Sposoby dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń - przegląd systemów dostępnych na rynku

aktualizacja: 06-04-2021, 11:57 – artykuł promocyjny


Sytuacja pandemii nauczyła nas wiele. Zasady bezpieczeństwa i higieny dotyczą nas na każdym kroku, ale wchodząc do pomieszczeń, chcemy czuć się chronieni, dlatego tak ważna stała się profilaktyka płynąca ze stosowania różnego rodzaju systemów uzdatniania powietrza. Walka z wirusami daje nam kolejną korzyść, bo przy okazji pozbywamy się również smogu i alergenów z powietrza. Zaawansowane układy czyszczące wykorzystują różne metody filtracji. Oto przykłady rozwiązań dedykowanych do pomieszczeń domowych, obiektów o charakterze usługowym oraz placówek medycznych.

 

Zobacz koniecznie:

 

HSK Ledy

 

Oświetlenie dezynfekcyjne UV-C od HSK Ledy sprawdza się przy dezynfekcji powietrza i powierzchni, czy sterylizacji wody. Lampy tego typu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeprowadzenie oczyszczanie, a zwłaszcza w miejscach publicznych i tych o podwyższonym reżimie sanitarnym jak szpitale i gabinety lekarskie, w aptekach oraz hotelach, szkołach, klubach fitness, w biurach i urzędach, czy w komunikacji publicznej. Występują w wersji sufitowej, ściennej i przenośnej (lampy stołowe lub jeżdzące).

Lampa UV-Care LABOświetlenie dezynfekcyjne UV-C od HSK Ledy

Sprawdź >> zasady korzystanie z oświetlenie UV-C

 

AirIDEA

 

Kolejna propozycja wykorzystująca światło UV to system dezynfekcji UV-SCU, który umożliwia oczyszczanie powietrza w kanałach wentylacyjnych.

  • Z powietrza usuwane są wszelkie zanieczyszczenia przy użyciu odpowiednich dawek światła ultrafioletowego.
  • System pozwala na eliminację mikroorganizmów i innych niepożądanych składników powietrza bez wykorzystania szkodliwych związków chemicznych.
  • Może zostać zamontowany również w ramach istniejącej instalacji wentylacyjnej, bez konieczności dokonywania jej przebudowy i renowacji.

Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

 

Daikin

 

Technologia Daikin Streamer dezaktywuje ponad 99,9% Koronawirusa (SARS-CoV-2) po 3 godzinach pracy Streamera. Rozwiązanie to polega na utlenianiającym rozkładzie szkodliwych substancji. Oczyszczanie powietrza z Flash Streamer wykorzystuje innowacyjną technologię wyładowań plazmowych przez stabilne generowanie szybkich elektronów. Technologię Flash Streamer zastosowano w klimatyzatorach i oczyszczaczach powietrza marki Daikin: Stylish, Ururu Sarara, Perfera, Perfera - nowa jednostka przypodłogowa, oczyszczczacz MC55W i MCK55W.

Technologia Daikin Streamer dezaktywuje ponad 99,9% Koronawirusa
 

 

Pro-Vent

 

Wysokoskuteczne filtry elektrostatyczne współpracujące z rekuperacją to urządzenia, które montuje się na kanale lub do rekuperatora po stronie powietrza czystego (nawiewu). Służą do rewitalizacji i filtracji (oczyszczania) powietrza napływającego do domu z wszystkich cząstek stałych (PM10, PM2,5, PM1), bakterii i wirusów. Redukuje szkodliwe gazy oraz zmniejsza uciążliwe zapachy. Może również dodatkowo jonizować prozdrowotnie (ujemnie) powietrze wentylacyjne.


Proces ten polega na separacji wszelkich zjonizowanych zanieczyszczeń pod wpływem silnego pola elektrostatycznego. W wyniku wyładowań koronowych pojawiają się ładunki elektryczne, stanowiące mieszaninę cząstek zjonizowanych i niezjonizowanych, atomów w stanie podstawowym i wzbudzonych, wolnych rodników tlenu i azotu, ozonu oraz elektronów i promieniowania UV.

Wysokoskuteczne filtry elektrostatyczne współpracujące z rekuperacją

Elektrostatyczny filtr powietrza PRO-VENT CLEAN R

 

Refsystem - klimatyzacja Haier z funkcjami prozdrowotnymi

 

Marka Haier wprowadził w swoich produktach innowacyjne rozwiązania i technologie zapewniające wysoką ochronę antybakteryjną i antywirusową. Zaawansowany system wykorzystuje innowacyjną sterylizację UV-C, która zabija drobnoustroje gromadzące się przy wlocie powietrza. Dzięki temu wirusy i bakterie z wymiennika ciepła są zabijane, a do domu dociera czyste i zdrowe powietrze (56 Steri Clean). Haier mocno angażuje się o wysoką jakość powietrza w domach korzystających z klimatyzacji. W urządzeniach tego producenta wykorzystuje się zaawansowany filtr oczyszczający IFD odpowiedzialny za usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i alergenów z powietrza (Self Purify). Technologia zamrażania i biobójcze powłoki z jonami srebra (zabijają do 99,9% bakterii) dbają o czystość urządzenia (Self Clean). Z kolei biobójcze powłoki z nanocząsteczkami srebra (funkcja Self Hygiene) zapewniając zdrowe i czyste powietrze w Twoim domu! Z urządzeniem Haier ochronisz siebie i swoją rodzinę przed wirusami i bakteriami!

Refsystem - klimatyzacja Haier z funkcjami prozdrowotnymi

Klimatyzatory HAIER z prozdrowotnymi funkcjami

 

Miloo

 

Sterylis od Miloo to polskie urządzenie, które niszczy koronawirusa SARS-CoV-2 za pomocą promieniowania UV-C. W urządzeniu wykorzystano mikroprocesorowy system sterowania odpowiedzialny za kontrolę procesu dezynfekcji i badanie parametrów powietrza w pomieszczeniach. Sterylis dezaktywuje koronawirusa w ułamku sekundy – już po jednym przejściu przez komorę dezynfekcyjną urządzenia. Niszczy też inne wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, pierwotniaki i roztocza.


To pierwsze rozwiązanie na świecie korzystające jednocześnie z czterech technologii oczyszczania:

  • oczyszcza powietrze za pomocą dwóch filtrów węglowych z jonami srebra
  • dezynfekuje powietrze promieniowaniem UV-C.
  • może też sterylizować powierzchnię ozonem oraz usuwać jego nadmiar poprzez deozonowanie.

Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2

Sterylis

 

Smay

 

Kanałowy nanofiltr elektrostatyczny ELIXAIR do stosowania w wentylacji kanałowej nawiewno-wywiewnej. Zapewnia skuteczność dekontaminacji i filtracji powietrza (filtracja elektrostatyczna) na trzystopniowym poziomie. Oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii, grzybów, pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz alergenów - do 99,8% wszystkich zanieczyszczeń z powietrza. Najskuteczniejsze rozwiązanie w budynkach biurowych i komercyjnych oraz w gabinetach i przychodniach lekarskich.

ELIXAIR

 

Venture Industries

 

Przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza LAUTUS, który łączy w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa, lampy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa. Posiada on wewnętrzny system filtracyjny składający się z 3 etapów, zapewniając 99,995% skuteczność filtracji. Mniejsza wersja (LAUTUS 50) urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450 (pomieszczenie do 40) większy (LAUTUS 100) odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800 (pomieszczenie do 65).

Hybrydowy oczyszczacz powietrza LAUTUS

Wystarczy wstawić go do pomieszczenia i włączyć zasilenie. Ma mobilną konstrukcję umożliwiającą łatwy transport. Posiada lampkę boczną informującą o działaniu lampy oraz jest wyposażony w sygnalizator zużycia filtrów, dzięki czemu jego obsługa jest prosta.

 

Tech Sterowniki

 

Sterylizator powietrza SPT-30 oraz generator ozonu OTS-15 to rozwiązanie z oferty Tech Sterowniki, które wykorzystują skuteczną metodę promieniowania UV-C. Ich praca pozwala pozbyć się z powietrza bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i innych substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Można je stosować w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej oraz komercyjnych typu gabinety lekarskie i kosmetyczne, sklepy, biura, hotele, w samochodach. Dają większą skuteczność niż przy stosowaniu preparatów chemicznych i są bezpieczniejsze.

Sterylizator powietrza SPT-30

Sterylizator powietrza SPT-30

 

Filtrację powietrza zapewniają także nowoczesne systemu klimatyzacyjne oraz wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Ciągły tryb pracy sprawia, że jakość powietrza w pomieszczeniach stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

KMB STEEL Umywalki nierdzewne KMB Steel Product - projesjonalne myjnie ze stali nierdzewnej
Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Venture Industries, Refsystem, Daikin, Miloo, Smay, Tech Sterowniki, Pro-Vent, HSK Ledy, Airidea


Zobacz także
Termografia na najwyższym poziomie

Termografia na najwyższym poziomie

Kamery termowizyjne testo dostępne są w zestawach promocyjnych. Sprawdź aktualną... ¬ więcej...

 
Kupuj i sprzedawaj na MerXu - maszyny i narzędzia budowlane dla fachowców

Kupuj i sprzedawaj na MerXu - maszyny i narzędzia budowlane dla fachowców

Użytkownicy ciężkiego sprzętu z pewnością docenią profesjonalne akcesoria do... ¬ więcej...

 
Dom przyjazny dla alergików - o co zadbać?

Dom przyjazny dla alergików - o co zadbać?

Alergie są uznawane za jedną z najczęstszych chorób naszych czasów.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet