gorące tematy
tagi
znajdź fachowca
intersoft

Sposoby dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń - przegląd systemów dostępnych na rynku

aktualizacja: 09-11-2020, 12:12 – artykuł promocyjny


Sytuacja pandemii nauczyła nas wiele. Zasady bezpieczeństwa i higieny dotyczą nas na każdym kroku, ale wchodząc do pomieszczeń, chcemy czuć się chronieni, dlatego tak ważna stała się profilaktyka płynąca ze stosowania różnego rodzaju systemów uzdatniania powietrza. Walka z wirusami daje nam kolejną korzyść, bo przy okazji pozbywamy się również smogu i alergenów z powietrza. Zaawansowane układy czyszczące wykorzystują różne metody filtracji. Oto przykłady rozwiązań dedykowanych do pomieszczeń domowych oraz obiektów o charakterze usługowym.

 

HSK Ledy

 

Oświetlenie dezynfekcyjne UV-C od HSK Ledy sprawdza się przy dezynfekcji powietrza i powierzchni, czy sterylizacji wody. Lampy tego typu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeprowadzenie oczyszczanie, a zwłaszcza w miejscach publicznych i tych o podwyższonym reżimie sanitarnym jak szpitale i gabinety lekarskie, w aptekach oraz hotelach, szkołach, klubach fitness, w biurach i urzędach, czy w komunikacji publicznej. Występują w wersji sufitowej, ściennej i przenośnej (lampy stołowe lub jeżdzące).

Lampa UV-Care LABOświetlenie dezynfekcyjne UV-C od HSK Ledy

Sprawdź >> zasady korzystanie z oświetlenie UV-C

 

Klimaoprema

 

Kolejna propozycja wykorzystująca światło UV to system dezynfekcji UV-SCU, który umożliwia oczyszczanie powietrza w kanałach wentylacyjnych.

  • Z powietrza usuwane są wszelkie zanieczyszczenia przy użyciu odpowiednich dawek światła ultrafioletowego.
  • System pozwala na eliminację mikroorganizmów i innych niepożądanych składników powietrza bez wykorzystania szkodliwych związków chemicznych.
  • Może zostać zamontowany również w ramach istniejącej instalacji wentylacyjnej, bez konieczności dokonywania jej przebudowy i renowacji.

Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

 

Pro-Vent

 

Wysokoskuteczne filtry elektrostatyczne współpracujące z rekuperacją to urządzenia, które montuje się na kanale lub do rekuperatora po stronie powietrza czystego (nawiewu). Służą do rewitalizacji i filtracji (oczyszczania) powietrza napływającego do domu z wszystkich cząstek stałych (PM10, PM2,5, PM1), bakterii i wirusów. Redukuje szkodliwe gazy oraz zmniejsza uciążliwe zapachy. Może również dodatkowo jonizować prozdrowotnie (ujemnie) powietrze wentylacyjne.


Proces ten polega na separacji wszelkich zjonizowanych zanieczyszczeń pod wpływem silnego pola elektrostatycznego. W wyniku wyładowań koronowych pojawiają się ładunki elektryczne, stanowiące mieszaninę cząstek zjonizowanych i niezjonizowanych, atomów w stanie podstawowym i wzbudzonych, wolnych rodników tlenu i azotu, ozonu oraz elektronów i promieniowania UV.

Wysokoskuteczne filtry elektrostatyczne współpracujące z rekuperacją

Elektrostatyczny filtr powietrza PRO-VENT CLEAN R

 

Aermec

 

Klimakonwektory z serii FCZ_H i FCZI_H posiadają nowoczesny systemem oczyszczania powietrza oparty na fotokatalitycznej lampie zwalczającej drobnoustroje. Metoda ta zapewnia unieszkodliwienie wirusów, pleśni, bakterii itp. i jest najskuteczniejsza w przypadku układów z odbiornikami. System jest całkowicie bezpieczny i nie ma wpływu na osoby przebywające w pomieszczeniu. Efekt jonizacji przebiega lokalnie i dotyczy tylko powietrza  przepływającego przez klimakonwektor. Samo promieniowanie emitowane przez lampę UVC nie wydostaje się poza urządzenie.

Nowe klimakonwektory Aermec FCZ-H przeciwko wirusom

 

Venture Industries

 

Przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza LAUTUS, który łączy w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa, lampy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa. Posiada on wewnętrzny system filtracyjny składający się z 3 etapów, zapewniając 99,995% skuteczność filtracji. Mniejsza wersja (LAUTUS 50) urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450 (pomieszczenie do 40) większy (LAUTUS 100) odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800 (pomieszczenie do 65).

Hybrydowy oczyszczacz powietrza LAUTUS

Wystarczy wstawić go do pomieszczenia i włączyć zasilenie. Ma mobilną konstrukcję umożliwiającą łatwy transport. Posiada lampkę boczną informującą o działaniu lampy oraz jest wyposażony w sygnalizator zużycia filtrów, dzięki czemu jego obsługa jest prosta.

 

Tech Sterowniki

 

Sterylizator powietrza SPT-30 oraz generator ozonu OTS-15 to rozwiązanie z oferty Tech Sterowniki, które wykorzystują skuteczną metodę promieniowania UV-C. Ich praca pozwala pozbyć się z powietrza bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i innych substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Można je stosować w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej oraz komercyjnych typu gabinety lekarskie i kosmetyczne, sklepy, biura, hotele, w samochodach. Dają większą skuteczność niż przy stosowaniu preparatów chemicznych i są bezpieczniejsze.

Sterylizator powietrza SPT-30

Sterylizator powietrza SPT-30

 

Filtrację powietrza zapewniają także nowoczesne systemu klimatyzacyjne oraz wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Ciągły tryb pracy sprawia, że jakość powietrza w pomieszczeniach stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

Zobacz koniecznie:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Venture Industries, Aermec, Tech Sterowniki, Pro-Vent, HSK Ledy, Klimaoprema
Zobacz także
Sposoby dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń - przegląd systemów dostępnych na rynku

Sposoby dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń - przegląd systemów dostępnych na rynku

Sytuacja pandemii nauczyła nas wiele. Zasady bezpieczeństwa i higieny dotyczą nas... ¬ więcej...

 
Jak uchronić instalację przed uszkodzeniem?

Jak uchronić instalację przed uszkodzeniem?

Konstruktorzy NICZUK od lat pracują nad rozwiązaniami,... ¬ więcej...

 
Skuteczna i bezpieczna sterylizacja pomieszczeń w domu i w pracy

Skuteczna i bezpieczna sterylizacja pomieszczeń w domu i w pracy

Sterylna czystość w ostatnim czasie nabiera nowego znaczenie. Jeśli zależy nam... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet