gorące tematy
ideal-ts
tagi
partnerzy w dziale

Karlik    Fibaro - systemy domu inteligentnego 

Legrand    Ospel
   
 RaychemPentair

Satel     Hager

Onninen     Ideal TS

STERR Elektra

Intersoft      Apator

znajdź fachowca
strona główna » instalacje elektryczne » inteligentny budynek

Zdalne sterowanie roletami, markizami, bramą garażową

aktualizacja: 23-11-2015, 12:38


FIBARO Roller Shutter 2 to sterownik, dzięki któremu możliwe jest zarządzanie pracą rolet, markiz, żaluzji oraz bram garażowych z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo dzięki wbudowanemu miernikowi zużycia energii elektrycznej możemy na bieżąco kontrolować poziom poboru prądu.

 

FIBARO Roller Shutter 2

 

FIBARO Roller Shutter 2 to niewielkich rozmiarów moduł pozwalający na zarządzanie pracą rolet, markiz, żaluzji oraz bram garażowych napędzanych jednofazowym silnikiem prądu przemiennego. Pozwala on na bardzo precyzyjne określenie ich położenia dzięki funkcji kalibracji i wprowadzonemu systemowi nauki położeń krańcowych. Sterownik współpracuje zarówno z bramami czy roletami wykorzystującymi mechaniczne, jak i elektroniczne wyłączniki krańcowe, dzięki czemu mamy dużo większą swobodę przy ich zakupie.

Dzięki FIBARO Roller Shutter 2 roletami, markizami, żaluzjami i bramą garażową możemy sterować z dowolnego miejsca na świecie. Moduł komunikuje się bowiem bezprzewodowo z centralką Home Center 2, którą zarządza się także za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet. Sterownik może dzięki temu stanowić element systemu inteligentnego domu i współpracować z pozostałymi modułami oraz urządzeniami w ramach tak zwanych scen. W ten sposób można zaprogramować cały scenariusz działań wykonywanych przez domowe sprzęty i instalacje. Na przykład opuszczenie rolet po wyjściu z mieszkania może spowodować jednoczesne wyłączenie oświetlenia czy niepotrzebnie pracujących urządzeń elektronicznych.

Moduł współpracuje z systemami alarmowymi, dzięki czemu reaguje na sygnalizowane przez inteligentny system zagrożenia. Na przykład po wykryciu pożaru może automatycznie podnieść rolety i otworzyć bramę, by ułatwić domownikom ucieczkę, a po wykryciu intruzów na posesji czy w domu - zasłonić rolety i uruchomić specjalny tryb ochrony lokalnej, dzięki czemu nie będą one reagować na klawisze ścienne, utrudniając włamywaczom ucieczkę.

Wykorzystując FIBARO Roller Shutter 2 do obsługi elektrycznej bramy garażowej można też skorzystać z funkcji pauzy, dzięki której brama zamyka się automatycznie po wcześniej zdefiniowanym czasie. Do modułu warto dodatkowo podłączyć barierę podczerwieni oraz przycisk awaryjny, który pozwoli na jego wyłączenie i zatrzymanie pracy silnika bramy garażowej. Dzięki temu brama nie zostanie zamknięta, jeśli samochód się odpowiednio nie oddali lub gdy w jej okolicy będzie przechodziło dziecko czy pies.

FIBARO Roller Shutter 2 jest wyposażony w miernik zużycia energii elektrycznej oraz czynnej mocy pracującego silnika, co pozwala na bieżąco kontrolować poziom poboru prądu. Sterownik posiada także funkcję testowania zasięgu inteligentnego systemu w sieci Z-Wave.

Cena FIBARO Roller Shutter v2.1 - v2.3 to 249 zł netto.Kontakt w sprawie produktów:

Fibar Group S.A.
ul. Lotnicza 1
60-421 Poznań
tel. +48 509-676-518
fax.
www: www.fibaro.com/pl
mail: wyślij wiadomość

poczytaj o Fibar Group w portalu
zobacz wszystkie zdjęcia w galerii Fibar GroupAll rights reserved © 2004-2016 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet