Oświetlenie wokół domu - jak rozplanować

aktualizacja: 06-05-2016, 09:17 – artykuł promocyjny


Odpowiednie oświetlenie przestrzeni wokół domu jest obok roślin jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych. Od odpowiedniego zaplanowania zależeć będzie nie tylko ogólny odbiór estetyczny, ale także i komfort przebywania w "zielonym salonie".

Oświetlenie ogrodu jak zaplanować GTVOświetlenie strefy wokół domu może pełnić różne funkcje w zależności od miejsca w jakim zostało zastosowane. Taras, to miejsce na którym spędzamy najwięcej czasu, warto jest rozświetlić w podobny sposób, co salon. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj kinkiet zamontowany na ścianie bądź wysoka lampa słupkowa ustawiona obok fotela, dzięki którym stworzymy przyjemny, domowy klimat. Idąc krok dalej warto również zaakcentować poszczególne elementy tarasu, takie jak wnęki, ozdobne donice z kwiatami czy zewnętrzny, murowany kominek.
 

Oświetlenie ogrodu słupki GTV
 

W świetle bezpieczeństwa


Strefy komunikacyjne, takiej jak garażowy podjazd, okolice furtki, wejścia na schody czy ścieżka prowadząca do altany, wymagać będą rozwiązań zapewniających maksymalne bezpieczeństwo. Niekoniecznie mowa tu o lampach o dużej mocy – egzamin z powodzeniem zdają płaskie lampy nawierzchniowe, a także oprawy najazdowe i punktowe, które możemy skierować na rosnącą wokół zieleń, uzyskując tym samym ciekawy efekt poświaty - komentuje Mateusz Strzałkowski z GTV. Mimo, że niewiele osób o tym pamięta, system oświetlenia może też stanowić pierwszą linię obrony przeciwko włamywaczom. W przypadku bezpośredniej okolicy domu dobrym pomysłem będzie zastosowanie halogenów i lamp wyposażonych w detektory ruchu, które poprzez nagłe zapalenie mogą zaskoczyć i odwieść od niecnych zamiarów potencjalnego intruza.
 

Oprawy najazdowe oświetlenie ogrodu GTV

 

Ogród pełen możliwości

 

Oprawa ogrodowa Tiago GTV

Ogród to szerokie pole dla naszej wyobraźni - tu kwitną najciekawsze pomysły na aranżację przestrzeni wokół domu. Jeśli oprawy rozpraszające światło umieścimy pomiędzy krzewami czy klombami delikatnie wydobędą one z mroku dany obiekt i zaprezentują ogrodową aranżację w całkowicie nowym świetlne. Z kolei jeśli oprawy zamontujemy w ziemi doskonale podkreślą żywopłot czy murek wykończony płytami dekoracyjnymi. W przypadku zastosowań ściennych, warto jest zwrócić uwagę na najnowszą propozycję marki GTV, która wprowadziła do swojej oferty nowe oprawy ogrodowe z serii Tiago. Urządzenia zostały zaprojektowane w duchu nowoczesnego designu, dlatego są łatwe w montażu i świetnie uzupełniają minimalistyczną architekturę. Dostępne są one w wersji jedno- lub dwukierunkowej, oprawy wykonane zostały ze stopu aluminium i szkła hartowanego, dzięki czemu zapewniają optymalne doświetlenie m.in. podjazdów, drzwi wejściowych, schodów, tarasów czy murów wokół posesji, także w warunkach podwyższonej wilgotności i zapylenia.
 

GTV, oprócz nowych opraw ogrodowych LED Tiago, posiada również w swojej ofercie cztery kolekcje nowoczesnych opraw LED przeznaczonych do ogrodu: Orbit, Jardi, Gardino i Albero. Wszystkie produkty są dostępne w sprzedaży w autoryzowanych hurtowniach elektrotechnicznych GTV.
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: GTV


Zobacz także
Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Przykład oświetlenia kamienicy oprawami Smartlight w Łodzi

Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych to renowacje kamienic w zabytkowych częściach... ¬ więcej...

 
Kompaktowa oprawa oświetleniowa SEZAR LED SLIM

Kompaktowa oprawa oświetleniowa SEZAR LED SLIM

Oprawy oświetleniowe SEZAR, cieszące się dużym zainteresowaniem zostały przygotowane... ¬ więcej...

 
Iluminacje z oprawami Smartlight na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Iluminacje z oprawami Smartlight na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

W 2018 roku przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez państwo Polskie.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet