Przegląd szlifierek kątowych Makita do prac budowlanych

artykuł promocyjny


Szlifierki kątowe Makita to wydajne elektronarzędzia o niezwykle przemyślanej konstrukcji. Kształt ich korpusów jest dopasowany do anatomii ludzkiej dłoni, tym samym zapewniając wysoką ergonomię. W połączeniu z nowoczesnymi technologiami oraz rozbudowanymi systemami bezpieczeństwa praca szlifierkami kątowymi Makita to czysta przyjemność. Jednak ten japoński producent ma w swojej ofercie wiele różnorodnych modeli kątówek. Które z nich są szczególnie godne polecenia?


Przegląd szlifierek kątowych Makita do prac budowlanych

 

Szlifierka kątowa Makita – sprzęt, którego zdecydowanie nie może zabraknąć na wyposażeniu żadnej ekipy budowlanej!

 

Nie bez przyczyny szlifierki kątowe Makita można spotkać w walizkach narzędziowych wielu profesjonalistów zawodowo zajmujących się remontami oraz pracami konstrukcyjnymi. Urządzenia te łączą w sobie wysoką wydajność oraz długą żywotność, która pozwala im na działanie w ciężkich warunkach panujących na placach budowy.


Szlifierki kątowe Makita są kompatybilne praktycznie z każdym dedykowanym tego typu urządzeniom osprzętem. Mogą być to między innymi:

  • korundowe tarcze tnące i szlifierskie do metalu;
  • diamentowe tarcze tnące do betonu oraz ceramiki;
  • lamelkowe tarcze szlifierskie do drewna oraz stali;
  • szczotki druciane do sprawnego usuwania rdzy oraz starych powłok lakierniczych;
  • wiertła diamentowe do glazury;
  • specjalistyczne tarniki do wstępnego kształtowania drewna;
  • diamentowe tarcze szlifierskie do betonu;


Trudno zatem polemizować ze stwierdzeniem, że szlifierka kątowa Makita jest jednym z najbardziej uniwersalnych elektronarzędzi na placu budowy. Jednak z zapewnianych przez nią zalet mogą też skorzystać zapaleni majsterkowicze oraz osoby, chcące samodzielnie przeprowadzić prace remontowe w domowym zaciszu.

 

5 polecanych modeli szlifierek kątowych Makita

 

W stajni japońskiego przedsiębiorstwa Makita można znaleźć wiele imponujących szlifierek kątowych. Różnią się one od siebie nie tylko mocą zastosowanych w nich silników elektrycznych oraz maksymalną średnicą osprzętu, lecz także sposobem zasilania oraz funkcjami. Zatem, które z nich są szczególnie godne uwagi?

 

Szlifierka kątowa Makita 9558HNRG 125 mm

 

Na pierwszy rzut oka szlifierka kątowa Makita 9558HNRG może wydawać się niepozornym sprzętem. Jednak jej sercem jest wydajny silnik elektryczny o mocy 840 watów, który umożliwia rozpędzenie tarczy szlifierskiej o maksymalnej średnicy do prędkości obrotowej wynoszącej 11 000 obrotów na minutę. Pozwala to na sprawne cięcie stali konstrukcyjnej oraz materiałów ceramicznych. Urządzenie to poradzi sobie także ze szlifowaniem stali oraz drewna.


Jedną z największych zalet zapewnianych przez szlifierkę kątową Makita 9558HNRG są jej stosunkowo niewielkie wymiary oraz niska waga. Dzięki temu sprzęt ten z łatwością zmieści się w większości skrzynek narzędziowych. Lekkość ułatwia także manewrowanie kątówką, co szczególnie docenią osoby, które muszą dokonywać obróbki powierzchni w trudno dostępnych miejscach.

Szlifierka kątowa Makita 9558HNRG 125 mm

Szlifierka kątowa Makita GA5040C 125 mm

 

Z kolei do cięższych prac znacznie lepszym wyborem będzie szlifierka kątowa Makita GA5040C. Również współpracuje ona z tarczami o maksymalnej średnicy wynoszącej 125 mm, ale jej sercem jest znacznie mocniejszy silnik elektryczny. Zapewnia on aż 1 400 watów mocy znamionowej, dzięki czemu to urządzenie z łatwością poradzi sobie także z cięciem betonu lub szlifowaniem go. Wystarczy tylko wyposażyć swoje narzędzie w odpowiedni osprzęt.


To jednak nie jedyne korzyści płynące z inwestycji w szlifierkę kątową Makita GA5040C. Producent wyposażył także ten sprzęt w specjalny układ pozwalający regulować prędkość obrotową osprzętu. Pozwala to niemal idealnie dopasować ją do swoich preferencji, a także technicznych wymogów obrabianego materiału. Prędkość obrotowa szlifierki kątowej Makita może być regulowana w zakresie od 2 800 do 11 000 obrotów na minutę.


Kątówka GA5040C posiada także zintegrowane sprzęgło przeciw przeciążeniowe, którego zadaniem jest ochrona rąk użytkownika przed kontuzją spowodowaną nagłym zablokowaniem się osprzętu w obrabianym materiale. Technologia SJS II pomaga także zredukować ilość wibracji, tym samym poprawiając komfort korzystania z urządzenia.

Szlifierka kątowa Makita GA5040C 125 mm

Szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ 125 mm

 

Obecnie coraz większą część rynku elektronarzędzi zaczynają zajmować nowoczesne szlifierki kątowe zasilane akumulatorowo. Świetnym tego przykładem może być Makita DGA517ZJ, czyli urządzenie wyposażone w bezszczotkowy silnik BLDC. Do jego zasilania wykorzystywane są wydajne akumulatory o wysokiej pojemności z serii LXT. Ich napięcie robocze wynosi 18 V, co umożliwia dostarczenie wystarczającej ilości prądu do rozpędzenia osprzętu do prędkości 8 500 obrotów na minutę.


Na pochwałę zasługuje również czas pracy. Silnik bezszczotkowy jest niezwykle efektywny energetycznie, ponieważ całkowicie wyeliminowano w nim konieczność stosowania szczotek węglowych. Dzięki temu szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ może znacznie dłużej pracować na jednym naładowaniu akumulatora. W połączeniu z jednym lub dwoma zapasowymi akumulatorami oraz szybką ładowarką umożliwi to praktycznie ciągłą pracę – nawet na terenie budowy.


Szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ jest także wyposażona w układ odpowiadający za regulację prędkości obrotowej. Szybkość osprzętu może być regulowana w zakresie od 3 000 do 8 500 obrotów na minutę. Dodatkowo sprzęt ten automatycznie kontroluje parametry pracy urządzenia, tym samym optymalizując generowany przez silnik moment obrotowy.

Szlifierka kątowa Makita DGA517ZJ 125 mm

 

Szlifierka kątowa Makita GA9080X1 230 mm

 

Do realizacji niektórych zadań – w szczególności ciężkich prac budowlanych niezbędne okazuje się wyposażenie w urządzenie współpracujące z osprzętem o średnicy 230 mm. W tej roli świetnie sprawdzi się szlifierka kątowa Makita GA9080X1. Jest to potężne elektronarzędzie, które mieści w sobie silnik elektryczny o mocy znamionowej osiągającej pułap aż 2 700 watów! Umożliwia to wprawianie w ruch każdego rodzaju tarcz tnących i szlifierskich, a także rozpędzanie ich do prędkości wynoszącej 6 600 obrotów na minutę. Pozwala to na wydajne cięcie, szlifowanie, a także sprawne prowadzenie prac rozbiórkowych.


Szlifierka kątowa Makita GA9080X1 została wyposażona w system łagodnego rozruchu, który niemal do zera minimalizuje potencjalnie niebezpieczne szarpnięcie po wciśnięciu spustu urządzenia. Narzędzie posiada też specjalną antywibracyjną rękojeść wykonaną z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego.

Szlifierka kątowa Makita GA5040C 125 mm

Szlifierka kątowa Makita DGA900PT2 230 mm

 

Z kolei osoby ceniące sobie przede wszystkim mobilność oraz wygodę pracy powinny zainteresować się szlifierką kątową Makita DGA900PT2. Współpracuje ona z osprzętem roboczym o maksymalnej średnicy wynoszącej 230 mm, a do jej zasilania wykorzystywane są dwa wydajne akumulatory o napięciu 18 V z serii LXT. W połączeniu z bezszczotkowym silnikiem prądu stałego typu BLDC zapewnia to nie tylko odpowiednio wysoką wydajność, lecz także czas pracy pozwalający realizować nawet najbardziej wymagające projekty budowlane.

Szlifierka kątowa Makita DGA900PT2 230 mm1

Szlifierka kątowa Makita DGA900PT2 jest wyposażona w układ bezpieczeństwa AFT, który w przypadku nagłego zatrzymania się tarczy całkowicie rozłączy napęd urządzenia. Korpus tego elektronarzędzia został także fabrycznie uszczelniony, co ma na celu zapobieganie dostania się drobnego pyłu budowlanego, do kluczowych komponentów kątówki.
 

 

Którą szlifierkę kątową Makita wybrać?

 

Wybór szlifierki kątowej Makita zależy od kilku kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby dopasować narzędzie do swoich potrzeb. Decydując się na zakup szlifierki kątowej - zastanów się, do jakich prac będziesz używać szlifierki, lżejsze prace wykończeniowe czy cięższe zadania, takie jak cięcie metalu czy betonu. Makita oferuje szlifierki kątowe zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i domowych.


Dodatkową kwestią jest rozmiar obsługiwanej tarczy/akcesoriów, co wpływa nie tylko na maksymalną głębokość cięcia. Szlifierki z większymi tarczami są zazwyczaj mocniejsze i lepsze do cięższych prac, ale są przez to cięższe i trudniejsze w obsłudze w ograniczonych przestrzeniach.


Kwestią kluczową jest też samo stanowisko pracy, czy narzędzie będzie wykorzystywane stacjonarnie lub mobilnie, czy posiadamy akumulatory danej serii narzędziowej.


Podsumowując, najlepsza szlifierka kątowa Makita dla Ciebie zależy od Twoich indywidualnych potrzeb związanych z rodzajem i zakresem planowanych prac, preferencjami dotyczącymi komfortu i zasilania, a także od budżetu, jaki jesteś gotów przeznaczyć na zakup.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Domitech.pl




Zobacz także
Jak bezpiecznie korzystać z drabiny? Sprawdź, na co uważać

Jak bezpiecznie korzystać z drabiny? Sprawdź, na co uważać

Przydaje się podczas pracy w ogrodzie, remontu mieszkania i w trakcie prozaicznych czynności,... ¬ więcej...
 
Przegląd szlifierek kątowych Makita do prac budowlanych

Przegląd szlifierek kątowych Makita do prac budowlanych

Szlifierki kątowe Makita to wydajne elektronarzędzia o niezwykle przemyślanej konstrukcji.... ¬ więcej...
 
Dodatki do ogrzewania 2024 - kto może liczyć na dofinansowania

Dodatki do ogrzewania 2024 - kto może liczyć na dofinansowania

W 2024 roku będą obowiązywać kolejne regulacje mające na celu wspieranie polskich... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet









Facebook