Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Sposoby dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń - przegląd systemów dostępnych na rynku

artykuł promocyjny


Sytuacja pandemii nauczyła społeczeństwo wiele. Zasady bezpieczeństwa i higieny dotyczą nas na każdym kroku, ale wchodząc do pomieszczeń, chcemy czuć się chronieni, dlatego tak ważna stała się profilaktyka płynąca ze stosowania różnego rodzaju systemów uzdatniania powietrza. Walka z wirusami daje nam kolejną korzyść, bo przy okazji pozbywamy się również smogu i alergenów z powietrza. Zaawansowane układy czyszczące wykorzystują różne metody filtracji. Oto przykłady rozwiązań dedykowanych do pomieszczeń domowych, obiektów o charakterze usługowym oraz placówek medycznych, które zapewniają największą skuteczność również w walce z wirusem Sars-Cov 2 powodującym chorobę COVID-19.

fot.: Centrowent - ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji pomieszczeń, usuwa wirusy i bakterie, zarodniki grzybów oraz pleśni, a także zwalcza owady latające, biegające, pełzające oraz skaczące (mole, muszki, komary, pluskwy, mrówki, pająki, wszy, prusaki, karaczany, roztocza, rybiki czy pchły)

 

Zobacz koniecznie:

 

HSK Ledy

 

Oświetlenie dezynfekcyjne UV-C od HSK Ledy sprawdza się przy dezynfekcji powietrza i powierzchni, czy sterylizacji wody. Lampy tego typu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeprowadzenie oczyszczanie, a zwłaszcza w miejscach publicznych i tych o podwyższonym reżimie sanitarnym jak szpitale i gabinety lekarskie, w aptekach oraz hotelach, szkołach, klubach fitness, w biurach i urzędach, czy w komunikacji publicznej. Występują w wersji sufitowej, ściennej i przenośnej (lampy stołowe lub jeżdzące).

Lampa UV-Care LABOświetlenie dezynfekcyjne UV-C od HSK Ledy

Sprawdź >> zasady korzystanie z oświetlenie UV-C

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Osprzęt elektroinstalacyjny Ospel z powłokami antybakteryjnymi

 

AirIDEA

 

Kolejna propozycja wykorzystująca światło UV to system dezynfekcji UV-SCU, który umożliwia oczyszczanie powietrza w kanałach wentylacyjnych.

 • Z powietrza usuwane są wszelkie zanieczyszczenia przy użyciu odpowiednich dawek światła ultrafioletowego.
 • System pozwala na eliminację mikroorganizmów i innych niepożądanych składników powietrza bez wykorzystania szkodliwych związków chemicznych.
 • Może zostać zamontowany również w ramach istniejącej instalacji wentylacyjnej, bez konieczności dokonywania jej przebudowy i renowacji.

Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

 

Platforma merXu - sprawdź ofertę anty-covid 19Platforma merXu - sprawdź ofertę anty-covid 19Platforma merXu - sprawdź ofertę anty-covid 19Platforma merXu - sprawdź ofertę anty-covid 19

 

Daikin

 

Technologia Daikin Streamer dezaktywuje ponad 99,9% Koronawirusa (SARS-CoV-2) po 3 godzinach pracy Streamera. Rozwiązanie to polega na utlenianiającym rozkładzie szkodliwych substancji. Oczyszczanie powietrza z Flash Streamer wykorzystuje innowacyjną technologię wyładowań plazmowych przez stabilne generowanie szybkich elektronów. Technologię Flash Streamer zastosowano w klimatyzatorach i oczyszczaczach powietrza marki Daikin: Stylish, Ururu Sarara, Perfera, Perfera - nowa jednostka przypodłogowa, oczyszczczacz MC55W i MCK55W.

Technologia Daikin Streamer dezaktywuje ponad 99,9% Koronawirusa

 

Rosenberg - Wellisair - dezynfekujący oczyszczacz do powietrza oraz powierzchni

 

Trwale eliminuje wirusy i bakterie za pomocą rodników hydroksylowych. Poprawia jakość powietrza poprzez eliminację LZO, szkodliwych cząstek i zapachów. W 100% bezpieczny dla zdrowia. Oczyszczanie i dezynfekcja w obecności ludzi. Nieprzerwana praca 24 godziny na dobę. Bez potrzeby wyłączania pomieszczeń z użytku. Oczyszczanie, dezynfekcja i dezodoryzacja?? o zasięgu 50-60 m². Technologia sprawdzona przez szpitale w krajach europejskich, np takich jak Anglia, jako rozwiązanie dla podwójnej ochrony przed infekcjami.

Wellisair - dezynfekujący oczyszczacz do powietrza oraz powierzchni

Wellisair

 

Pro-Vent

 

Wysokoskuteczne filtry elektrostatyczne współpracujące z rekuperacją to urządzenia, które montuje się na kanale lub do rekuperatora po stronie powietrza czystego (nawiewu). Służą do rewitalizacji i filtracji (oczyszczania) powietrza napływającego do domu z wszystkich cząstek stałych (PM10, PM2,5, PM1), bakterii i wirusów. Redukuje szkodliwe gazy oraz zmniejsza uciążliwe zapachy. Może również dodatkowo jonizować prozdrowotnie (ujemnie) powietrze wentylacyjne.


Proces ten polega na separacji wszelkich zjonizowanych zanieczyszczeń pod wpływem silnego pola elektrostatycznego. W wyniku wyładowań koronowych pojawiają się ładunki elektryczne, stanowiące mieszaninę cząstek zjonizowanych i niezjonizowanych, atomów w stanie podstawowym i wzbudzonych, wolnych rodników tlenu i azotu, ozonu oraz elektronów i promieniowania UV.

Wysokoskuteczne filtry elektrostatyczne współpracujące z rekuperacją

Elektrostatyczny filtr powietrza PRO-VENT CLEAN R

 

ALPHAclear od Rekuperatory.pl

 

System oczyszczania powietrza ALPAclear posiadający filtr Pure w 99% oczyszcza powietrze nie tylko z najmniejszych cząsteczek smogu (PM 2,5 – 10), ale również z pyłów, wirusów, grzybów czy bakterii. Niezwykle skuteczny i nowoczesny modułowy filtr powietrza montuje się na kanale transportującym świeże powietrze z zewnątrz do wnętrza domu. Umieszczany jest za rekuperatorem, co powoduje, że powietrze jest dwa razy filtrowane: najpierw w filtrach rekuperatora, następnie w filtrze powietrza Pure.

Sustem oczyszczania powietrza ze smogu ALPHAclear rekuperator

Kanałowy filtr powietrza PureFiltr Pure:

 • oczyszcza powietrze z 99% najmniejszych cząsteczek (PM 2,5 - 10) pyłów, wirusów, bakterii i grzybów
 • dzięki zastosowaniu zjawiska elektrostatyki jest efektywniejszy niż filtry dokładne HEPA
 • jonizuje nawiewane powietrze i wzbogaca je pozytywnymi dla człowieka jonami ujemnymi
 • dba o czystość wnętrza kanałów wentylacyjnych
 • częściowo eliminuje zapachy zewnętrzne (oprócz frakcji gazowych)
 • bardzo cicho pracuje
 • zużywa bardzo mało energii
 • w pełni automatyczny
 • łatwy i bezpieczny w użytkowaniu: nie generuje ozonu ani innych produktów ubocznych
 • przebadany i certyfikowany w laboratoriach TÜV Nord

 

Refsystem - klimatyzacja Haier z funkcjami prozdrowotnymi

 

Marka Haier wprowadził w swoich produktach innowacyjne rozwiązania i technologie zapewniające wysoką ochronę antybakteryjną i antywirusową. Zaawansowany system wykorzystuje innowacyjną sterylizację UV-C, która zabija drobnoustroje gromadzące się przy wlocie powietrza. Dzięki temu wirusy i bakterie z wymiennika ciepła są zabijane, a do domu dociera czyste i zdrowe powietrze (56 Steri Clean). Haier mocno angażuje się o wysoką jakość powietrza w domach korzystających z klimatyzacji. W urządzeniach tego producenta wykorzystuje się zaawansowany filtr oczyszczający IFD odpowiedzialny za usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i alergenów z powietrza (Self Purify). Technologia zamrażania i biobójcze powłoki z jonami srebra (zabijają do 99,9% bakterii) dbają o czystość urządzenia (Self Clean). Z kolei biobójcze powłoki z nanocząsteczkami srebra (funkcja Self Hygiene) zapewniając zdrowe i czyste powietrze w Twoim domu! Z urządzeniem Haier ochronisz siebie i swoją rodzinę przed wirusami i bakteriami!

Refsystem - klimatyzacja Haier z funkcjami prozdrowotnymi

Klimatyzatory HAIER z prozdrowotnymi funkcjami

 

Klimatyzatory AUX od Wienkra z systemem filtracji

 

Odpowiednia filtracja powietrza sprawia, że powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu będzie zdrowe i czyste. Klimatyzatory AUX dzięki zaawansowanym funkcjom i wyposażeniu zapewniają komfort użytkownikom.

Klimatyzator Aux Wienkra

fot.: Klimatyzator AUXFunkcje i zalety:

 • wbudowany jonizator Cold Plasma - wyrównuje poziom jonów dodatnich i ujemnych w pomieszczeniu, zapobiegając w ten sposób rozwojowi grzybów, wirusów i bakterii,
 • filtr o zwiększonej gęstości - efektywnie zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, takie jak: kurz czy pył,
 • filtr antybakteryjny - hamuje rozwój każdego rodzaju bakterii chorobotwórczych i drobnoustrojów,
 • filtr PM2,5 - wyłapuje unoszące się w powietrzu niewielkie cząsteczki pyłów i usuwa 99% tych zanieczyszczeń, gwarantując czyste i zdrowe powietrze,
 • grzałka tacy ociekowej jednostki zewnętrznej - zapewnia wydajną pracę w trybie ogrzewania,
 • złocone lamele wymiennika ciepła - zabezpieczają przed korozją i zapewniają dłuższą żywotność,
 • stylowy sterownik bezprzewodowy w komplecie - umożliwia wygodną i intuicyjną obsługę,
 • wzmocniona obudowa - odporna na uszkodzenia mechaniczne,
 • cicha praca - jedno z najcichszych urządzeń na rynku,
 • funkcja inteligentnego odczytu temperatury "I Fell" - gwarancja najwyższego poziomu komfortu
 • funkcja samoczyszczenia - zapewnia czyste wnętrze jednostki,
 • szeroki zakres pracy: chłodzenie na poziomie od -15°C, ogrzewanie od -20°C.

 

Miloo

 

Sterylis od Miloo to polskie urządzenie, które niszczy koronawirusa SARS-CoV-2 za pomocą promieniowania UV-C. W urządzeniu wykorzystano mikroprocesorowy system sterowania odpowiedzialny za kontrolę procesu dezynfekcji i badanie parametrów powietrza w pomieszczeniach. Sterylis dezaktywuje koronawirusa w ułamku sekundy – już po jednym przejściu przez komorę dezynfekcyjną urządzenia. Niszczy też inne wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, pierwotniaki i roztocza.


To pierwsze rozwiązanie na świecie korzystające jednocześnie z czterech technologii oczyszczania:

 • oczyszcza powietrze za pomocą dwóch filtrów węglowych z jonami srebra
 • dezynfekuje powietrze promieniowaniem UV-C.
 • może też sterylizować powierzchnię ozonem oraz usuwać jego nadmiar poprzez deozonowanie.

Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2

Sterylis

 

Smay

 

Kanałowy nanofiltr elektrostatyczny ELIXAIR do stosowania w wentylacji kanałowej nawiewno-wywiewnej. Zapewnia skuteczność dekontaminacji i filtracji powietrza (filtracja elektrostatyczna) na trzystopniowym poziomie. Oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii, grzybów, pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz alergenów - do 99,8% wszystkich zanieczyszczeń z powietrza. Najskuteczniejsze rozwiązanie w budynkach biurowych i komercyjnych oraz w gabinetach i przychodniach lekarskich.

ELIXAIR

 

Venture Industries

 

Przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza LAUTUS, który łączy w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa, lampy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa. Posiada on wewnętrzny system filtracyjny składający się z 3 etapów, zapewniając 99,995% skuteczność filtracji. Mniejsza wersja (LAUTUS 50) urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450 (pomieszczenie do 40) większy (LAUTUS 100) odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800 (pomieszczenie do 65).

Hybrydowy oczyszczacz powietrza LAUTUS

Wystarczy wstawić go do pomieszczenia i włączyć zasilenie. Ma mobilną konstrukcję umożliwiającą łatwy transport. Posiada lampkę boczną informującą o działaniu lampy oraz jest wyposażony w sygnalizator zużycia filtrów, dzięki czemu jego obsługa jest prosta.

 

Tech Sterowniki

 

Sterylizator powietrza SPT-30 oraz generator ozonu OTS-15 to rozwiązanie z oferty Tech Sterowniki, które wykorzystują skuteczną metodę promieniowania UV-C. Ich praca pozwala pozbyć się z powietrza bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i innych substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Można je stosować w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej oraz komercyjnych typu gabinety lekarskie i kosmetyczne, sklepy, biura, hotele, w samochodach. Dają większą skuteczność niż przy stosowaniu preparatów chemicznych i są bezpieczniejsze.

Sterylizator powietrza SPT-30

Sterylizator powietrza SPT-30

 

Filtrację powietrza zapewniają także nowoczesne systemu klimatyzacyjne oraz wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Ciągły tryb pracy sprawia, że jakość powietrza w pomieszczeniach stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

 

KLIMAWENT

 

Ozonator KILLVIR przeznaczony do wytwarzania ozonu, wykorzystywanego do oczyszczania i odświeżania powietrza w pomieszczeniach. Znajduje zastosowanie w m.in. w szpitalach, przychodniach, mieszkaniach, budynkach użyteczności publicznej, czyli wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba okresowej dezynfekcji pomieszczeń. Używa się ich przede wszystkim do usuwania wirusów, bakterii i grzybów z wnętrz budynków.

Ozonator KILLVIR od Klimawent

 

KFA

 

Innowacyjna powłoka Interpon AM firmy AkzoNobel z certyfikowaną technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote® oferowana przez markę KFA na aluminiowych grzejnikach to kolejny przykład zabezpieczenia różnych powierzchni przed rozmnażaniem i przetrwaniem drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby, pleśnie, a także wirusy w tym również H1N1. Udowodniono, że technologia przeciwdrobnoustrojowa BioCote® dezaktywuje również wirus grypy AH1N1, a nawet redukuje szczep z rodziny koronawirusów aż o 90% w ciągu 2 godzin!

Grzejniki aluminiowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości

fot.: KFA

 

Dezynfekcja rąk - przegląd dozowników

 

Zachowanie czystości i sterylności miejsc publicznych w dużej mierze zależy od naszych nawyków oraz dobrych praktyk. Jednym z takich przykładów jest dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku. W związku z tym istnieje konieczność wystawienia specjalnych pojemników. Oto przykładowe modele:

Wybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagęWybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagęWybór urządzenia dozującego - na co zwrócić uwagę

fot.: Faneco

 

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

KMB STEEL Umywalki nierdzewne KMB Steel Product - projesjonalne myjnie ze stali nierdzewnej
Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Venture Industries, KLIMAWENT, Faneco, Vabo, KFA, Centrowent, Rosenberg, Refsystem, Daikin, Miloo, Smay, Tech Sterowniki, Pro-Vent, HSK Ledy, Airidea, Rekuperatory.pl
Zobacz także
Ulga termomodernizacyjna 2024 - jak zyskać 53 tys. zł?

Ulga termomodernizacyjna 2024 - jak zyskać 53 tys. zł?

Rozliczając roczne zeznanie podatkowe, możemy skorzystać z jednej z ulg podatkowych,... ¬ więcej...
 
Domowa stacja ładowania - jak dobrać ładowarkę, gdzie umieścić, zasady bezpiecznego ładowania samochodów

Domowa stacja ładowania - jak dobrać ładowarkę, gdzie umieścić, zasady bezpiecznego ładowania samochodów

Elektromobilność przybiera na sile, coraz więcej osób decyduje się na zakup... ¬ więcej...
 
Zakaz dla kotłów na paliwa stałe - od kiedy jakie paliwa będą zakazane, graniczne daty, jakie kary

Zakaz dla kotłów na paliwa stałe - od kiedy jakie paliwa będą zakazane, graniczne daty, jakie kary

Zakaz obejmuje dwa pojęcia — pierwsze to zakaz montażu urządzeń na paliwa stałe... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook