Oświetlenie domowe - to będzie modne

aktualizacja: 15-07-2019, 05:18 – artykuł promocyjny


Modne oświetlenie musi być ekonomiczne i spełniać swoją podstawową rolę, czyli dostarczać odpowiednią ilość i jakość światła. Rynkowe trendy dotyczą zatem źródeł światła i tu od kilku lat króluje oświetlenie ledowe oraz opraw, które zmieniają się z każdym sezonem. Poniżej prezentujemy trendy w oświetleniu domowym.

 

Modne oprawy oświetleniowe

 

W najbliższym czasie dużą popularnością będą cieszyć się oprawy betonowe. Ich naturalna oprawa w połączeniu ze światłem zjedna sobie nawet zagorzałych przeciwników surowego betonu we wnętrzach. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia także ciągłe dążenie do otaczania się rzeczami o naturalnym pochodzeniu, dzięki czemu dbamy o środowisko. Uzyskany ekskluzywny efekt świetlny przyciąga wzrok, a ich stylistyka idealnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych.

Edge Astro LightingS-LIGHT

fot.: Aurora - oprawy gipsowe

fot.: Betonowe oprawy oświetleniowe (żródło: Loftlight.pl)


Kolejnym hitem nadchodzącego roku są lampy z drewnianym wykończeniem. To kolejna odpowiedź na trend, w którym pojawia się drewno jako motyw przewodni. Jego ponadczasowość i elegancja są znakomitą wizytówką każdego wnętrza. Lampy z drewna łączą lekkość i subtelne ciepło, które kojarzone są ze stylem klasycznym i w takiej też stylistyce odnajdą się najlepiej.

fot.: Finezyjny kształt drewnianych lamelek to wysublimowane połączenie naturalnego tworzywa z najnowszymi technologiami produkcji (źródło: Blowupdesign.pl)


W 2017 roku modne ma być również opierzenie lamp. Takie rozwiązanie jest dość specyficzne i wymaga od użytkowników wyjątkowej dbałości, ale delikatność i lekkość takiej konstrukcji równoważy te niuanse. Lampy z pierza kojarzą nam się z przytulnością zarezerwowana, na przykład do sypialni, bo i tam odnajdą się najlepiej. Niebywały efekt świetlny zaskoczy nas wyjątkowym ciepłem.

fot.: Lampy z naturalnego pierza gęsi S-EOS Vita (źródło: Vitacopenhagen.com)

Dużą popularnością będą cieszyć się oprawy w formie klatki. Zdobuyły one przebojem branże oświetleniową i nie zamierzają odpuścić. Są bardzo wysublimowane i dają klarowne światło. Metalowe obudowy mogą być barwione na bardzo stylowe odcienie miedzi lub pozostawać w kolorze stali. Popularne są również oprawy o czarnym wykończeniu. Druciane lampy pasują do wnętrz stylizowanych na poprzemysłowe, gdzie odsłonięte druty i pręty są oczywistym elementem wykończenia.

Calvi - oprawy ścienne i sufitowe czarneBox lampa sufitowa

fot.: Aurora

Dalej też w modzie pozostaną dekoracyjne żarówki, które mają za zadanie zminimalizować punkt świetlny do minimum. Lampa żarówka jest typowym przykładem oświetlenia nowoczesnego. Za ozdobę można uznać również kabel, na którym jest zamocowana. Specyfika tego rozwiązania wynika z odejścia od strojnych i wystawnych opraw na rzecz przemysłowego designu. Zachwycają kształtem, kolorem oraz wykończeniem. 

Gwiezdziste niebo - trendy oświetleniowe do domu

fot.: Soled - efekt nieba w domu

Bulb lamps to stylowe oświetlenie przypominające bańki mydlane. Kuliste klosze mogą być przezroczyste lub ze szkła mlecznego, ale zawsze wyglądają nowocześnie i elegancko.ZOBACZ TAKŻE:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Aurora, Soled, Blowupdesign.pl, Loftlight.pl, Vitacopenhagen.com


Zobacz także
Inteligentne oświetlenie w ramach Smart House

Inteligentne oświetlenie w ramach Smart House

Smart House zdobywa coraz większe przestrzenie na rodzimym rynku, wypierając tradycyjne... ¬ więcej...

 
W jaki sposób dobrze oświetlić kuchnię

W jaki sposób dobrze oświetlić kuchnię

Dobrze zaplanowane oświetlenie kuchni zapewni w niej nie tylko optymalną ilość... ¬ więcej...

 
Okrągłe lustra LED

Okrągłe lustra LED

Okrągłe lustra na stałe zagościły w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Klasyczne... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet