Oprawy podtynkowe i gipsowe - światło ukryte w ścianie

aktualizacja: 09-05-2017, 06:32 – artykuł promocyjny


Piękno światła kryje się w jego magii. W tym, jak tajemniczo wydobywa się z oprawy. W jaki sposób rozświetla wnętrze tworząc niepowtarzalny klimat. Światło, które nie narusza stylistyki wnętrza, ale podkreśla jego walory. Idealnie do tego nadają się oprawy podtynkowe, które wydobywają światło z wnętrza ściany lub sufitu. Uwalniając jego potencjał bez naruszania subtelnej równowagi między wystrojem wnętrza, a grą światła. Oprawy typu trimless nadają się znakomicie jako marker lights, czyli oświetlenie znakujące, wyznaczające ciągi komunikacyjne. Wówczas w subtelny sposób podkreślą wystrój klatki schodowej, holu lub np. łazienki. Dzięki nim wnętrze zyska miękką poświatę bez wyraźnego ingerowania w wystrój. Na rynku dostępne są różnego rodzaju podtynkowe marker lighty. Ich forma i kształt zależy od upodobań inwestora oraz od stylu, w jakim utrzymane jest dane wnętrze. Firma Astro Lighting posiada w swojej ofercie podtynkowe oświetlenie znakujące w kilku kształtach i rozmiarach. Mogą to być zarówno formy kwadratowe i prostokątne w różnych rozmiarach (oprawy Borgo Trimless), jak również oprawy okrągłe (Leros) oraz w kształcie kropli wody (Olympus).

 

OlympusLerosBorgo Trimless

 

Światło w delikatny sposób będzie wydobywało się ze wszelkiego rodzaju powierzchni, czy to pionowych czy poziomych. Kolejnym ciekawym zastosowaniem opraw podtynkowych są oprawy sufitowe. Ten rodzaj oświetlenia może w dużej mierze zastąpić oświetlenie ogólne, którego celem jest zastąpienie światła dziennego. Ten typ oświetlenia będzie zatem stanowił tło dla pozostałych punktów świetlnych sam zaś w tajemniczy sposób równomiernie rozświetli przestrzeń nie ujawniając źródła światła.

 

Blanco Roundpodtynkowe oprawy sufitoweVolos

 

Tutaj również firma Astro Lighting ma do zaproponowania szeroką gamę produktów. Oprawy z serii Trimless round oraz Trimless square, o wysokiej klasa szczelności IP 65, mogą być stosowane również w łazienkach. Niezwykle interesująca formą charakteryzuje się również kwadratowa oprawa Volos posiadająca klasę szczelności IP54. Należy zwrócić uwagę, że większość opraw podtynkowych powinna być montowana jeszcze przed położeniem tynków. Wówczas ich powierzchnia idealnie licuje się ze ścianą lub sufitem, a wydobywające się światło w naturalny sposób rozjaśni wnętrze.

Kolejną kategorią oświetlenia wtapiającą się w powierzchnię ściany są oprawy gipsowe. Tu brytyjski producent ma do zaoferowania naprawdę duży wybór różnego typu oświetlenia. Będą to zarówno kinkiety, downlighty i zwisy. Wielość ich form potrafi przyprawić o zawrót głowy, a wszystkie można obejrzeć na stronie dystrybutora: http://aurorats.pl/galeria/oswietlenie-wewnetrzne-galeria/


Niezwykłą cechą lamp gipsowych jest możliwość ich dowolnej personalizacji. Ze względu na materiał, z którego są wykonane mogą w swojej podstawowej formie wtapiać się w ścianę, ale również mogą zmieniać się wraz z wystrojem wnętrza. Oprawy te można bowiem wielokrotnie przemalowywać farbami do wnętrz lub stosować dowolną metodę ozdabiania tych lamp m.in. technikę decoupage.

 

oprawy gipsowe Eclipseoprawy gipsowe EclipseKoza

 

Jeśli zatem szukacie ciekawych rozwiązań oświetleniowych do Waszego wnętrza, warto rozważyć szeroką ofertę opraw podtynkowych lub gipsowych, które idealnie dopasują się do potrzeb oświetleniowych każdej przestrzeni.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl

mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
GECO - innowacyjny system oświetlenia dekoracyjnego i podstawowego

GECO - innowacyjny system oświetlenia dekoracyjnego i podstawowego

System GECO daje możliwość pełnej konfiguracji poprzez zastosowanie szerokiej gamy... ¬ więcej...

 
Aurora Satina -  lampy łazienkowe w kolorze złota i srebra

Aurora Satina - lampy łazienkowe w kolorze złota i srebra

Każdy z nas szuka w swoim otoczeniu piękna. Subtelnej elegancji, która nada... ¬ więcej...

 
Świet(l)ne pomysły na oświetlenie LED domu - SOLED

Świet(l)ne pomysły na oświetlenie LED domu - SOLED

Oświetlenie LED nie słabnie na popularności. Dobór odpowiedniego oświetlenia... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet