TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

artykuł promocyjny


TRILUX X-Range oferuje wyjątkowo wytrzymałe i wydajne oprawy hermetyczne LED o podwyższonym stopniu ochrony, które sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach. W rezultacie oprawy oświetleniowe z serii „X” sprawdzają się w niskich i wysokich temperaturach i posiadają stopnie ochrony, dzięki którym są trwale odporne na wstrząsy, uderzenia, wibracje, kurz, brud i bryzgającą wodę. Dzięki swoim cechom pokrywają niemal wszystkie obszary zastosowań w przemyśle: począwszy od produkcji spożywczej, poprzez parkingi wielopoziomowe, obszary specjalne z atmosferą korozyjną aż po strefy zewnętrzne. Oprawy z serii „X” produkowane są w całości w Hiszpanii.

TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

 

X-RANGE – OGÓLNE ZASTOSOWANIE W PRZEMYŚLE

 

Oprawy hermetyczne X-Range sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest wilgoć i gdzie panują wyjątkowo trudne warunki. Są równie odporne na wahania temperatury, co na kurz, brud, wilgoć, uderzenia i wstrząsy, a dodatkowo przekonują najwyższą jakością oświetlenia i równie wysoką efektywnością energetyczną. Równie wszechstronne jest ich szerokie zastosowanie: od oświetlenia piwnic, przez hale produkcyjne, magazyny, garaże i tereny otwarte, aż po oświetlenie w pomieszczeniach sanitarnych. W połączeniu z systemem sterowania oświetleniem LiveLink i wykorzystaniem czujników obecności i światła dziennego istotnie wpływają na zmniejszenie kosztów energii oraz zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Dodatkowe zintegrowanie opraw posiadających funkcję „Monitoring-Ready” z chmurą LiveLink daje możliwość monitorowania danych dot. zużycia energii, a także pozwala dostosować cykle konserwacyjne do rzeczywistych potrzeb. TRILUX X-Range wpisuje się również w najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny – czyli zgodność z HACCP - dzięki czemu może być stosowany w firmach posiadających certyfikaty International Food Standard (IFS) i Global Standard (BRC).

TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

 

Przemysł spożywczy

 

W niewielu obszarach bezpieczeństwo jest tak ważne jak w przemyśle spożywczym. Wszędzie tam, gdzie przemysłowo produkuje, przetwarza i przechowuje się żywność, obowiązują szczególnie wysokie standardy higieny i bezpieczeństwa – dotyczą one także oświetlenia. Stosowane tu oprawy muszą mieć specjalne cechy: muszą być wykonane z wytrzymałych, odpornych na uderzenia i pęknięcia komponentów – należy przecież zapewnić, że od opraw oświetleniowych nie odłączą się żadne elementy i nie zanieczyszczą procesu produkcyjnego. Można więc stosować wyłącznie korpusy pozbawione szklanych elementów. Różnice temperatur w obszarach produkcji wymagają od opraw oświetleniowych dodatkowo doskonałych właściwości termicznych. Ponadto źródła światła muszą być osłonięte i chronione przed wodą rozpryskową, a wszystkie powierzchnie muszą być gładkie i łatwe do czyszczenia. Rozwiązania oświetleniowe TRILUX dla przemysłu spożywczego są zgodne z wytycznymi HACCP i z powodzeniem mogą być stosowane w firmach posiadających certyfikaty IFS i BRC.

TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

 

Parking wielopoziomowy

 

W przestrzeniach parkingów wielopoziomowych światło dzienne dociera bardzo rzadko, za to zawsze jest tam dużo kurzu i brudu. Słabe światło i ciemne strefy niosą dodatkowo ryzyko wypadków i sprawiają, że użytkownicy mogą czuć się niepewnie. Inteligentne, niezawodne oświetlenie może zaradzić tej sytuacji i przywrócić poczucie bezpieczeństwa. Jeśli oprawy TRILUX X-Range są dodatkowo połączone z czujnikami obecności i systemem sterowania oświetleniem LiveLink, można zastosować energooszczędne rozwiązania, takie jak automatyczne ściemnianie czy inteligencja roju (łączenie opraw w sieć oraz w grupy funkcjonalne, dzięki czemu można realizować rozwiązania takie jak oświetlenie podążające). Dzięki wysokiej wydajności opraw X-Range można zainstalować mniejszą, niż w przypadku oświetlenia konwencjonalnego, liczbę punktów świetlnych i tym samym generować znacznie niższe koszty inwestycji, montażu, a w późniejszym czasie również eksploatacji.

TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

 

Obszary specjalne z atmosferą korozyjną

 

Poza brudem, ekstremalnymi temperaturami i wilgotnością również rozpuszczalniki, opary i gazy w powietrzu stanowią wyzwanie dla rozwiązań oświetleniowych. Przedostanie się gazów reaktywnych do oprawy może skrócić jej życie i trwale pogorszyć jakość emitowanego światła. Hermetyczne oprawy oświetleniowe LED stosowane na przykład w magazynach opon albo intensywnej hodowli zwierząt (chlewnie i/lub obory) muszą być szczególnie odporne na agresywne gazy zawierające siarkę lub amoniak, a X-RANGE na tym polu szczególnie się wyróżnia.

TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

 

 

Strefy zewnętrzne

 

Zarówno zadaszone, jak i niezadaszone strefy zewnętrzne stawiają oprawom wysokie wymagania i są wyzwaniem dla oświetlenia niezależnie od pogody i pory dnia. Poza wysoką wilgotnością i wahaniami temperatury w dzień i w nocy również spaliny, brud, a także drgania tworzą tutaj trudny klimat pracy. Dobrze oświetlony teren zewnętrzny zwiększa wydajność procesów i bezpieczeństwo operatora podczas manewrów pojazdu. Konieczne jest w tym przypadku zachowanie przejrzystości. Z tego powodu oprawy muszą mieć bardzo wysoką klasę ochrony, doskonałą jakość oświetlenia i wyjątkowo solidną konstrukcję zapewniającą maksymalną niezawodność. TRILUX X-RANGE radzi sobie w takich okolicznościach nadzwyczaj dobrze.

TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

 

ATEX – uzupełnienie oferty X-RANGE o oprawy przeciwwybuchowe

 

Oprawy stosowane w strefach zagrożonych wybuchem muszą spełniać rygorystyczne wymogi dyrektywy ATEX. W zależności od stopnia zagrożenia wybuchem obszary te dzielą się na strefy ATEX 0 (zagrożenie ciągłe), 1 (zagrożenie sporadyczne) i 2 (zagrożenie rzadkie). Podczas gdy w strefie ATEX 0 świadomość potrzeby stosowania odpowiednio zabezpieczonych opraw jest wysoka, to zagrożenia w strefach 1 i 2 są czasem niedoceniane lub wręcz pomijane. Wchodząca w skład Grupy TRILUX Firma Zalux, z siedzibą w hiszpańskiej Saragossie i zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w miejscowości Alhama de Aragon, to renomowany specjalista w dziedzinie opraw oświetleniowych o podwyższonym stopniu ochrony. Oprawy Zalux łączą najwyższe wymagania techniczne i konstrukcyjne w zakresie bezpieczeństwa z doskonałą jakością oświetlenia i niezwykle wysoką wydajnością, a swoje zastosowanie znajdują w logistyce, przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym, petrochemicznym, a także w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym. Każda oprawa posiada certyfikat zgodności z ATEX.

 

Więcej informacji na stronie X-Range | TRILUX

TRILUX X-Range - do ekstremalnych wyzwań

Kontakt w sprawie produktów:

TRILUX Polska Sp. z o. o.
tel. +48 226 71 62 88 (89)
www: www.trilux.com/pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Sterylis Light Air: Innowacyjna Dezynfekcja Powietrza dla Bezpieczeństwa i Higieny w Miejscach Pracy i Oświacie

Sterylis Light Air: Innowacyjna Dezynfekcja Powietrza dla Bezpieczeństwa i Higieny w Miejscach Pracy i Oświacie

Zapewnienie wysokiej jakości powietrza, zwłaszcza w miejscach pracy, szkołach, żłobkach... ¬ więcej...
 
Oprawa ARVO do zastosowań w przemyśle

Oprawa ARVO do zastosowań w przemyśle

Fińska firma oświetleniowa I-Valo wprowadzi jesienią na rynek nową oprawę przemysłową... ¬ więcej...
 
Oświetlenie LED do pomieszczeń medycznych

Oświetlenie LED do pomieszczeń medycznych

Pomieszczenia o przeznaczeniu medycznym - gabinety lekarskie, przychodnie i sale zabiegowe... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook