki regulowanemu ramieniu i kloszowi.

Oświetlenie biurka - wybór lampy

W dobie nieustannie towarzyszących nam urządzeń mobilnych ciekawą propozycją jest również lampa biurkowa z najnowszej kolekcji Miura Desk. Posiada ona pełną regulację oraz dodatkowe gniazdo USB umieszczone w podstawie lampy. Możemy do niej podłączyć np. smartfon i ładować go poprzez kabel USB nawet wówczas, gdy lampka jest wyłączona.

Oświetlenie biurka - jakie lampkiRegulacja oświetlenia do zadań specjalnych

Dobrze oświetlona przestrzeń pracy nie tylko zwiększy naszą produktywność i zadowolenie z wykonywanych zadań, ale też zabezpieczy nasz wzrok i podniesie komfort pracy.

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wyzwania w oświetleniu domowego biura

Wyzwania w oświetleniu domowego biura

Zasady dotyczące jakości oraz ilości światła przypadającego na metr kwadratwy... ¬ więcej...

 
Inteligentne światło w biurze z oprawą Kayak

Inteligentne światło w biurze z oprawą Kayak

Oświetlenie jest jednym z najistotniejszych elementów przekładających się... ¬ więcej...

 
Oświetlenie ścian zielonych lampami GrowLighxt firmy Smartlight

Oświetlenie ścian zielonych lampami GrowLighxt firmy Smartlight

Rola roślinności w naszym otoczeniu jest bardzo ważna, szczególnie w miastach,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet