Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylatory przeciwwybuchowe i inne od Venture

aktualizacja: 08-12-2017, 12:05 – artykuł promocyjny


Firma Venture Industries posiada w swojej ofercie szeroką gamę wentylatorów: kanałowych, osiowych, dachowych, przeciwwybuchowych, oddymiających, chemoodpornych, promieniowych, bocznokanałowych oraz wentyaltorów do domu i biura.

 

 

Przegląd wybranych produktów:

 

  • TD-ECOWATT


Gama wentylatorów TD, została poszerzona o nowy typ wentylatorów TD-ECOWATT z łożyskami kulkowymi oraz z silnikiem prądu stałego z elektronicznym komutatorem charakteryzującym się wysoką sprawnością oraz niskim zużyciem energii.

 

Wentylatory TD-ECOWATT  Venture Industries

 

 

Konstrukcja
Obudowy wykonane z tworzywa sztucznego, wymienny i łatwy w konserwacji moduł wentylatora, silnik w standardzie znamionowany na napięcie 90/260V- 50/60Hz, IP44, przystosowany do napięciowej regulacji prędkości obrotowej od 10% do 100% prędkości znamionowej.

TD-ECOWATT przystosowany jest do pracy ciągłej zapewniając przy tym oszczędne zużycie energii. Przeznaczony jest do instalacji wymagających zastosowania Systemu Wentylacji Zależnej od Potrzeb (Demand Controlled Ventilation - DCV) związanej z zastosowaniem właściwych czujników czy regulatorów.

Zwarta, kompaktowa konstrukcja wentylatorów TD, pozwala na stosowanie ich w instalacjach wentylacyjnych, np. w suficie podwieszanym.

 

  • TWIN BASE


Szczególnie polecany system wentylacji, kiedy wymagany jest duży przepływ powierza. Zestaw montażowy pozwala na równoległy montaż dwóch jednakowych wentylatorów TD lub dwóch TDx2. Dostosowany z wlotem i wylotem kołnierzy, będzie połączony do kanału prostokątnego.

 

wentylatory Venture Industries

 

Dane techniczne... 

  • ZESTAWY TD 


Zestaw TD składa się z wentylatora oraz akcesoriów, zaprojektowanych do wentylacji małych pomieszczeń takich jak łazienki, toalety czy pomieszczenia gospodarcze.


Dostępne są 3 typy zestawów TD.

Zestaw TD-160/100 N SILENT zawiera:
1 wentylator TD-160/100 N SILENT
4m przewód elastyczny aluminiowy
1 okragły zawór wywiewny
1 ochrona wlotu / kratka do montażu zewnętrznego
1 taśma klejąca

Zestaw TD-250/100 zawiera:
1 wentylator TD-250/100
4m przewód elastyczny aluminiowy
1 okragły zawór wywiewny
1 ochrona wlotu / kratka do montażu zewnętrznego
1 taśma klejąca

Zestaw TD-250/100T zwiera:
1 wentylator TD-160/100 z regulowanym opóznieniem czasowym
4m przewód elastyczny aluminiowy
1 okragły zawór wywiewny
1 ochrona wlotu / kratka do montażu zewnętrznego
1 taśma klejąca
Wentylator TD-250T jest wyposażony w regulowane opóźnienie czasowe (od 1 do 30 minut) utrzymujące wentylator w działaniu dla wybranego okresu czasu po wyłączeniu światła.

Dane techniczne i montaż.... 

  • VENT-V 


Seria wentylatorów VENT-V znajduje zastosowanie w ogólnych instalacjach wentylacji mechanicznej, gdzie zachodzi potrzeba instalowania wentylatora na powierzchni ściany. Przykładowym zastosowaniem jest wentylacja nawiewna i wywiewna mieszkań, biur, restauracji. W przemyśle mają zastosowanie w układach chłodzących, odciągach miejscowych, lub jako ogólna wentylacja warsztatów.

 

promieniowe wentylatory kanałowe Venture Industries

 

Konstrukcja
Promieniowe wentylatory kanałowe VENT-V dostępne są w siedmiu wersjach, w średnicach nominalnych: 100, 125, 160, 200, 250, 315. Model 315 występuje w dwóch wersjach, wersja B o niższej charakterystyce, wersja L o wyższej charakterystyce. Pozostałe modele występują tylko w wersji L.
Obudowy wentylatorów serii VENT-V wykonane są z galwanizowanej blachy stalowej.
Puszka przyłączeniowa znajduje się bezpośrednio na obudowie wentylatora.
Wirniki z łopatkami pochylonymi do tyłu przystosowane są do transportu maksymalnej ilości powietrza przy wysokim ciśnieniu statycznym oraz minimalnym poziomie hałasu.

Silnik elektryczny
We wszystkich modelach wentylatorów VENT-V zastosowane są silniki jednofazowe 230V 50/60Hz. Stopień ochrony IP 44, klasa izolacji B. Standardowo silniki wyposażone są w termiczne zabezpieczenie uzwojenia przed przeciążeniem i bezobsługowe łożyska kulkowe. Wszystkie silniki są przystosowane do napięciowej regulacji prędkości obrotowej.

Dane techniczne i charakterystyka...

 


  • IRAB/IRAT


Seria wentylatorów IRAB/IRAT znajdują zastosowanie w różnorodnych instalacjach wentylacji mechanicznej, głównie w obiektach przemysłowych: parkingi, kuchnie przemysłowe, odciągi spawalnicze, etc.

 

Wentylator kanałowy przezaczony do montażu w prostokątnych kanałach wentylacyjnych.

 

Konstrukcja
Wentylator kanałowy przezaczony do montażu w prostokątnych kanałach wentylacyjnych. Obudowa wykonana z galwanizowanej blachy stalowej z izolacją akustyczną z włókna szkalnego (M0). Wirnik z łopatkami pochylonymi do tyłu. Wentylatory mają możliwość ciągłej pracy w temperaturze 60°C. Zewnętrzna puszka przylączeniowa na przewodzie zasilajacym. Łatwo otwierana obudowa umożliwiająca dostęp do wirnika i silnika bez demontażu instalacji.

Silnik elektryczny
Wentylatory wyposażone są w silniki jednofazowe 230V, 50Hz (IRAB) lub trójfazowe 400V, 50Hz (IRAT) z wirującym stojanem. Stopień ochrony IP55, klasa izolacji F. Silniki posiadają termiczne zabezpieczenie uzwojenia przed przeciążeniem.

Dane techniczne i charakterystyka akustyczna....

 


 

  • SLIMBOX


Wentylatory SLIMBOX - CVB ze wzwględu na niski poziom hałasu przeznaczone są do wentylacji budynków użyteczności bublicznej, biur, restauracji, magazynów, etc.

 

Wentylatory o napędzie bezpośrednim Venture Industries SLIMBOX

 

Konstrukcja
Wentylatory o napędzie bezpośrednim. Obudowa wentylatorów wykonana jest z galwanizowanej blachy stalowej z izolacją akustyczną na bazie me-laminy o grubości 7 mm. Króćce: wlotowy i wylotowy o profilu okrągłym wyposażone w gumowe uszczelki. Wirnik z łopatkami pochylonymi do przodu. Puszka przyłączeniowa na przewodzie zasilającym o stopniu ochrony IP55.

Silnik elektryczny
Wentylatory wyposażone są w silniki jednofazowe 230V, 50Hz z wirującym stojanem. Stopień ochrony IP54, klasa izolacji B. Silniki posiadają zabezpieczenie uzwojenia przed przeciążeniem.

Dane techniczne i charakterystyka akustyczna....

 


  • CENTRIBOX


Wentylatory CENTRIBOX - serii CVB/CVT ze zwględu na niski poziom hałasu przeznaczone są do wentylacji budynków użyteczności bublicznej, biur, restauracji, magazynów, etc.

 

wentylator kanałowy Venture Industries CENTRIBOX

 

Konstrukcja
Wentylatory dwustronnie ssące z napędem bezpośrednim. Wirnik z łopatkami pochylonymi do przodu.
Obudowa wentylatorów wykonana jest z galwanizowanej blachy stalowej z izolacją akustyczną na bazie melaminy. Puszka przyłączeniowa na przewodzie zasilającym o stopniu ochrony IP55. Wentylatory mogą być montowane na zewnątrz.

Silnik elektryczny
Silniki jednofazowe 230V, 50Hz lub trójafzowe 230/400V. Stopień ochrony IP44, klasa izolacji F. Silniki posiadają zabezpieczenie uzwojenia przed przeciążeniem. Silniki są przystosowane do płynnej regulacji prędkości obrotowej.
 
Dane techniczne i charakterystyka akustyczna....Zobacz więcej produktów na stronie internetowej firmy www.venture.pl

 

Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet