
- Jak rozmawiać z architektem, który projektuje Ci dom? - poradnik
- Zasilanie awaryjne instalacji
- Jak bezpiecznie przechowywać chemikalia - pojemniki Dehoust
-
EKO rozwiązania dla domu - jakie dają korzyści?
- Syndrom chorego budynku - przyczyny, jak zapobiegać
- Nowoczesne budownictwo - wybór instalacji
- Podgrzewanie wody użytkowej latem - najlepsze sposoby
- Kamień kotłowy - przyczyny, usuwanie, zapobieganie
- Walka ze smogiem - wybór ogrzewania
- Testery i przyrządy pomiarowe
- Usuwanie wilgoci w domu - najlepsze sposoby

- Dotacja Moje Ciepło - zmiany w 2023 roku
-
Mój prąd 5.0 - jak otrzymać dofinansowanie?
-
Montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie w bloku
-
Magazyn energii - koszt, opłacalność
-
Jak obliczyć wielkość instalacji fotowoltaicznej
-
Ogrzewanie współpracujące z instalacją fotowoltaiczną
-
Instalacja fotowoltaiczna w domu - koszty, zyski, dofinansowanie
-
Żywotność paneli fotowoltaicznych
-
Panele fotowoltaiczne - zestawienie oferty producentów


Jak bezpiecznie przechowywać chemikalia - pojemniki Dehoust
artykuł promocyjny
Wiele branż przemysłowych wykorzystuje szeroki wachlarz chemikaliów. Część tych substancji ma specyficzne wymagania odnośnie ich magazynowania. Aby bezpiecznie przechowywać chemikalia, tak by nie stwarzać zagrożenia dla środowiska i by substancje nie traciły swoich właściwości, warto zastosować odpowiednie pojemniki. Powinny być trwałe, stabilne i odporne na działanie różnych odczynników.
W ofercie Dehoust Polska można znaleźć jedno- i dwupłaszczowe zbiorniki na chemikalia o różnej pojemności - od 750 ml do nawet 4000 L. Zaprojektowano je biorąc pod uwagę specyficzne właściwości substancji, dzięki czemu ich stosowanie jest bezpieczne. Każdy z nich można też wyposażyć w odpowiednie przyłącza, co pozwoli na zamontowanie zbiornika do instalacji czy podłączenie baterii. Zbiorniki Dehoust do przechowywania substancji są obecne na rynku już od kilkudziesięciu lat, znajdując wiele zastosowań. Przemawia za nimi wysoka jakość, trwałość i atrakcyjne ceny.
Uwaga - przy składaniu zamówień i zapytań, producent zaleca dołączanie kart ze specyfikacją substancji, która ma być przechowywana w danym pojemniku. Dehoust oferuje pojemniki dostosowane do specyficznych substancji: fotochemikaliów, wody amoniakalnej, olejów, estrów metylowych i wielu innych.
Zbiorniki na glikol, dodatki do betonu i inne chemikalia
Glikol to substancja często wykorzystywana w przemyśle (m.in. jako czynnik chłodzący) czy medycynie.
W asortymencie Dehoust znajdują się dwa rodzaje pojemników na glikol oraz inne substancje. TrioSafe VS oraz PLUS to pojemniki dwupłaszczowe, typu plastik-plastik. Dostępne są w pojemnościach: 750L, 1000L, 1100L oraz 1500L.
Drugi typ to zbiorniki jednopłaszczowe PE D/DF/D KB. Mogą być wykonane w kolorze czarnym albo kremowym. Dostępne pojemności: 2000L, 2500L, 3000L i 4000L.
Jakie substancje można przechowywać w zbiornikach na chemikalia Dehoust?
- Estry metylowe kwasów tłuszczowych zgodnie z DIN EN 14214 (biodiesel); wyłącznie w pojemnikach hamujących przenikanie (fluorowane)
- Oleje smarowe, hydrauliczne, termalne Q, zagęszczone lub niezagęszczone, temperatura zapłonu >55°C
- Oleje smarowe, hydrauliczne, termalne Q, zużyte, punkt zapalny >55°C
- Glikol etylenowy (CH2OH) jako płyn przeciw zamarzaniu
- Fotochemikalia (dostępne w sprzedaży) w koncentracjach użytkowych (nowe i używane) o gęstości maks. 1,15 g/cm3
- Woda amoniakalna (roztwór) NH4OH do nasyconego roztworu
- Dodatki do betonu zgodnie z DIN EN 934-2 o gęstości maks. 1,15 g/cm3
Szczegółowe informacje można znaleźć można znaleźć na stronie producenta w treści dopuszczeń.
Zbiorniki na AdBlue
Pod handlową nazwą AdBlue funkcjonuje roztwór wodny mocznika (32,5%). Używany jest do rozkładania szkodliwych dla środowiska tlenków azotu i tak, w dobie ekologii, znajduje coraz więcej zastosowań - m.in. w samochodowych układach wydechowych. Wyprodukowany zgodnie z normami ISO 22241 jest substancją bezpieczną dla zdrowia i środowiska, niepalną i niewybuchową. Jego przechowywanie wymaga jednak odpowiednich warunków - przede wszystkim jeśli chodzi o temperaturę. Magazynowanie AdBlue powinno odbywać się w temperaturze od -5 st. C do 25 st. C. Takie warunki zapewnią utrzymanie należytej jakości tego roztworu. AdBlue jest substancją wysoce korozyjną i z tego powodu wymaga specjalnego zbiornika.
W ofercie Dehoust do przechowywania AdBlue służą dwa typy pojemników: zbiorniki jednopłaszczowe DF KB oraz opisane powyżej zbiorniki dwupłaszczowe TrioSafe.
Zbiorniki jednopłaszczowe DF KB
Wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości HD-PE. U góry wyposażono je w trzy dwucalowe gwinty i otwór rewizyjny DN400. Są otoczone obejmami pokrytymi plastikiem. Dostępne są w pojemnościach 2000L, 2500L, 3000L oraz 4000L. Wybierając te pojemniki trzeba pamiętać o zastosowaniu wanien wychwytujących.
|

![]() | Podatek od deszczu 2023 - kto zapłaci?Opłata deszczowa weszła w życie już na początku 2018 roku. Jest to podatek za... ¬ więcej... |
![]() | Czym przykryć dach garażu?Szczelność dachu garażu jest niezwykle ważna z kilku powodów. Przede wszystkim... ¬ więcej... |
![]() | Sprzęty, które pobierają prąd, nawet jeśli nie działająJak zużywać mniej prądu? Jednym z prostych sposobów jest wyłączanie nieużywanych... ¬ więcej... |
