Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Zaproś trendy wnętrzarskie 2019 do swojego domu

aktualizacja: 04-07-2019, 05:18 – artykuł promocyjny


Marka Ospel wita trendy na 2019 rok w projektowaniu wnętrz. Najnowsze kolekcje oddają to, co jest na szczycie popularności. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w domu urządzonym zgodnie z obowiązującymi trendami oraz dowiedz się, jak za sprawą niewielkich szczegółów przeprowadzić metamorfozę wnętrza.

 

Trendy wnętrzarskie, czyli co będzie modne w nadchodzącym sezonie

 

Mówi się o wielkich zmianach i obraniu nowego kursu, a wszystko to ma związek z coraz odważniejszym podejściem do projektowania wnętrz. Skąd taka odmiana? Otóż przez wiele lat niepodzielnie królował minimalizm ubierany w różne style. Od ascetycznego i niemal sterylnego puryzmu, przez powściągliwość stylu skandynawskiego, po surowe lofty. Teraz nastał czas większej dowolności, otworzenia się na kolory i eksperymentowania z fakturami. Jednocześnie nadal pozostaniemy wierni organicznym motywom dekoracyjnym, w których warto doszukiwać się oryginalności i niepowtarzalności.

Odbywające się corocznie we Włoszech i Niemczech targi wnętrzarskie zaskoczyły odwiedzających śmiałymi aranżacjami, świeżą paletą kolorów i organicznymi motywami dekoracyjnymi.


Nadchodzące zmiany wyczuwane były już od końca ubiegłego sezonu, lecz wiosna przyniosła prawdziwą eksplozję eklektycznych aranżacji oraz prawie barokowych elementów w wystroju wnętrz. Odbywające się corocznie we Włoszech i Niemczech targi wnętrzarskie potwierdziły to. Odwiedzających mogło zaskoczyć bogactwo śmiałych aranżacji zrywających dotychczasowe kanony designu oraz bardzo świeża paleta barw.

 

Niech żyje kolor!

 

Kolor to jeden z głównych tematów związanych z nowościami na dany rok. W najbliższym sezonie będziemy obserwować zdecydowane odejście od bieli i chłodnych szarości. Zimne barwy ustępują miejsca pastelowym odcieniom. Modna paleta barw na 2019 to tonacje stworzone przez samą naturę: szafran, morela, bursztyn, herbaciany lub pudrowy róż. Kolorem niezwykle modnym będzie także seledyn.
 

Kolejna nowość to mocne akcenty. Wśród kolorów intensywniejszych dominować będą dramatyczne bordo, fiolety, granaty, głębokie zielenie i koral. To właśnie Living Coral, prosto z oceanicznych raf, został ogłoszony barwą roku. Ospel z uwagą śledzi najnowsze trendy branży wnętrzarskiej, co potwierdzają nowości pojawiające się w ofercie. Przykładem może być seria Karo, w której pojawiają się barwy ciemnego wina i czekolady, a w serii Impresja odnajdziemy głęboki odcień śliwki. Osprzęt elektryczny już dawno przestał być postrzegany jako tylko włącznik do lamp. To teraz jeden z ważnych elementów wystroju pomieszczenia, który pasować musi do stylu i obowiązującej mody.

Zaproś trendy wnętrzarskie 2019 do swojego domu - niech żyje kolor!

 

Czy to już koniec geometrycznych kształtów?

 

Minimalizm to także proste linie i geometryczne wzory, czy zatem w obliczu zerwania z poprzednim nurtem stylistycznym, będą one nadal na topie? Na rynku, zwłaszcza meblarskim pojawiają się projekty nawiązujące do natury - są to przede wszystkim obłe kształty i zaokrąglenie w sylwetce. Meble z giętego drewna, sofy z walcowatymi poduszkami i wzory inspirowane latami 70-tymi są już silnie obecne na rynku.

Modne meble w sezonie 2019 często wykonane będą także z metalu lub marmuru. Kamień i lastryko tak zdecydowanie odwołujące się do lat 70-tych również powracają na salony. Warto obserwować, jak zmienia się rynek meblarski. Dzięki temu wprowadzane na rynek produkty będą odpowiadały wymogom klientów, którzy dobierają dodatki, w tym osprzęt właśnie do kupowanych mebli.

 

Eklektyzm, a może nawet maksymalizm

 

Na prowadzenie wysuwa się eklektyzm, czyli styl pozwalający na swobodne łączenie dekoracji i elementów wyposażenia wnętrza z różnych epok. Z tego też powodu możemy być świadkami triumfalnego powrotu luksusowych tkanin, kwiatowych wzorów i roślinnych akcentów, które z pewnością urozmaicą nieco zachowawczy wystrój domów ostatnich lat. Projektanci podkreślają także, że modny dom posiadać powinien dekoracje „na błyszcząco” – miedziane, złote, metalowe. Odejście od bieli na rzecz elementów metalicznych widać również w konkretnych propozycjach marki Ospel. Na przykład w seriach Impresja, Sonata czy Aria kolory metaliczne cieszą się coraz większą popularnością. W ofercie producenta odnajdziemy również ramki szklane czy też błyszczące ramki ozdobne. To bardzo interesujący kierunek, który z pewnością ma szansę na dalszy rozwój.

Kontakt w sprawie produktów:

Ospel S.A.
tel. (32) 673 71 06
www: ospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gniazdko z USB - dobra inwestycja domowa

Gniazdko z USB - dobra inwestycja domowa

Każdy z nas coraz częściej korzysta z ładowarek USB. Rośnie również ilość... ¬ więcej...

 
Wybierz gniazdka i włączniki w stylu, który kochasz

Wybierz gniazdka i włączniki w stylu, który kochasz

Gniazda i łączniki elektryczne pełnią w pomieszczeniu nie tylko praktyczną rolę,... ¬ więcej...

 
Surowe piękno betonu

Surowe piękno betonu

Seria gniazd i łączników DECO jest nowoczesną propozycją osprzętu podtynkowego,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet